Rezervě Libchav to na jaře příliš nejde, ani Dolní Třešňovec na tom není o nic lépe. Ve vzájemném souboji ale Třešňovec ukázal, že si umí poradit. Vyhrál 6:2. Hodně se mu podařila druhá půle, během níž rozhodl o výsledku čtyřmi góly za dvacet minut.

Hrálo se také v nedalekých Albrechticích, kde byly karty rozdány jasně. Domácí byli proti Kunvaldu favoritem nejen na papíře. Předvedl se kanonýr Roman Faltus, jenž nastřílel čtyři branky při vítězství 6:0.

Osm branek padlo v utkání Helvíkovice - Jehnědí. Poslední celek tabulky se srdnatě držel v první půli, po pauze dokonce vyrovnal na 2:2, avšak další průběh už jasně patřil druhému Jehnědí. To stihlo nasázet šest dalších gólů. Zajímavostí je, že na sedmi brankách se podílel čtyřikrát M. Pilař a třikrát T. Fikejz.

Lichkov si po solidním výkonu zaslouženě připsal tři body, kterými se na souseda v tabulce bodově dotáhl. Rozhodující úder svému soupeři zasadil v závěru prvního poločasu, kdy mu během tří minut vsítili branky Merta a Vyšohlíd. Přestože se ve druhém poločase Lichkov více soustředil na defenzivu, přidal ještě třetí gól Bulou.

Z vítězství se radovaly také Kerhartice v Žichlínku. V pondělí pak Jehnědí úspěšně zvládlo dohrávku.

Souhrn 14. kola

Dolní Třešňovec – Libchavy B 6:2

Branky: 24. a 66. Dorazil, 39. Štarman, 50. a 56. Celý, 51. z pen. Rouha – 35. a 86. Hoffman. Rozhodčí: Vrba. ŽK: 2:1. Diváci: 60. Poločas: 2:1. Dolní Třešňovec: Sonták – Šilar, Marek, Mareš, Jedlínský (31. Celý), Rouha, Štarman, Holeček, Dorazil (67. Vávra), Jirásek, Bohuněk. Libchavy B: M. Motyčka – Pražák, Vítek, Borovička, Procházka (56. Kašpar), Žídek, Honz, Lajza, Čermák (80. A. Motyčka), Lžíčař (40. Hrabovský), Hoffman.

Albrechtice – Kunvald 6:0

Branky: 34., 36., 67. a 88. Faltus, 7. D. Kollert, 39. M. Marek. Rozhodčí: Pecza. ŽK: 1:2. Diváci: 50. Poločas: 4:0. Albrechtice: Šembera – Pauk, Šnír, Buřval, Luk. Koutný (75. Lud. Koutný), Pavlosek (78. Kopp), D. Kollert, Majer, M. Marek (50. Dostál), Faltus, O. Marek (65. Langr). Kunvald: Urban – M. Krejsa, Brindza (83. Janata), Rous, D. Krejsa, Jiskra, Hofman, Vanický, O. Krejsa, Křen, Jakubec.

Lichkov – Luková 3:0

Branky: 42. Merta, 45. Vyšohlíd, 85. Bula. Rozhodčí: Stolín. ŽK: 1:3. ČK: 0:1 (82. Vondráček). Diváci: 90. Poločas: 2:0. Lichkov: Nerodil – Vyšohlíd, Bednář, Merta, Chaloupecký (62. Vávra), Kreusel, M. Matoulek, Babic, Holubec, Bula, J. Matoulek (54. Gerža). Luková: Motyčka – Ptáček, Vondráček, Štochl, Klusoň, Šebrle, Duspiva (39. Krejsar), Volos, Petruň, Finger (63. Kamaryt), Motl (63. Kyral).

Helvíkovice – Jehnědí 2:8

Branky: 44. T. Novotný, 49. Šimek – 28., 70., 72. a 87. M. Pilař, 1., 51. a 57. Fikejz, 84. J. Gregar. Rozhodčí: Kerhát. ŽK: 0:0. Diváci: 50. Poločas: 1:2. Helvíkovice: Hruša – T. Novotný, Musil, Maťo, Krejsa, Gróf, Šimek, Hubálek, Flekr, Chrástecký, Svoboda. Jehnědí: Doležal – Andrle, Stratílek, Šeda, Vodvárka, Fikejz, Lučan, Viktorín, Pilař, Gregar, Zastoupil (60. Kostka).

Žichlínek B – Kerhartice 2:4

Branky: 18. Miko, 40. z pen. R. Hrabáček – 33. a 90. Fischer, 6. Pávek, 39. z pen. Kopeček. Rozhodčí: Karlík. ŽK: 1:2. ČK: 1:0 (75. Tomopulos). Diváci: 50. Poločas: 2:3. Žichlínek B: L. Hrabáček – Šubrt, Zuch (68. Kráčmar), Marek, R. Hrabáček (78. Kuře), Valenta (55. Bureš), Stasiowski, Miko. Doležal, Tomopulos, Krejčířík (62. Suchomel). Kerhartice: Onderka – Procházka, Janota, Fišar, Hrdina, Kopeček (76. Staněk), Brodský, Fischer, Dočkal, Pávek (45. Skalický), Martinec (20. Pirkl).

Dohrávka 13. kola: Jehnědí – Dolní Třešňovec 3:1

Branky: 30. Neugebauer, 32. Najman, 55. Pilař – 14. Celý. Rozhodčí: Pinkava. ŽK: 0:0. Diváci: 60. Poločas: 2:1. Jehnědí: Doležal – Andrle, Stratílek (57. Martinec), Šeda, Vodvárka (65. Sikora), Neugebauer, Viktorín, Pilař, Gregar, Najman, Zastoupil (75. Kostka). Dolní Třešňovec: Sonták – Mareš, Jirásek, Rouha, Dorazil (79. Dan. Vávra), Bohuněk, Jedlinský (60. Zeman), Celý, (81. Novák), Chládek, Bílý, Kerhát (60. Dom. Vávra).

Událost kola:
Velký podíl na dvou kanonádách měli fotbalisté Roman Faltus z Albrechtic a Matěj Pilař z Jehnědí. Oba střelci se trefili čtyřikrát. Tři góly nasázel také Tomáš Fikejz z Jehnědí.

Zklamání kola:
Helvíkovice jsou v tabulce poslední. Avšak i tak se dá těžko vysvětlit, proč mužstvo nehraje po celých devadesát minut. Po vyrovnání na 2:2 si nechaly dát šest branek.