Neměli co ztratit. Chtěli si utkání užít až do konce a fanouškům připravit dokonalý zážitek. Ti jim po heroickém výkonu dlouze tleskali. Fotbalisté Ústí nad Orlicí vydrželi proti ligovému Slovácku 120 minut. Za stavu 1:1 dospěl zápas do pokutových kopů, kde hosté ani jednou nechybovali. Trenér Vladimír Chudý může být na své svěřence patřičně hrdý. Ukázali, že v sobě mají obrovskou morální sílu. Už v sobotu pro celý mančaft začíná prvotní sezona v ČFL. Hráči mají tedy dva dny na to, aby načerpali nové síly.

Uhrát s prvoligovým týmem remízu po devadesáti minutách, vydržet nášup v prodloužení a dovést mač do pokutových kopů, to se každému nepodaří?
Odehráli jsme maximum toho, co jsme mohli. Nemáme se za co stydět. Bylo to odmakané, oddřené, jak nejvíce kluci mohli. Škoda, když už jsme to dotáhli takhle daleko, mohly se nám i penalty povést. Byl to zážitek pro nás, pro lidi, pro kluky životní zápas.

Od začátku jste byli pod tlakem. Soupeř vám balón příliš nepůjčoval. Nenabádal jste hráče, aby ho při zisku více podrželi?
Náš taktický záměr byl hrát v bloku co nejníže, ale přitom bylo dáno, že bychom z toho chtěli co nejrychleji vyjet při zisku míče a být z brejku nebezpeční vpředu. Ale je to velký rozdíl. Kluci ze Slovácka jsou rychlostně úplně někde jinde, než naši hráči. A možná těm našim chyběla trochu větší odvaha, aby šli do brejku a dotáhli jej do konce.

Byli hráči o to více motivovaní, že Slovácko je hratelný soupeř?
Podle mého názoru ano. Ta motivace je automatická, když hrajete se soupeřem z první ligy. Kluci se „vyšťaví“. Mockrát v životě si takový zápas nezahrají, takže do toho dají všechno.

Chtěli jste proti Slovácku spoléhat i na standardní situace, protože jste asi věděli, že jej nepřehrajete herně?
Zcela jasně. To byl náš záměr. Byly prakticky dvě možnosti – zahrozit z brejku, nebo ze standardní situace. Jinak jsme gól asi vstřelit nemohli.

Zápasu přihlížela skvostná návštěva. Co k tomu můžete říci?
Jsem strašně rád, že taková návštěva přišla, protože jsem z toho měl, přiznám se, trochu strach, jestli bude Slovácko lákadlo. Nakonec se ukázalo, že ano. Vyšlo parádně počasí a jsem rád, že jsme z toho udělali takový svátek fotbalu, jaký tu byl.

Nemáte obavu, že se hráči vydali ze všech sil před sobotním startem v Chrudimi v prvním kole ČFL?
Bude to těžké. De facto se dá říci, že kluci položili život. Na tohle nejsme zvyklí. Nemáme tak široký kádr. Zápas v Chrudimi pro nás bude z tohoto pohledu velmi těžký.