V nejnižší krajské fotbalové soutěži I. B třídě má náš okres sedm zástupců. Většina, čtyři celky, se pohybovala v horní polovině tabulky. Zámrsk byl z našich oddílů druhý nejhorší, Ústí naopak druhé nejlepší. Přesto mají oba dva celky důvod ke spokojenosti.

Zámrsk (9. místo, 18 bodů). Závěr sezony se Zámrsku vydařil na výbornou. Pět posledních zápasů neprohrál a je pro něj škoda, že když se potkal s formou, musí odpočívat. Před startem sezony v Zámrsku především řešili otázku, jak se vypořádají s odchodem střelce Bálka, v jehož silách bylo nasázet dvacet branek za sezonu, a to není málo. „Snažili jsme se tak přivést jiné hráče. Posílili nás čtyřicetiletý Zvolánek, který sice už moc neběhá a o čtyři roky starší Páral, kteří mladé kluky porovnali,“ pochvaluje si nové tváře trenér Zámrsku Jan Bonaventura. „I díky jejich zkušenostem se nám daří do týmu zapracovávat velice mladé fotbalisty,“ je kouč Bonaventura s mazáky spokojen. Navíc předkládá důkaz, že byli oba v týmu platní: „Zvolánek přišel už před sezonou, Páral nás posílil až v průběhu sezony a prohráli jsme s ním jeden jediný zápas v Ústí. Věřím tomu, že když ho budou chtít hráči poslouchat i nadále, budeme z toho jenom profitovat.“

Důležitým se pro tým ukázal i letní transfer, při kterém přišel na hostování brankář Tomáš Jadrný. „Je na něm vidět, že chytá futsal, má skvělý reflex a je občas až neuvěřitelné, co všechno dokáže pochytat. Jeho výhoda navíc je, že umí hrát velmi dobře nohama, takže není problém zapojit do rozehrávky brankáře,“ je pyšný na nového gólmana Bonaventura.

„Šestkrát jsme hráli doma a sedmkrát venku a jsme v tabulce pravdy na nule. S devátým místem tak jsem spokojen. Vloni jsme měli po podzimu bodů osm a zachránili jsme se, letos je to lepší. Důležité bylo, že jsme dokázali v posledním kole odpálit Újezd, který na nás ztrácí už sedm bodů,“ má trenér Bonaventura radost z vydařené první části sezony.

Ústí n. O. B (3. místo, 23 bodů). Po třinácti odehraných zápasech má Ústí nad Orlicí ztrátu na dvojblok na čele Verměřovice, Pomezí ztrátu pouhé dva body. „Vcelku jsme s výsledky naší rezervy spokojení, i když je pravda, že to mohlo být lepší, mrzí nás především domácí porážka od svitavského béčka, ty tři body nám nakonec scházejí k tomu, abychom přezimovali na čele,“ lituje ústecký sekretář Jan Skácel jediné domácí ztráty. Díky dobrému losu ale Ústí bude mít většinu kvalitních týmů na jaře doma. „Pokud by se ta šance naskytla, rádi bychom hráli o úplné čelo,“ vyhlašuje ústecký sekretář jarní útok na postup.

Domácí zápasy jsou pro Ústí možná o něco snazší než ty venkovní, protože tým může využívat širšího kádru A týmu. Za rezervu naskakovalo na podzim hodně dorostenců, se kterými podle Skácela zavládla v klubu spokojenost: „Když naskočili, nezklamali. U některých je velká perspektiva, že by mohli postupně rozšířit kádr áčka, možná už příští sezonu.“

Za rezervu nastupoval v několika zápasech, pokud byl zdravý, i Jan David, jenž v Ústí trénuje mladší dorostence. „V zimě by měl jít na operaci a potom počítáme, že by měl naskočit opět do přípravy áčka. Když Honza, Falta, nebo Tomášek, jenž se vrátil ze zahraničí, nastoupili, byli znát,“ tvrdí spokojeně Skácel.