„Rád chodím do branky, kde to sice bolí, ale padá tam nejvíc gólů. Když budu stát na modré, tak těžko budu dávat góly,“ komentuje Beran svou roli.

Z podobného místa překonal i Patrika Bartošáka. „Obránci na mě asi zapomněli, Marek Trončinský mě tam viděl. Snažil jsem se to tečovat, potom se mi puk odrazil skoro před prázdnou branku,“ popisoval.

Čtyřiadvacetiletý forvard se snaží stále posouvat, k tomu mu pomáhá i spolupráce s kondičním trenérem Petrem Mockem. „Zesílil jsem nohy, na ledě se cítím suprově. Když lépe bruslím, tak se více dostanu do šancí, snadněji někoho předjedu,“ řekl.

I jeho gól pomohl Dynamu k výhře 5:3 nad Vítkovicemi, které skórovaly jako první. „Nám se stává často, že jako první inkasujeme. Na druhou stranu se ukazuje síla mančaftu a dobré party, že se to hned po prvním gólu nesesype. Ve druhé třetině jsme byli lepší, i díky tomu jsme brali tři body,“ doplnil Beran.

TOP 3 momenty: Číslo 15 v akciObránce Dynama Marek Trončinský potvrdil pozici nejproduktivnějšího beka hokejové extraligy, celkem již dal pět branek a na 27 přihrál. Čím na sebe upozornil v předehrávce 44. kola?
1. zásilka do kanceláře: Svoboda – Trončinský – Rolinek, to byla kombinace před prvním gólem. „Prostě jsme si to ťukli, já jsem puk hodil Rolasovi do kanceláře před branku,“ prohlásil.
2. hokejový lob: Během druhé třetiny se netradičně zbavil protihráče. „Hodil jsem si to vedle něj, nebylo to podle mě extrémní riziko.“
3. nečekaný dárek: Útočník Marosz před prázdnou brankou ještě přenechal puk Trončinskému. „Já bych to Rosťovi nahrál taky, on to ví,“ usmíval se devětadvacetiletý obránce.