Tři body Jiskra nutně potřebovala. Celky za ní se přibližují.

Zpočátku sobotního utkání domácí naznačili, že nebudou hrát druhé housle. Po pěkné akci a průniku Součka mohl stoper J. Chleboun rozhodně vystřelit mnohem lépe, než to ve skutečnosti vypadalo. Byla to velká škoda. Gól by Ústí povzbudil. Další náznak šance měl na svědomí Souček. Míč se mu snesl na hlavu, ale zamířil pouze mimo tyče. „Proti jednomu z nejkvalitnějších týmů z ČFL jsme začali docela dobře a v úvodu utkání si vypracovali několik slibných příležitostí. Bohužel jsme je nedotáhli do konce,“ komentoval trenér Vladimír Chudý vydařený úvod.

Pro hosty to bylo varováním. Do té doby toho moc nepředvedli. Ovšem s přibývajícím časem se stále více dostávali do hry. Po rohovém kopu se k odraženému míči dostal Braun a poslal Domažlice do vedení.

Hráči Ústí se rázem ocitli pod studenou sprchou. Kohoutek s ledovou vodou urychleně uzavřeli. Závěr poločasu jim vyšel. V 33. minutě gól po Součkově střele nepadl, ale o chvíli později byl v pokutovém území stažen Falta a Nágl si s penaltou nedělal problém. V samém závěru první půle se Nágl trefil podruhé. Za poslední dva duely dal čtyři branky.

Zajímavou první pětačtyřicetiminutovku vystřídala ve druhém poločase ústecká snaha výsledek udržet. Hosté měli více balón na kopačkách, ale do vyložených šancí se nedostávali. Ani domácí z brejkových situací nic nevytěžili.

„Ve druhém poločase jsme zlepšili organizaci hry, soupeř byl sice častěji na míči, ale do žádné vážnější situace se nedostal. My jsme chtěli být nebezpeční z rychlých protiútoků, což se nám moc nedařilo. I přesto jsme utkání dovedli do vítězného konce a připsali si na konto velmi cenné a důležité tři body,“ zhodnotil hlavní fakt ústecký kouč.

S tím lze naprosto souhlasit. Teď Ústí nad Orlicí pojede do Čížové, ale že je v tabulce poslední, nic neznamená. Na podzim v Ústí předvedla, že je trochu s podivem, kde se momentálně nachází.