Choceň, která 15 kol nenašla přemožitele, Světlé podlehla 1:4.

Ve skupině B si konečně vítězství připsali hokejisté Lokomotivy Česká Třebová, když porazili Skuteč 4:0. Lépe vyzněl pro zástupce našeho regionu i duel mezi Orli Lanškroun a ZH Pardubice. Orli si dolétli pro vítězství 6:5.

SKUPINA A

Choceň – Světlá n. S. 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Ve třetí minutě našel přesným pasem z obranného pásma Venc najetého Žáka a útočník Světlé se v koncovce nemýlil – 1:0. Choceň výrazněji zahrozila v polovině třetiny. Střelu Ivana Klaudy k levé tyči dokázal Novák zastavit betonem.

Horko bylo ve 28. minutě před domácí brankou. Tomáš Malý vyjel z branky, jeho odpálený puk stihl zachytit Kopecký, ale pro změnu do jeho střely stihl vložit hokejku Malý. Za minutu už se ze souboje těchto dvou přeci jen radoval útočník Světlé. Za branku si s pukem zajel Doležal a jeho nástřel se odrazil od Kopeckého do branky – 0:2. Dvoubrankové vedení těšilo hosty pouze 20 sekund. Po akci Dobrého a Juráka mířil z kruhu přesně Stříteský. Přišlo ovšem vyloučení Klaudy. Choceň se přes minutu úspěšně bránila, když následoval velice přísný trest pro Krejzu na pět minut a do konce utkání. Hokejisté Světlé ale šest minut nepřetržité výhody ke střeleckému zápisu nevyužili.

Zvýšenou aktivitou v útočném pásmu si Choceňští zajistili dvakrát výhodu přesilové hry. V tomto zápase jim ale nebylo v zakončení přáno. Necelých pět minut před koncem propálil Malého Křišťan a když za dvě minuty dostal Jurák čtyři minuty za vysokou hůl, bylo o vítězi tohoto utkání téměř rozhodnuto. Přišel ještě jeden trest na hostující straně a domácí zkusili sympaticky v poslední minutě power play. Akce, která následovala po buly a po níž se bez nějaké námahy dostal k puku Žák, jenž ho uklidil do opuštěné domácí klece, jen demonstrovala, že Choceň měla do své obvyklé herní pohody hodně daleko.

Bohumil Prachař, trenér Chocně: „Po patnácti zápasech jsme prohráli. Nedělní hokej ale nebyl dobrý, nehráli jsme tak, jak jsme chtěli. Máme mraky nemocných a zraněných, čemuž odpovídala i sestava. Rozpadla se nám první pětka, která je pro nás stěžejní. Zápas nám zkrátka nevyšel. Naše prohra byla zasloužená.“

Sestava Chocně: Malý – Klauda, Voříšek, Pokorný, Stříteský – L. Pilař, Schejbal, Prachař, Krejza, Pochobradský, Král, Jurák, Dobrý, L. Vích.

SKUPINA B

Skuteč – Česká Třebová 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)

Téměř tři měsíce čekali hokejisté českotřebovské Lokomotivy na druhou výhru v krajské lize. Vítězstvím, na kterém se třemi vstřelenými brankami podílel druhý útok, se tým bodově dotáhl na soupeře.

Českotřebovský tým se dostal na koně díky dvěma využitým přesilovým hrám. Ve 28. minutě poprvé zaúřadoval druhý útok, když se po přihrávce Bruknera zblízka prosadil Doha – 1:0. O pět minut později se situace opakovala, další přesilovku proměnil kapitán Teplý – 2:0.

Další góly si hokejisté Lokomotivy schovali na třetí dvacetiminutovku. Ve 44. minutě potřetí zaúřadoval útok kapitána Teplého, jeho spoluhráč Doha trefil puk pod horní tyčku – 3:0. Herní a střeleckou převahu potvrdili českotřebovští hokejisté v 55. minutě, po parádním blafáku Kvasničky bylo definitivně rozhodnuto – 4:0.

Sestava Č. Třebové: Kaplan – Vyskočil, Čejka, Chadima, Novotný, Kiac – Pavlák, Kvasnička, Rak – Brukner, Teplý, Doha – Váně, Bačík, V. Deml.

Michal Smola, vedoucí mužstva: „Mančaft nebyl zdaleka kompletní, ale kluci, kteří nastoupili, předvedli zodpovědný výkon. Jsme rádi, že jsme důležitý souboj zvládli. Ve skupině B tak ještě bude o co hrát.“

Orli Lanškroun – ZH Pardubice 6:5 (1:2, 3:2, 2:1)

Hned v úvodu se obě mužstva prezentovala nepříjemně ostrými střelami, ale gólmani střelám vzdorovali. Na první gól si diváci museli počkat do 9. minuty, kdy z parádní akce Güttlera těžil Šula – 1:0. Lanš – kroun se ale z vedení neradoval dlouho. Přesnou střelou přes obránce na vzdálenější tyč vyrovnal Ludvík – 1:1. V čase 10:03 se poprvé vylučovalo a na trestnou lavici usedl Šula. Dlouho tam nezůstal, blesková akce hostů znamenala zvrat skóre – 2:1.

Hra vyhovovala více domácím a když dostali krátkou výhodu přesilové hry, trefil přesně nahrávku zpoza brány Patsch. Jeho dělovku zastavila až síť v brance, přesným pasem se prezentoval Šula – 2:2. V čase 35:14 si tito dva hráči úlohu vyměnili – 3:2. Následnou sérii vyloučení přerušil až gól Orlů. Pardubický obránce se za vlastní brankou nechal obrat o puk a Fischer přesně našel Kilčického – 4:2. Domácí kapitán se za chvíli prosadil znovu. Tentokrát jeho gól měl hořkou příchuť, neboť puk vyražený domácím gólmanem přikopl do vlastní branky. Situace byla o to horší, když 45 vteřin před koncem Pardubice srovnaly. Střela si našla skulinku v houfu hráčů a skončila až v síti – 4:4.

Do poslední třetiny se aktivněji vrhli domácí a hned z úvodního tlaku dokázali vytěžit gól. Puk se po ose Kocián – Güttler dostal až do rohu kluziště, odkud ho přesně k tyči poslal Pilavka – 5:4. Ve 45. minutě si udělal do soupeřova pásma výlet Güttler a bezchybnou ranou do šibenice nedal brankáři sebemenší šanci – 6:4. Hosté byli pod stálým tlakem a dle očekávání povolily brzy hráčům nervy. V 58. minutě dostal Šula trest za vysokou hůl a hosté jeho faul gólově potrestali – 5:6.

Sestava Lanškrouna: Nimmerrichter – Pachl, Patsch, Boruch, Güttler – Kilčický, Šula, Fischer, Vejchoda, Kocián, Pilavka, Brejša, Piterka, Poles.

Miroslav Vicenec, trenér Lanškrouna: „Do utkání jsme chtěli nastoupit s tím, že se setkáváme potřetí v sezoně s Pardubicemi a konečně jsme chtěli zabodovat. Nebyli jsme ale kompletní, ale chtěli jsme hrát s obranou středního pásma. Dali jsme první gól, čímž nám trochu stouplo sebevědomí. Utkání jsme ale nakonec dotáhli do vítězného konce, i když jsme dvakrát nevyužili přesilovku pět na tři. Na tom musíme zapracovat. I přesto jsme si ale závěr pohlídali a vyhráli. Hráčům bych za to chtěl poděkovat.“