Choceň může udělat semifinálový krok

M. Třebová – Úvodní zápas čtvrtfinále krajské hokejové ligy se pro Choceň od začátku vyvíjel v Moravské Třebové docela mizerně. Jenže od druhé třetiny přišel zlom a Choceňští mohou už v neděli na domácím ledě proklouznout do semifinále.

12.2.2010

M. Třebová – ChoceňFoto: Petr Šilar

M. Třebová – Choceň 3:6

Nebýt brankáře Vyčítala, mohli to hosté zabalit už po první třetině. V brance hostí zářil a hlavně díky němu Choceň do kabin odcházela jenom s dvoubrankovým mankem. Lapil samostatný nájezd, zlikvidoval několik dalších ošemetných situací, ale na přesilovkovou kombinaci dobře se pohybující Moravské neměl a poprvé ho v 11. min. překonal Kašpar. Po půlminutě to bylo již 2:0, když Husárek skryl svoji dorážku v chumlu protihráčů. Hosté se sesypali, Vyčítal musel likvidovat několik dalších příležitostí, jenže nakonec první třetinu přežili.

A ve druhé přišel zlom. Hosté začali agresivně a za necelé dvě minuty snižoval po přihrávce L. Vícha zpoza branky Dobrý. König sice Moravské při další přesilovce vedení vrátil, jenže potom se choceňská symfonie rozjela naplno. Ódu na radost odstartovala akce v oslabení tří proti čtyřem. Jurák podržel puk, Stříteský neváhal ani sekundu a vydal se na zteč. Domácí obránci s útočnou aktivitou beka hostí vůbec nepočítali, takže Stříteský mohl říct: „Dík za volnou cestu,“ a po Jurákově pasu si to uháněl sám na Bureše. Nasadil k blafáku a jako z učebnice zakončoval nahoru – 3:2. Při dalším pobytu první formace Chocně ukázal skvělou orientaci v chumlu před brankou Dobrý – 3:3. Aby toho nebylo málo, elitní lajna hostí zařídila i čtvrtou a pátou branku, když ještě do přestávky skórovali Jurák se Stříteským.

Po útočném uragánu ve druhé třetině se celek hostí v poslední dvacetiminutovce především soustředil na pečlivou obranu. A ta přinesla svoje ovoce. Moravská Třebová se ne a ne dlouhodobě nastěhovat do choceňského pásma, a tak Vyčítal většinou krotil jenom střely ze střední vzdálenosti, přesto byl jedním z hlavních hrdinů večera. Kde by bez jeho kouzel v první třetině tým byl… V power play domácích přidal ještě šestou branku L. Vích.

Jaroslav Kutílek, trenér Chocně: „Neřekl bych, že jsme začali úplně špatně. Chtěli jsme hrát víc zezadu, ale soupeř nám připadal takový zakřiknutý, tak jsme na ně vletěli a sedm minut jsme ho pomalu nepustili ze třetiny. Jenže se k nám dvakrát dostali a potrestali nás. To nás zlomilo a do konce první třetiny to z naší strany nebylo nic valného. Po přestávce jsme zvýšili důraz a tlačili jsme se do gólu a víc bruslili. Že to na sebe zase vzala první pětka, je asi osud tohoto mužstva. Zlomovým momentem byl náš gól v oslabení. Žádnému týmu tohle moc nepřidá. Karel Stříteský má na tyto situace úžasný čuch. Dokáže dávat góly a umí dokonale odhadnout, kdy se vydat dopředu. Skvěle zachytal i brankář Vyčítal, pro kterého jsme se rozhodli na poslední chvíli.“

Autor: Pavel Ryšavý