Nová sezóna je za dveřmi, led je nachystán, takže bych rád všem příznivcům osobně přiblížil, jak je hokejový tým HC Choceň na výzvu obhajoby titulu připraven letos.
Po loňském vítězství v krajské hokejové lize se všichni v HC Spartak Choceň připravili myslím opět velmi poctivě. Naši hráči nyní navíc již tradičně ladí formu v přípravném turnaji „Metuje Cup".
Pokud se našim borcům v modrožlutém dresu podaří v novém modelu soutěže umístit po jeho třetí části na prvním místě, mohou se choceňští fanoušci těšit na kvalifikaci o druhou národní ligu. Ochuzeni by neměli být ani příznivci play off.
Choceň má letos v plánu hrát vyřazovací boje a případnou kvalifikaci zároveň. Cesta za těmito úspěchy bude ovšem dlouhá a jedna z nejtěžších ze všech ročníků. Po loňské suverénní jízdě soutěží se budou chtít na Spartak vytáhnout všichni soupeři. Přes léto výrazně posílila mužstva Litomyšle, ZH Pardubice a České Třebové, která přivedla do svých hráčských kádrů hráče z vyšších soutěží. Tradičně velmi silná budou mužstva Chrudimi a Světlé nad Sázavou. Pozadu nebude chtít zůstat po loňském propadáku předloňský vítěz krajské ligy Moravská Třebová a své bude toužit ukázat Hlinsko.
Jak na tom letos bude choceňský tým napoví už první část soutěže. Naše skupina „Střed" bude totiž ta nejtěžší. Vedle loňských finalistů Chocně a Chrudimi jsou dalšími účastníky skupiny posílené Pardubice a Česká Třebová.

Co je nového

Pojďme se tedy podívat, co nového se přes léto v týmu HC Spartak Choceň událo.
V realizačním týmu vystřídal na pozici vedoucího mužstva Petra Kopsu Libor Sajdl. Trenérovi Bohumilu Prachařovi bude jako asistent k ruce Vladimír Halamka.
Na brankářském postu nedošlo k žádné změně. Tři tyče budou hájit opět Tomáš Malý, Filip Sajdl a Luboš Růžička. Pokud nenastanou zdravotní problémy, nebo větší výpadek formy, měli by Malý se Sajdlem odchytat přibližně stejný počet minut.
Obranné řady opustili Ivan Klauda – návrat do HC Uh. Ostroh a Karel Stříteský, který se vrátil zpět do klubu ze  Šternberka.
Choceň ovšem přivedla do zadních řad výraznou posilu. Vypadá to, že Choceňští se rozhodli svým fanouškům každý rok přivést jednu mladou megahvězdu se zkušenostmi z nejvyšších soutěží. Vloni to byl útočník Lukáš Pilař. Letos je to obránce, choceňský odchovanec Václav Lesák, který hrál za prvoligový Hradec Králové a na začátku loňské soutěže byl v širším kádru Ocelářů Třinec.
Změny nastaly i v útoku. Do Šternberka se vrací Milan Jurák a Lukáš Dobrý, na hostování do stejného klubu odchází Lubomír Vích. Na hostování do České Třebové pravděpodobně zamíří Aleš Vích.
Naopak posílit útočné řady přichází nejlepší střelec loňského ročníku Ondřej Šeda – návrat z hostování. Dále přichází bývalý spoluhráč Pavla Beránka a Pavla Prachaře, Robert Bláha – přestup z Kutné Hory a Tomáš Prachař – přestup z Chotěboře.
Vyztužit útočnou legii přichází z loňské juniorky šikovní útočníci Jakub Knytl, Petr Brandýský a Jan Jetmar. Pokud toto trio útočníků spolu se svými spoluhráči z juniorky v obraně Martinem Novákem a Jiřím Jetmarem přidá ke své šikovnosti i trpělivost, nemusí se choceňský hokej o svou kvalitu v budoucích letech vůbec bát. Z HC Uničov přichází dále bojovat o místo v sestavě nadějný mladý útočník Zdeněk Posl.
Střídavé starty do Chocně mají vyřízené choceňští junioři ve službách Hradce Králové Lukáš  Nedvídek a Michal Procházka, kteří v mládežnických kategoriích několikrát oblékli i reprezentační dres České republiky.
Závěrem mi zde dovolte tlumočit přání choceňských hokejistů i členů výboru hokejového klubu: aby jim v cestě za obhajobou pomáhali, tak jako v minulé sezóně, skvělí choceňští fanoušci, kteří chodili ve velkém počtu nejen na domácí zápasy, ale dokázali vytvořit bouřlivou domácí atmosféru i na stadionech našich soupeřů.  (val)

HC CHOCEŇ
SOUPISKA
Brankáři
Tomáš Malý
Filip Sajdl
Luboš Růžička
Obránci
Florián Milota
Václav Lesák
Petr Schejbal
Radim Voříšek
Filip Luňák
Martin Novák
Jindřich Kopsa
Petr Pilař
Lukáš Pokorný
Jiří Jetmar
Tomáš Růžička
Útočníci
Lukáš Pilař
Pavel Beránek
Ondřej Šeda
Pavel Prachař
Tomáš Prachař
Robert Bláha
Jan Krejza
Daniel Král
Lubomír Pochobradský
Jakub Knytl
Petr Brandýský
Zdeněk Posl
Jan Jetmar
Lukáš Nedvídek
Michal Procházka