Žádný ze šestice okresních fotbalových týmů z I. B třídy nesestoupil, takže jich bude v novém ročníku stejně jako v krajském přeboru sedm.


Ústí n. O. B, 2. místo, 44 bodů.
Jan Skácel, sekretář oddílu: „Výsledek odpovídá tomu, co jsme si představovali. Chtěli jsme, aby tým hrál na čele soutěže. Kdybychom některé zápasy dotáhli do konce, atakovali bychom Rychnov mnohem výrazněji, ale to nebylo cílem pro tuto sezonu.

Pokud bude áčko naplňovat cíl, který má pro tuto sezonu, to znamená, že bude hrát o divizi, tak bychom byli rádi, kdyby šlo nahoru i béčko.
Z dorostu přijdou dva hráči. Na příští sezonu počítáme s tím, že budeme mít širší kádr A mužstva a budeme některé fotbalisty uvolňovat pro B tým. Počítáme tedy s tím, že naše rezerva bude příští rok silnější než letos.“

Libchavy, 5. místo, 40 bodů.
Vladimír Havel, trenér: „Do týmu jsem přicházel, když mužstvo hrálo kolem sedmého místa. S umístěním spokojen jsem, ale když si vezmu, že jsme bojovali dlouho o postup, musí nás mrzet, že se nám nedařilo víc. Počítal jsem s tím, že se budeme o postup prát víc. Závěr nám nevyšel. Příčinou může možná být úzký kádr.

Do příští sezony se budeme snažit tým vhodně doplnit, aby tam byla konkurence. Myslím, že znovu budeme mít šanci hrát o postup. Mužstvo je kvalitní, je fotbalové, jenom mu trochu chybí disciplinovanost a chuť se porvat o co nejlepší výsledek.

Sloupnice, 8. místo, 35 bodů.
Marek Petrskovský, trenér: „K týmu jsem přišel v zimě a podařilo se nám soutěž zachránit. Mohu říci, že tuto I. B třídu pokládám za jednu z nejlepších v republice. Ještě jsem nikdy nezažil, že by tabulka byla tak vyrovnaná. Jednu dobu jsme byli pět bodů od postupu a stejně jsme se museli bát sestupu, protože nás od něj dělilo sedm bodů.

Soutěž byla o to těžší, že je v ní hodně rezervních týmů. Když jim teklo do bot, postavily třeba osm hráčů z áčka, a to se proti nim hraje těžko. Úplně košer mi to nepřijde.

Ve Sloupnici vidím velký potenciál. Z Olomouce, ve které jsem sedm let působil u mládeže, jsem se snažil přinést to, aby na hráče nebyl vyvíjen moc velký tlak, když už, tak abychom pod ním byli já s asistentem.“

V. Mýto B, 10. místo, 35 bodů.
Miroslav Krýda, trenér: „Spokojeni jsme s tím, že ačkoliv jsme po podzimu měli málo bodů, podařilo se nám přesto zachránit.
Aby se příště neopakovalo to, že se budeme zachraňovat do posledních kol, chtělo by to zkvalitnit kádr béčka. Někteří hráči skončili, jiní se zranili a několik mladých mělo šanci hrát, ale nevyužili ji. Tým jsme měli hodně nestabilní a výsledky se dostavili až v závěru sezony. To už nás ale posílili hráči z áčka. V dorostu končí nyní osm hráčů, ale uvidí se, kolik jich k nám přijde. Mladí kluci o fotbal moc zájem bohužel nemají.“

Č. Třebová B, 11. místo, 34 bodů.
Tomáš Abt, trenér: „Podzimní část soutěže nám vyšla dobře. Umístili jsme se v horní polovině tabulky. Jaro už ale bylo horší. Závěr nám už ale vyšel a I. B třída se pro Českou Třebovou udržela i pro další ročník.
Příšti rok by k nám měli přibýt dva dorostenci, ale u nich je situace taková, že si musí rozmyslet, jestli s fotbalem chtějí pokračovat dál.“
Zámrsk, 12. místo, 33 bodů.

Jan Bonaventura, trenér: „Po podzimu, který nám totálně nevyšel, by si na naši záchranu nikdo nevsadil ani pětník. Přes zimu jsme potrénovali a se stejným kádrem, který posílil pouze stoper Vácha, jsme do nového roku vlétli jako uragán a hned první čtyři kola jsme vyhráli. Potom jsme nešťastně prohráli v Sebranicích, kdy jsme neproměnili penaltu. Neotřáslo to s námi a vyhrávali jsme dál.
Zlom nastal, když jsme v závěru sezony narazili na takzvaná béčka. Ze čtyř zápasů jsme si připsali bod. V posledním kole jsme tak museli naplno bodovat v Dolním Újezdě, což se podařilo. Pro příští sezonu z kádru zřejmě odejde Bálek. Jeho dvacet čtyři gólů bude chybět a nahrazovat ho budeme těžko.

Příchod Váchy byl důležitým momentem. V zadní linii se projevila jeho zkušenost. Ovšem bohužel ukončil kariéru a stejně tak Brýdl. Tyto hráče se musíme pokusit nahradit, ale bude to složité. Překvapit by v příští sezoně mohl možná mladý Jiráský, pokud si to srovná v hlavě, ale v obraně to bude horší. Není kde brát. Co bude se mnou nevím. Rád bych si oddechl, ale nikdo se na místo trenéra v Zámrsku nehrne.“