I přesto se stále drží Choceň na čtvrtém místě. Druhá část ligy pokračuje kompletním třetím kolem, ve kterém Spartak přivítá celek z Hlinska, se nímž má prozatím vyrovnanou bilanci. Každý má na kontě jednu výhru, ovšem hlavně doma Hlinečtí ukázali svoji sílu. Pohled na tabulku naznačuje, že právě Hlinsko je jedním z možných čtvrtfinálových soupeřů pro play off. Výhoda začínat vyřazovací část na domácím zimním stadionu je nesporná, proto chce Spartak udržet čtvrtou pozici. Utkání začne v 18.30 hodin.
Ostrý vstup v roce 2017 čeká na hráče České Třebové. Kohouti se v Rehau aréně střetnou s Moravskou Třebovou a budou hájit náskok na čele tabulky. O první místo přijít nemohou. „Čeká nás ostrý start do nového roku, Moravská Třebová má v kádru řadu výborných hokejistů. Pochopitelně si přeji, abychom navázali na výkony a výsledky ze závěru loňského roku. Mimo hru je zraněný útočník Petr Vlček, jinak bychom snad měli být kompletní. Věřím, že do nedaleké Moravské Třebové přijedou povzbudit svůj tým fanoušci," připomíná manažer Kohoutů Vladimír Vaněk. Třebovské derby začíná v 19 hodin.
Pokračuje také nadstavba ve skupině B, kde jde rovněž o hodně, neboť ve hře jsou dvě místa pro postup do čtvrtfinále play off. Nic jistého nemá loňský semifinalista z Litomyšle. Tu čeká důležité utkání s rezervou Havlíčkova Brodu a každý bod může hrát velkou roli. Bez šance už je Ledeč a Polička.