Vedení klubu se sice po loňské úspěšné sezoně rozloučilo s trenérem Táborským, nicméně angažovalo zkušeného TOMÁŠE TOPOLA.
Ten dostal od předsedy klubu volnou ruku a tým si tak mohl sestavit prakticky podle svého.
A závěr?
„Tým je složen podle našich představ. Takto jsme si to nějak v létě plánovali," odpověděl muž, jenž má bohaté trenérské zkušenosti.

Trenére, jste spokojen s přípravou mužstva na novou sezonu krajské ligy?
Myslím si, že příprava proběhla v rámci možností. Potýkali jsme se trochu s docházkou, což je zapříčiněno tím, že všichni hráči chodí do práce, školy atd. Jinak přístup hráčů byl celkem v pořádku.

Kádr České Třebové se oproti loňské sezoně rapidně změnil. Vy sám jste se podílel na skladbě týmu. Je tedy nasnadě říci, že je to podle vašich představ i podle představ vedení klubu?
Ano, máte pravdu. Děkuji panu Vaňkovi, že mi dal volnou ruku a mohl jsem se podílet na sestavování týmu na tuto sezonu. Tým je složen podle našich představ. Takto jsme si to nějak v létě plánovali. Chtěl bych ještě říci, že jsme ještě na poslední chvíli museli hledat hráče, protože někteří hráči nám nečekaně skončili: Váně, Kopečný, Jetmar, Provaz. Měli jsme je v soupisce týmu a počítali s nimi, ale bohužel to dopadlo tak, že oni sami během prvních dvou týdnů přípravy oznámili, že za Kohouty hrát nebudou.

„Česká Třebová se stala velice žádanou adresou, hráči se nám začínají nabízet sami, ale nechceme už do toho sahat. Tento tým, jak tady teď je, tomu věřím, jsem přesvědčený o tom, že budeme hrát dobře. Pokud ale nebude někdo respektovat týmovou práci, nebude ctít spoluhráče a nebude to šlapat v kabině, nebudu mít problém se s dotyčným rozloučit, ať se jedná o kohokoli."

Česká Třebová je silná do útoku, letos to vypadá slibně i co se týče defenzivy – podle jmen na soupisce a hráčských zkušeností, což je pro kouče určitě příjemné zjištění?
Ano, je to příjemné, ale jména tým nedělají. Tohle musejí všichni hráči pochopit. Jsme jeden tým, všichni jsou si rovni a takto to musí prostě fungovat. Musíme vytvořit tým, táhnout za jeden provaz a pak věřím, že tento tým bude úspěšný.

Je někdo, o koho jste měl eminentní zájem, ale v týmu není?
Musím říci, že není. Ale vlastně ano, jedno jméno ano, ale nečekal bych, že tento hráč by měl zájem hrát krajskou soutěž. Když jsem se dozvěděl, že ano, bylo už pozdě. Jméno si nechám ale pro sebe.

Existuje možnost, že by se zde nějací další hráči objevili v průběhu ročníku?
Česká Třebová se stala velice žádanou adresou, hráči se nám začínají nabízet sami, ale nechceme už do toho sahat. Tento tým, jak tady teď je, tomu věřím, jsem přesvědčený o tom, že budeme hrát dobře. Pokud ale nebude někdo respektovat týmovou práci, nebude ctít spoluhráče a nebude to šlapat v kabině, nebudu mít problém se s dotyčným rozloučit, ať se jedná o kohokoli. Tým a parta je pro mě víc než hokejové umění.

Vypadaly přípravné zápasy tak, jak jste si představoval, aby mužstvo hrálo i v lize?
Nevypadaly. Sice máme vyrovnanou bilanci dvě prohry, dvě výhry, ale ve hře byly veliké nedostatky. Až jsem se divil, protože tady jsou opravdu zkušení hráči, kteří mají za sebou i vyšší soutěže. Věřím, že postupem času se to srovná. Pracujeme na tom.

Hra většinou dostává obraz až po odehrání několika ostrých zápasů. Vnímáte to stejně?
Ano vnímám. Nejlepším tréninkem pro hráče je zápas.

Přišel jste do klubu, kde je o hokej velký zájem a fanoušci chtějí vidět atraktivní hru, góly a s tím související body. Jinými slovy jsou hladoví po úspěchu. Může to letos přijít?
Soutěž bude hodně vyrovnaná. Hodně týmů posílilo, což pro fanoušky bude určitě veliké zpestření. Moc jasných zápasů asi nebude. Znova opakuji, bude to o bojovnosti, obětavosti a týmové práci.

Jaké jsou reálné cíle týmu pro sezonu?
Těžká otázka. Budeme spokojeni, když se budeme pohybovat v horních patrech tabulky a připravíme se na vrchol sezony, čímž bude play off.

Cíle vaše osobní?
Udělat z tohoto týmu opravdový tým, hrát hokej, abychom měli skvělé návštěvy a všichni se tímto hokejem bavili.

Soupiska – brankáři: Michal Mahdal (1992), Michael Müller (1995). Obránci: Patrik Fink (1990), Robert Krejnus (1990), Václav Lesák (1987), Lukáš Matys (1974), Lukáš Poskočil (1989), Ondřej Poul (1991), Tomáš Řehák (1985), Martin Šťastný (1986). Útočníci: Roman Černý (1989), Miroslav Fišer (1982), Jakub Fúzik (1992), Marek Hemský (1992), Petr Janda (1978), Ladislav Jindřich (1988), Ladislav Klíma (1991), Pavel Pelán (1981), Petr Vlček (1992), Tomáš Zadina (1989), Jindřich Zítka (1993).
Realizační tým – trenér: Tomáš Topol. Vedoucí mužstva: Michal Smola. Kustod: Bohuslav Dobroucký.