V ústecké sestavě chyběla tradiční opora a kapitán Zdeněk Vaňous, jehož na hrotu nahradil mladík Pinkava. „Neodehrál špatný zápas, ale nebylo to ono,“ řekl sekretář Jiskry Jan Skácel.

Ukázalo se, že kádr Jiskry je velmi úzký a nahradit stálici je v tuto chvíli obtížné. Navíc v takovém utkání. Protože hosté od začátku potvrzovali, že patří k nejlepším týmům. Vidět byl zejména Abena, jehož se nevyplácelo nechat bez dozoru.
Hráči Vltavínu byli lepší na míči, zatímco hráči v černobílém to nahrazovali bojovností. Bohužel hned v 10. minutě přišla první gólová situace, která výrazně ovlivnila celý další průběh.

Obránci podskočili balón, zmocnil se ho Carlo Maria Maione a poslal Vltavín přesně tam, kam se potřeboval dostat. „Hosté se uklidnili, měli převahu a hrálo se převážně na naší polovině,“ uvedl k dalším minutám první půle Skácel.

Zničehonic přišla druhá gólová možnost, kdy pálil Abena a Krátký musel předvést zákrok, po kterém udržel naděje Jiskry.

Zpočátku druhé půle, kdy domácí přeskupili řady, si první vyloženou šanci Ústí vypracoval Nágl, ale balón z voleje poslal nad. Vzápětí ale po bleskové akci zůstal na hrotu Abena a tentokrát si počínal v zakončení mnohem lépe. Ústečtí neměli co ztratit. Dopředu se vysunul J. Chleboun. Domácí si tak vypracovali několik možných náznaků, ale bez úspěchu. Ke gólu nevedla ani hrubka hostí v závěru, jenže kovaný ústecký stoper mířil pouze do boční sítě.

Hráčům Ústí nelze mnoho vytknout. Jejich bojovnost bude potřeba hned ve středu, kdy cestují k utkání na půdu Litoměřicka.