Nikdo by si v polovině zápasu nevsadil, že se Kohouti dokážou dostat z krajně nepříznivého stavu. Prohrávali 1:4, ale od té doby domácí ohromnou bojovností a velkou chutí začali stav zápasu s Chotěboří dotahovat. Třetí třetina byla v jejich podání naprosto fantastická. Česká Třebová vyhrála 6:4.

Nejlepší útok soupeře hrál výborně, v 30. minutě dával Dvořák gól na 4:1. Tribuny oněměly. Naštěstí jen na chvíli, než Šejba využil přesilovku. Ve druhé přestávce se v kabině Kohoutů muselo něco stát. Měli dvacet minut na to, aby se pokusili o obrat. Že to půjde, ukázal Hemský, aby vyrovnával Fúzik. Ten není zcela zdravotně v pohodě, ale gól ho nabudil natolik, že byl k nezastavení. Blafákem do bekhendu poslal svůj tým poprvé do vedení a při power play hostí trefil prázdnou bránu. Nasázel hattrick. „Byly to nervy, ale dokázali jsme to. Vítězství nad vedoucím týmem soutěže má velkou cenu. Z hattricku mám radost, důležitější jsou tři body mužstva,“ upřednostnil týmový úspěch nad individuální přínos Jakub Fúzik.

Česká Třebová - Chotěboř 6:4

Fakta – branky a nahrávky: 25. Jar. Moučka (Hemský, Škvor), 31. Šejba (Jar. Moučka, Hemský), 41. Hemský (Škvor, Jar. Moučka), 43. Fúzik (Křečan, Jindřich), 54. Fúzik (Hemský, Nimmerrichter), 60. Fúzik (Šejba, Jar. Moučka) – 11. Hospodka (Dvořák, Eis), 25. Dvořák (Eis, Hospodka), 27. Hlídek, 30. Dvořák (Eis, Hospodka). Rozhodčí: Kukeně – Říha, Vepřovský. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 434. Třetiny: 0:1, 2:3, 4:0.
HC Kohouti Česká Třebová: Nimmerrichter – Škvor, Pražák, Cik, Jan Moučka, Procházka, Jícha, Šimončič – Hemský, Jar. Moučka, Šejba – Křečan, Jindřich, Fúzik – Blecha, Urban, Čada.
HC Chotěboř: M. Pešek – Mendl, Ludvík, Patrik Mašek, Krejčí, Kopecký – Ludvík, Křesťan, Havel – Hospodka, Eis, Dvořák – Petr Mašek, M. Vlček, Hlídek.   (bed, van)