Druhá nejvyšší krajská soutěž, I. A třída, se zatím vyvíjí podle ideálních not Žamberku. Stále vítězí.


SK Chrudim – Žamberk 0:2
Hrál se vyrovnaný duel, v němž domácí neproměňovali vyložené šance a fotbalovější Žamberk je za to trestal. Největší příležitost zlikvidoval Žamberku brankář Chrudimi Mačát, když vyrazil Lankašovu střelu na tyč. Po poločase tak vedl Žamberk brankou Kose. V závěru zápasu se Chrudimští snažili alespoň vyrovnat, hráli vabank a inkasovali podruhé do odkryté obrany, když se trefil Pavelka. Fakta – branky: 35. Kos, 86. Pavelka. Rozhodčí: Suchomel (Pardubice). ŽK: 1:2. Diváků: 180. Poločas: 0:1.
H. Městec – Králíky/ Č. Voda 6:1

Při pouťovém fotbalu před 350 diváky se domácí první půlku rozehrávali, po přestávce ale přišla posvícenská smršť, kterou hosté odskákali šesti „buřty“. Fakta – branky: 17. Richtera, 57. D. Salfický, 60. Večerník, 65. Hlaváč (pen), 70. Synek, 75. vlastní Jiří Makar – 80. vlastní Rychtera. Rozhodčí: Sliž (Chotěboř). ŽK: 3:4. ČK: 0:1 (80. Khol). Diváků: 350. Poločas: 1:0.

Semanín – Prachovice 1:0
Pro oko diváka pohledný zápas vyhráli domácí. Sice nedali už ve třetí minutě penaltu a v první půlce nastřelili dvakrát tyč, ale proti soupeři, který hrál ještě vloni krajský přebor, odehráli dobrý zápas. Fakta – branka: 70. Sokol. Rozhodčí: Dvořák (Svitavy). ŽK: 4:4. ČK: 1:1 (Sokol – Kříž). Diváci: 100. Poločas: 0:0.

Miroslav Švihálek, trenér Semanína: „Zaslouženě jsme vyhráli, v zápase jsme byli o něco lepší.“

Choceň B – D. Újezd 3:3
Úvod jako z partesu se povedl domácí rezervě. Stavreski se ve vápně dostal ke střele, jeho oblouček doplachtil na břevno a pohotový Nedvěd doklepl na 1:0. Radost z vedení ale nevydržela Chocni dlouho. Po osmi minutách vyrovnal Vomáčka a začal své gólové představení. Druhého gólu dosáhl střelec hostí po přihrávce Hejnycha před prázdnou bránu. Třetí branky docílili hosté, když využili pravidla o mrtvém ofsajdu. Krnap sice stál v postavení mimo hru, ale Vomáčka ne, a tak pokračoval nikým nerušen vstříc gólmanovi Křemenákovi a nezaváhal – 1:3. V 59. min. využil Šabata ideální přihrávky Šulce a vstřelil kontaktní gól. Vyrovnání docílila Choceň z penalty, když bylo potrestáno sražení Kubce ve vápně. Fakta – branky: 12. Nedvěd, 59. Šabata, 88. Šulc z pen. – 20., 25. a 51. Vomáčka. Rozhodčí: Jeřábek (Zaječice). ŽK: 4:1. Diváci: 70. Poločas: 1:2.

Jaroslav Kaizrlík, vedoucí mužstva Chocně B: „Inkasovali jsme po zbytečných hrubkách. Jsem ale rád, že jsme vydřeli v závěru alespoň bod, ten je lepší než nic.

(ry, rh, pn)