HC Choceň – HC Skuteč 6:4 (3:3, 2:1, 1:0). Zraněními a nemocemi decimovaná Choceň vstoupila do utkání skvěle. S chutí hrající Procházka překonal po zpětné přihrávce Zavřela Kuklu poprvé už ve 3. min. Zavřelova řada se excelentně předvedla i za další dvě minuty, v útočné třetině Skuteč rozebrala doslova na atomy a Král zakončil akci druhým gólem, když udělal kličku i gólmanovi. Skuteč to však nezlomilo. Při přesilovce dostrkal puk do Kaplanovi branky Andrejs – 2:1. Krejza sice střelou mezi nohama brankáře hostí zvýšil na 3:1, jenže po pár sekundách Skuteč lacině snížila a v 17. min. bylo vyrovnáno.

V polovině zápasu mohla Skuteč jít dokonce do vedení, jenže střelu hostí zastavila tyč. Čtvrté branky se nakonec dočkala jako první Choceň, na svědomí ji měl Pochobradský, jenž těžil z práce Krejzy. Zdálo se, že uklidnění přinese do domácí řad přesilovková trefa Procházky, který tečoval střelu Pilaře od modré. Jenže omyl. Oba týmy se předháněly v nepřesnostech a souhra nadále vázla. Domácí se sice do několika šancí protlačit dokázali, jenže v koncovce si dávali přednost a snažili se hrát vše do prázdné. Ve 37. min. se Chocni asi nasedmkrát nepodařilo vyhodit puk ze třetiny, což trestal Andrejs – 5:4.

V poslední části gólman Skutče Kukla i s notnou dávkou štěstí odolával. Jeho spolubojovníci promarnili největší šanci o vyrovnání při přesilovce pět na tři. Definitivní punc dala výsledku tak až početní výhoda Chocně. V 58. min. potvrdil utrápené, ale nesmírně důležité vítězství domácích Král.

Fakta – branky a asistence: 3. Procházka (Zavřel, Král), 5. Král (Procházka, Zavřel), 15. Krejza (Voříšek), 28. Pochobradský (Krejza), 30. Procházka (Pilař), 58. Král (Krejza) - 8. Andrejs (Hladík), 15. Ptáčník, 17. Klusoň, 37. Andrejs (Nevečeřal). Rozhodčí: Rulíček - Kmoníčková, Švec. Vyloučení: 7:6.Využití: 2:1. Diváci: 250. HC Choceň: Kaplan – Pokorný, Luňák, Voříšek, Janoušek, Nejedlý, Pilař – Král, Zavřel, Procházka, Krejza, Pochobradský, A. Vích, Hašek, Schejbal, Michálek. Více na str. 20

(ry, jh)