Zámrsk málem přišel o bod

ORLICKOÚSTECKO - Přinášíme referáty ze zápasů krajské fotbalové I. A a I. B třídy z neděle 20. května.

22.5.2007

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Petr Wagenknecht

KRAJSKÁ I. A TŘÍDA

Tesla Pardubice – Libchavy 2:1 (0:0)

Hosté přijeli s vyloženě obrannou taktikou a Tesla se jejich přehuštěným obranným valem nemohla prokousat. Jedinou vážnější střelou na branku Libchav vyslal ve 14. minutě Svědík, ale gólman Zeman ji nadvakrát zmařil. Tesle se povedl nástup do druhé půle, ve 47. minutě obrana hostí faulovala Svědíka a nařízenou penaltu proměnil Urbánek – 1:0. V 75. minutě se po individuální akci prosadil Cincibuch – 2:0. Hosté se v závěru utkání dočkali korekce na konečných 2:1.

Fakta – góly: 47. Urbánek z pen., 75. Cincibuch – 90. Martinák. Rozhodčí: Smitka (Chrudim). ŽK: 4:1. Diváků: 120. Libchavy: Zeman – Borovička, Dostál, Karpíšek (76. Čada), Vídeňský, Bartoš, Kozel, Koupil (67. Motl) – Kopfštein, Martinák.

KRAJSKÁ I. B TŘÍDA

V. Mýto B – Dolní Újezd B 2:1 (1:1)

Zápas začali aktivněji hosté, kteří v 5. minutě po rychlé akci ze středu hřiště a obstřelení domácího gólmana šli do vedení Betlachem. Domácí od 20. minuty začali přebírat aktivitu a po několika šancích a standardních situacích byl v pokutovém území faulován Matula. Nařízenou penaltu proměnil bezpečně vysokomýtský střelec Pavel Urban – 1:1. Druhý poločas začal náporem Vysokomýtských. V 55. minutě fauloval Kopecký na hranici pokutového území Chadimu, za což viděl druhou žlutou kartu a musel předčasně pod sprchy. Následoval přímý kop a po dorážce Pavla Urbana se Mýto ujalo vedení 2:1. Do 80. minuty se hra přelévala ze strany na stranu, poté přebrali iniciativu hosté, ale vyrovnat se jim nepovedlo.

Fakta - branky: Pavel Urban 2 (1 z pen.) – Betlach. Rozhodčí: Bárta. ŽK: 2:2. ČK: 0:1 (Kopecký). Diváků: 100. Vysoké Mýto B: Novotný – Kalánek, Jaroslav Novák, Roman Glencner, Petr Jílek, Kysilko, Urban, David Chadima, Sýkora, Matula, Marek Chadima (Šikl, Bartheldi, Jakob).

Svitavy B – Verměřovice B 2:0 (2:0)

Průměrnému utkání udávali v prvním poločase tempo aktivnější domácí. Ve 24. minutě po chybné rozehrávce soupeře našel L. Urban přesně Růžičku a ten propálil gólmana – 1:0. Tři minuty před přestávkou zaváhala verměřovická defenziva znovu, před branku odcentroval Jukl a nehlídaný Prudil zvýšil hlavou na 2:0. Hosté zahrozili do půlky pouze dvěma propagačními pokusy. Po pauze pokračovala svitavská převaha, ale postrádala střelecké vyjádření. V 58. minutě mířil osamocený Čížek do brankáře, za chvíli Růžička obešel dva beky, ale neatakován překopl. V 66. minutě trefil Prudil po hlavou tyč, stejný hráč nezakončil dobře ani sólový únik. Hosté se nedostali prakticky k ničemu.

Fakta – branky: 24. Růžička, 42. Prudil. Rozhodčí: Sůra (Pardubice). ŽK: 1:0. Diváků: 100. Verměřovice: Pecháček – Faltus, Nastoupil, Marek, Vacek, L. Pražák, Růžička, M. Pražák, Smejkal, Kmeť, M. Růžička (Šípek, Sklenář).

Zámrsk – Pomezí 1:1 (1:1)

Od prvních minut se hrál aktivní fotbal s šancemi na obou stranách. Branka padla ale až ve 37. minutě, kdy se po Fikejzově přímém kopu prosadil hlavou Peterka – 1:0. Pomezí však ještě do poločasu vyrovnalo, ve 44. minutě se po hrubé chybě domácí obrany trefil Kotouček. Ve druhém poločase pokračovaly oba týmy v zahazování šancí. Na závěr utkání ve snaze strhnout vítězství na svoji stranu vrhli domácí všechny síly do útoku, zapomněli bránit, a tak se jim mohla stát osudná 90. minuta. Stýblo šel sám na Veselého, kterého obešel, jenže střelu na lajně srazil Brýdl špičkou kopačky a s pomocí P. Šedy dostali balon zpět ke gólmanovi. Veselému.

Fakta – branky: Peterka – Kotouček. Rozhodčí: D. Kamenický. ŽK: 1:1. Diváků: 100. Zámrsk: Veselý – P. Šeda, Mudrich, Flieger, Vácha, Brýdl, Fikejz, Šavelka (60. Vodička), Čáslavka (81. L. Kaplan), Bálek, Peterka.

22.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

Královské slavnosti na Svojanově

Královský hrad hlásí rekordní návštěvnost

Ústí nad Orlicí. Ilustrační foto.

Začal další ročník Ústí sobě!

Zbývá několik hodin. Fotbalistky jsou v dobré náladě

Sázava - Už jen několik hodin zbývá do výkopu pohárového zápasu se Spartou Praha.

Hasiče v říjnu nejvíce zaměstnala vichřice a výbuch plynu

Pardubický kraj, Chrudim - Hasiči Pardubického kraje vyjížděli během minulého měsíce celkem ke 1212 událostem, z toho se 261 z nich odehrálo na Chrudimsku.

Rallye Dakar: Dobrodružství odstartuje v Peru

Pardubice - Čtvrtá účast, nejpočetnější výprava. Pardubický závodní tým Barth Racing se připravuje na 40. ročník legendární dálkové soutěže Rallye Dakar.