Českotřebovští Kohouti nastoupí na vlastním ledě proti juniorce Havlíčkova Brodu, zápas bude zahájen v neděli v 17.00 hodin. Juniorský tým Havlíčkova Brodu získal v základní části soutěže 27 bodů a skončil na sedmé příčce. O přímý postup do play off se připravil sám až v závěrečném kole, kdy jej předstihla Chrudim. V nadstavbě hrál ve skupině B, kde se umístil na druhém místě (41 bodů). Brod skončil celkově osmý, a tak ve vyřazovací části krajské ligy půjde na první Kohouty.
V základní části soutěže se obě mužstva střetla dvakrát. První vzájemný duel se hrál 2. listopadu v Havlíčkově Brodě, kde domácí vyhráli po samostatných nájezdech 6:5. Druholigový tým klubu měl v tomto termínu volno, a tak proti Kohoutům vyrukovalo šest stabilních hráčů A týmu – brankář Novák, obránce Semrád a útočníci Kuchta, Kozlík, Chlubna a Ludvík. „V havlíčkobrodské Kotlině jsme dokázali se silným soupeřem odehrát zcela vyrovnanou partii, při nájezdech měli pevnější nervy domácí, především forward Kuchta," ohlíží se manažer Kohoutů Vladimír Vaněk. Odveta se hrála 11. prosince v České Třebové, kam soupeř přijel bez druholigových posil a kde se z výhry 6:3 radovali Kohouti.
„Přijede velmi dobře trénovaný a bruslící soupeř, který má na soupisce pro play off zapsáno třicet hokejistů, a jež nám určitě nedá nic zadarmo. Ano, jsme favoritem, nicméně nečeká nás nic jednoduchého," upozorňuje manažer Vladimír Vaněk a na otázku, v jaké sestavě nastoupí do prvního zápasu čtvrtfinále play off Kohouti, odpovídá: „Někteří hráči mají zdravotní problémy, konkrétní informace podávat nebudeme. Je jisté, že do čtvrtfinálové série nezasáhnou útočníci Petr Vlček s Michaelem Šimončičem."(van)