Dva nejlepší celky krajské soutěže mužů v hokeji se potkaly v přímém souboji, který měl velmi výrazně napovědět, který z nich půjde do play off z nejvyšší příčky.

Domácí začali zápas hodně špatně. Za necelou minutku totiž stihli faulovat i inkasovat, střelcem byl Jícha. V 8. minutě ujel po křídle Doha, Šauer puk v lapačce neudržel a Kvasnička dorážel na 0:2.

Ticho, které se rozhostilo v ochozech, trvalo pouze dvacet vteřin, než Musil se štěstím snížil a Spartak začal postupně přebírat iniciativu. V čase 10:49 se před brankou prosadil Novotný (posila z Olomouce) a začínalo se znovu – 2:2.

Hosté pak dostali šanci vrátit vedení na svoji stranu v přesilovce, místo toho ale přihlíželi akci, jaká se jen tak nevidí ani na extraligových kluzištích. Boháček a V. Vápeník ujeli ve dvou, z beka i gólmana udělali statisty a Boháček zakončil do prázdné – 3:2.

Domácím zkrátka hra v početné nevýhodě svědčila. Ukázalo se to i těsně před sirénou, kdy Třebová opět fatálně propadla v útočném pásmu a na konci bleskového protiútoku stál neomylný V. Vápeník.

Polička – Česká Třebová 6:2

Prostřední třetina byla vyrovnaná, ale místy dosti rozháraná a kouskovaná vylučováním, střelecky se v ní neuplatnil nikdo. Pokud se už někdo dostal k nějakému zakončení, byli gólmani na místě, domácího Šauera zachránila v jednom případě také tyčka.

Hru ve třetí části si domácí více méně kontrolovali. Soupeř se sice snažil s výsledkem ještě něco udělat, jenže na trvalejší nápor neměl dostatek sil a absence hrajícího kouče Mečiara byla také znát. V 53. minutě se pak rozplynuly poslední otazníky, když důrazný Švejda zblízka popáté překonal Hrdličku. Třešničku na dortu přidal Radiměřský, když si vychutnal sólový nájezd a zpečetil zasloužený výsledek.

Fakta – branky: 10. Musil, 11. Novotný, 15. Boháček, 20. V. Vápeník, 53. Švejda, 57. Radiměřský – 1. Jícha, 9. Kvasnička. Rozhodčí: Veverka (H. Brod) – Brýdl, Šťastná. Vyloučení: 9:7. Využití: 0:1. Oslabení: 2:0. Diváci: 380. Třetiny: 4:2, 0:0, 2:0. Česká Třebová: Hrdlička – Zeman, Rybka, M. Morkes, Jícha, Šafář – Doha, Teplý, Voříšek, T. Chadima, L. Deml, Kvasnička, Steinmetz, Bačík, Váně.

(ha)