V odvetném zápase o páté místo v krajské hokejové lize utržili litomyšlští hokejisté desetigólový debakl od Chocně. Jenom v první třetině se zdálo, že si trochu napraví reputaci, ve druhé části ovšem inkasovali šest gólů, když si hosté s jejich rozklíženou defenzivou dělali, co chtěli. To platilo i na konci a v čase 58:21 zařídil Krejza desátý zásah. V prvním utkání Choceň zvítězila 6:3 a patří jí páté místo.

Litomyšl – Choceň 6:10 (3:2, 2:6, 1:2). Fakta – branky a asistence: 2. Hudousek (Fikejz), 7. Mimra (Ač), 20. Šeda (Ač), 33. Šeda (Hudousek), 40. Hudousek (Šeda, Fikejz), 41. Kučera (Pešina) – 14. Stříteský (Jurák), 16. Jurák (Zavřel), 22. Škorpil (Pilař), 25. Jurák (Procházka), 27. Zavřel (Vích, Jurák), 31. Krejza (Pilař), 36. Zavřel (Jurák, Vích), 36. Stříteský (Zavřel), 58. Jurák (Škorpil), 59. Krejza. Rozhodčí: Čáka – L. Budinský, R. Budinský. Vyloučení: 7:6, navíc Krejza (CH) 10 minut OT. Využití: 1:3. Diváci: 250. Třetiny: 3:2, 2:6, 1:2. Série: 0:2. HC Litomyšl: Kroužil, (8. min Vyčítal) – Stříteský, Janoušek, V. Škorpil, Pilař – L. Vích, Zavřel, Jurák, Držmíšek, Procházka, Krejza, Šafář.

Jaroslav Kutílek, trenér Chocně: „Tři hodiny před zápasem se mi omluvil Pocho〜bradský, že je nemocný a má antibiotika. Tím pádem se nám rozbila sestava. Úplně mě ale dorazilo, že bez omluvy nepřišli Luňák s Voříškem. Začali jsme tak na čtyři obránce, ale nefungovalo to a Petr Pilař musel dopředu. Točil jsem tak vzadu tři obránce. Opětovně se nám navíc zranil Pavel Držmíšek, znovu mu vypadlo rameno, tak jsme využili mladého Šafáře. Prohrávali jsme 0:2, ale naštěstí to dobře dopadlo. Po první třetině jsme si promluvili, že takhle to dál nepůjde. Neměli jsme sice vůbec kompletní sestavu, ale odevzdaně jsme hrát nemohli. Trochu jsme sestavu přeházeli a do branky šel také zpátky Vyčítal. Něco jsme museli změnit. Z naší strany to bylo už od druhé třetiny lepší.“

(rh, ry)