Navíc účast na náboru mladých hokejistů a hokejistek přislíbila i zvučná jména hokejové historie – Josef Marha a Jan Hrdina. Děti se proháněly po ledě pod dohledem trenéra ČSLH odpovědného za nábor Jana Procházky a přišel se podívat i dlouholetý podporovatel choceňského hokeje Ladislav Valtr.
„S dětmi jsme se nejprve na chvilku posadili, popovídali o hokeji, zeptali se našich hostů na různé informace i zpod pokličky NHL. Především se dotazující zajímali o to, jak vypadají tréninky mládeže v zámoří, co se tam děti učí a jaké mají oni sami zkušenosti. Co se týká informací k trénování mládeže, k tomu se metodicky vyjadřoval Honza Procházka z ČSLH, k praktickým zkušenostem Josef Marha ze svého působení ve švýcarském Davosu a nemalou měrou přispěl i Honza Hrdina se zkušenostmi z Pittsburghu. Debata byla ukončena autogramiádou hostů, kde se hokejisté zájemcům podepsali na kartičky zhotovené jako památka na tuto akci všem jeho účastníkům," uvedl hlavní organizátor Milan Munzar.
Poté již následoval hlavní program. Noví adepti zkoušeli své první krůčky na ledové ploše pod aktivním dohledem hokejových hostů.
Aktéři se posléze rozdělili dvou skupin. Jednu vedl „tučňák" Honza Hrdina a druhou „indián" Josef Marha. Byla vyhlášena soutěž indiáni proti tučňákům. Oba tito zkušení hokejisté však nedostali do rukou hokejku, nýbrž lano, kupu dětí do svého týmu a po hvizdu začala přetahovaná. Po boji vyhráli tučňáci z Pittsburghu.
„Následovala různá cvičení po skupinách za aktivní účasti všech trenérů našeho klubu. O naše úplné začátečníky se starali osobně všichni tři naši hosté. Určitě jsme rádi i za aktivní účast několika děvčat a vypadá to na nový trend zapojování dívek do tohoto převážně mužského sportu, kterému se v našem klubu daří několik let," dodal Munzar.
„Rád bych poděkoval našemu novému trenérovi kurzu bruslení, náboru, i mládeže, Milanu Munzarovi, za organizaci akce, která byla inspirací našim malým hokejistům s možností se setkat se svými hokejovými vzory tváří v tvář na ledové ploše," přidal poděkování předseda klubu Jan Michálek.    (tz)