Fotbalisté Žamberka do krajského přeboru patří. Jen škoda, že se nevyvarovali několika zakolísání, to by potom mohl nováček, který se často prezentoval velice sympatickým herním projevem, být v horní polovině tabulky.

10. Žamberk
„Určitě by každý trenér chtěl mít více bodů, než získal. Byly zápasy, kde jsme určitě mohli získat, ale na druhou stranu zase zápasy, kdy jsme uhráli body se štěstím. Myslím, že náš bodový zisk je spravedlivým vyjádřením našeho snažení v podzimní části soutěže,“ je se ziskem dvaceti bodů smířen trenér Jaroslav Veselý.

Mrzet ho však musí především ztráta se Stolany. Žamberk hned na úvod zaskočil Choceň, přivezl bod z Dobříkova a porazil i silnou Moravskou Třebovou. Jenže potom následoval zápas se Stolany a Žamberk odešel nečekaně poražen 1:3. „Ani bych neřekl, že by došlo k podcenění soupeře. Byl to zkrátka náš nejhorší zápas podzimu,“ byl zklamaný žamberský trenér.

Ten musel před startem sezony řešit jednu nepříjemnou patálii. Brankářská jednička týmu Rolf se zranil a do branky musel mladý Mačát. „Měl zápasy, kdy mužstvo podržel, ale potkaly ho i slabší chvilky. S pozicí jedničky se teprve seznamoval a věřím, že na jaře už jeho výkonnost bude vyrovnanější. Určitě ho tato podzimní sezona posunula výše,“ věří mladému gólmanovi Jaroslav Veselý.

Přesto je ale pravděpodobné, že dostane v boji o post prvního brankáře konkurenta. „Odstup na týmy ohrožené sestupem není zase tak veliký, takže bych přes zimu uvítal jednoho ofenzivního hráče a post brankáře budeme muset také asi ještě řešit,“ dívá se do budoucnosti trenér podzimního nováčka.
Žamberk se tradičně mohl opřít o zkušeného Ulvra, Šedivého, skvělé zápasy odehrál i Židík. „Určitě mám radost, že se klukům takhle dařilo, ale větší radost bych měl, kdyby se v mužstvu prosadili mladší hráči. Přece jenom čas jde stále dál a tito borci nebudou v Žamberku věčně,“ podotknul ještě nedávno jejich spoluhráč Jaroslav Veselý.

Jako zjevení však působil sedmnáctiletý krajní záložník Jaroslav Jírů. „To je velký talent žamberské kopané a doufám, že bude nadále na sobě pracovat,“ přibližuje svůj ostrý kraj trenér Žamberku, který prokázal odvahu a dorostence zařadil hned od prvního kola do základní sestavy. „Kdybych mu ale nevěřil, určitě bych ho ještě nechal dva roky působit v dorostu,“ říká Veselý.

Žamberk má v rukávu ale ještě další mladé pušky, škoda jen, že Tomáše Novotného zabrzdilo zranění z minulé sezony. „Každý hráč se s tím dokáže vyrovnat v jiném časovém horizontu,“ litoval potíží druhého mladíka Jaroslav Veselý. Třetím do party mladíků byl Jonáš Ulrych, jenže ani jemu se nevyhnuly zdravotní lapálie. „Také nastupoval do svého zranění v základní sestavě, snad stihne přípravu pro jarní část od začátku, aby mohl dohnat manko z tréninkového výpadku,“ pevně věří jeho trenér a doufá, že ke zmíněným třem nadějím přibudou další: „Je potřeba, aby se nám mladší generace více poprala o svoje působení u mužstva.“

Pět „nej“ trenéra Jaroslava Veselého
NEJlepší zápas: Choceň.
NEJhorší zážitek: Prohra doma se Stolany 1:3.
NEJsnazší soupeř: Z pohledu výsledku určitě Choceň, která nás asi mohla i malinko podcenit, byl to první zápas sezóny.
NEJvětší slabina: Obranná hra při standardních situacích.
NEJvětší překvapení: Mužstvo Moravské Třebové, které by svou nespornou kvalitou mělo patřit ke špičce přeboru.