FK Agria Choceň - TJ Sokol Moravany 4:2

František Dvořák, trenér Chocně: „Skóre mohlo být i výraznější. Za stavu 4:1 jsme lajdačili. Zápas byl pod naší kontrolou, i když jsme prohrávali 0:1. Na to jsme zvyklí, zabíráme v době, kdy dostáváme na frak. Zabrali jsme, do poločasu jsme otočili. Přišlo mi, že zpočátku druhé půle hosté úplně vypadli ze hry. Vrátili se v době, kdy dali druhou branku. Poté se snažili, ale tím se nám otevírala okénka na straně druhé. Vyhráli jsme zcela zaslouženě."

Miroslav Kaluža, trenér Moravan: „Spokojen s hrou týmu můžu být pouze do naší vstřelené branky. Bohužel poté dominovali na hřišti pouze domácí. Z naší hry se vytratila fotbalová pohoda, pohyb, agresivita, kterou jsme předváděli v minulých zápasech. Jsem zklamaný přístupem některých hráčů v utkání."

FK Česká Třebová - FC Libišany 1:1, penalty 4:1

Petr Pražák, trenér České Třebové: „Atypické utkání, kdy soupeř hraje o dva hráče méně a brání v osmi lidech ve vápně. S touto situací jsme se nedokázali vypořádat. Naše mladé mužstvo nemá zkušenosti na rozdávání a v tomto zápase se to ještě více projevilo. Bylo zapotřebí několik herních prvků. Výrazná výměna místa a rotace hráčů, podpora obránců z druhé vlny, rychlá hra, přečíslení v křídelních prostorech, tlak před soupeřovou brankou, nějaký moment překvapení, ale nebyli jsme toho schopni. Když připočítám naše střelecké trápení, byl výsledek nasnadě. Před hráči soupeře musím smeknout. Dokázali být organizovaní v defenzivě a nebezpeční v útočné fázi. Několik hráčů svou kvalitou daleko převyšuje krajskou úroveň."

Josef Kaufman st., trenér Libišan: „Je nás pět a půl. Na konci sezony se potýkáme s početnou marodkou. Po pohárovém utkání nás zdravých moc nezbylo. Někteří kluci s námi sice odcestovali, ale mohli se posadit akorát tak na lavičku. No a tak jsme nastoupili jen v devíti. Remíza po devadesáti minutách ale byla naprosto zasloužená. V České Třebové sice staví každý rychlík, ovšem Machala je jako Šinkansen. Dvakrát pořádně provětral obranu soupeře, avšak své šance neproměnil. A jeho třetí únik v poslední minutě uťal penaltový zákrok. Ve všech třech případech mu milimetrově přihrál na nohu gólman Šimon. Jeho kopací technika je neuvěřitelná. To se nevidí ani v lize. Jinak chválím celý mančaft, který ukázal, že se dá hrát fotbal v každém počtu. Samozřejmě záleží na zodpovědnosti, bojovnosti a důrazu v soubojích.. No a pak soupeři, přestože nastoupí v plném počtu, nejsou schopni oslabený tým přehrát. Vždyť domácí si stěží vytvořili jedinou příležitost. To je trend českého fotbalu. Chybí mu na všech úrovních tvořiví hráči."

FK Přelouč - 1. FC Žamberk 1:4

Václav Sůra, trenér Přelouče: „Kolektivní zmar. Znovu jsme nastoupili v neúplně sestavě a kalich hořkosti jsme si vypili až do dna. Hned ve druhé minutě jsme měli tisíci procentní šanci, jenže Vančura nepochopitelně z metru nedal do prázdné brány. To nás zabrzdilo a soupeři narostla křídla. Od patnácté minuty nás postihla černá pasáž, když soupeř za osmnáct minut čtyřikrát skóroval. Všechny góly padly přes střed obrany a jdou na vrub zkušené stoperské dvojici Řezníček – Ulrych. Nedokázali zachytit nakopávané balóny do svého prostoru. Abych byl upřímný, s takovým průběhem zápasu jsem absolutně nepočítal a neměl jsem ani sílu na něj zareagovat. Jinak, ke vší úctě k Žamberku, stačil by na něj průměrný výkon. Při vývoji ostatních výsledků jsme mohli v případě výhry promlouvat do hry o záchranu. Takto nás spasí jen skutečnost, pokud bude sestupovat pouze jeden tým."

Evžen Kopecký, trenér Žamberka: „Kromě první minuty, kdy měli domácí velkou šanci, jsme měli zápas pod kontrolou a konečně jsme se i střelecky prosadili. Myslím, že byla na hráčích vidět touha odčinit poslední nepovedené výsledky a zvýšenou aktivitou se jim to povedlo. Za to jim děkuji."