„Štreka“ do Železných hor, na stadion soupeře, který v probíhající sezoně krajské ligy nepatří mezi oblíbené týmy hokejistů Chocně.

Řeč čísel mluví za vše. Oba celky se střetly čtyřikrát. Poměr zápasů? Na to se Spartak dívat nemůže ani jedním okem. Čtyři porážky. Na to musí hráči zapomenout. V play off se v tom „babrat“ nejde. Tady jde o hodně. I Choceň chce do nejlepší čtyřky, což už se považuje za úspěch.

Cesta k ní je trnitá, hráče nečeká lehký úkol. Proto bude enormně důležité, jak Spartak do série vstoupí. Začíná venku. První zápas napoví. Vítězství by Choceňské nabudilo. Matematika je ale jasná. Pokud chtějí do semifinále, chtě, nechtě, jednou v Hlinsku vyhrát musí. Podstatné je, aby si Spartak nekomplikoval situaci tím, že nechá soupeře vyhrát na svém ledě. Takový scénář si nikdo připustit nechce. Nemůže. Dopad by mohl mít vážné následky. Loučit se ve čtvrtfinále. „Připravujeme se stejně jako během celé sezony, ale ty tréninky už jsou v pohodě. Dáme si báčko, střelbu a spíše se na to chystáme po psychické stránce,“ prozradil Lukáš Pilař, jak vypadají poslední chvíle před play off. „Oba dva týmy do toho jdeme s čistým kontem. Stoprocentně budeme dělat všechno pro to, abychom přes Hlinsko přešli,“ posílá vzkaz všem, kdo fandí choceňskému hokeji.

Důležitým faktorem je také podoba mužstva, roli hraje zdravotní stav hráčů. „Někteří hráči základní sestavy budou Hlinsku chybět, takže i toho by se dalo využít. Uvidíme, jak to dopadne,“ dodává kapitán týmu.

Spartak chystá pro play off změnu, která bude na ledě viditelná. Pro první duel spřádají Choceňští plány, které by mohly přinést ovoce v podobě vítězství. Jiný herní styl.

Z toho vyplývá, že jde hned na úvod o klíčový duel série. „Myslím, že to tak může být. Hlinsko začíná doma. Kdyby se nám podařilo v neděli vyhrát, doma ten druhý zápas před naším publikem musíme za každou cenu urvat na naši stranu. Vítězství v neděli je dobrá cesta.

Hraje se na tři vítězné zápasy. Postupujícího poznáme nejpozději v neděli 18. února.

Vzkaz kapitána před čtvrtfinále play off
„Oba dva týmy do toho jdeme s čistým kontem. Stoprocentně budeme dělat všechno pro to, abychom přes Hlinsko přešli. Špatný tým určitě nemáme, na soupeře herně máme. Kdyby se nám podařilo v neděli vyhrát, druhý zápas doma před naším publikem musíme urvat na naši stranu.“
(Lukáš Pilař, kapitán)