Zdálo se to jako věčnost, ale je to tady. Opona krajského přeboru se otevřela a diváci v okrese tak mohli poprvé vyrazit na fotbal jinam než do Chocně nebo Letohradu. V Mýtě ani v Dobříkově však moc spokojeni neodcházeli. Prohra ani remíza na úvod jara příliš nezahřály. Nejinak je tomu jistě i v Ústí, které prohrálo v Prachovicích.

V. Mýto – Skuteč 0:2

Během uplynulého týdne by se to zdálo jako sci–fi, ale trávník v Mýtě byl perfektně připraven. Po nějakém sněhovém řádění nebylo ani památky. Dala by se tedy čekat ofenzivní smršť Vysokého Mýta, jenže tomu bylo úplně jinak. Skuteč, která se pohybuje na chvostu tabulky, si odvezla všechny tři body. Domácí podali bez tří absentujících hráčů velmi špatný výkon.

Skuteč přijela do města autobusů s jasnou taktikou – pozorně bránit a vyrážet k nebezpečným brejkům. Záměr se jim podařilo do puntíku dodržet. Domácí se za první poločas nedostali k žádné nebezpečné střele na bránu, pálili pouze nad. Největší šanci zaznamenalo Mýto ve druhé půli, kdy Matula uvolnil Františka Dvořáka, jenže ten míč poslal vedle. Když už to vypadalo, že diváci branku neuvidí, padla. Ale do opačné sítě, než by si hrstka domácích příznivců přála. Mazácké zakončení rychlého brejku v podání Zdeňka Dostála znamenalo vedení hostí 1:0. Domácí se sice nadechli k velkému náporu. Dokonce i brankář Matoušek se vydal při rohu na zteč. Míče se však chopili hosté a Vácha střelou do prázdné brány stanovil stav na 0:2.

Dobříkov – Stolany 0:0
Nový trenér, nový kapitán, nové dresy, nové míče. Domácí doufali, že bude i nová hra a skvělé tři body. Jenže nebylo tomu tak, výsledek jakoby Dobříkovu zůstal z podzimní části sezony.

Oba celky do hry vlétly, žádné oťukávání se nekonalo. Kdyby Dobříkov vedl 3:0, nikdo by se nemohl divit. Jenže velké šance spálili Jehlička, jenž střílel nad, Jan Horníček, kterému výtečně přihrával Rouha, míč těsně před brankářem trefil špatně, a tak skončil vedle. V pětasedmdesáté minutě měl velkou šanci i druhý z Horníčků – Petr. Jeho střela pouze po brankové čáře prosvištěla, ale nepřešla ji. Když se domácím nedařilo vstřelit branku, mohli v závěru přijít i o bod. Před Lukese v bráně domácích se dostal Vodička, ale ani nadvakrát ho nepřekonal. Tři body pro Stolany mohl v závěru zajistit Němec, jenž hravě přešel dobříkovskou obranou, ale na poslední chvíli zblokoval jeho pokus na roh Barták.

Prachovice – Ústí 2:1
Při pohledu na tabulku měl na Ústí čekat pohodový výlet do Prachovic, odkud by si měli odvézt tři body a uspořádat střelecké manévry. Jenže se zdá, že Prachovice na jaře mají, alespoň co se týče výsledků, pramálo společného s těmi podzimními. „Podle mého se trochu zlepšily, ale žádný zázrak to z jejich strany nebyl. To my jsme spíš byli tak špatní,“ řekl záložník Ústí Rostislav Borek.

Úvod byl jasně v ústecké režii. Aktivita hostí vyústila v pokutový kop, který proměnil Jaroslav David. Tu samou výhodu mohli mít i domácí, jenže rozhodčí ruku v pokutovém území hostí neshledal jako penaltovou. „Měli jsme hodně šancí, mohli jsme vést o tři góly, jenže jsme nedokázali šance proměnit,“ shrnul první půli Borek.

Ve druhém poločase se obraz hry změnil. Byli to domácí, kdo se tlačil do útoku. A dočkali se i branek. Štainz dvakrát přehodil brankáře Krátkého a skóre zápasu otočil. Hosté měli v závěru ještě jedenáctiminutovou přesilovku po vyloučení Götze, ale ani přes velký nápor se jim vyrovnat nepodařilo. „Pokud budu mluvit za sebe, tak k žádnému podcenění nedošlo, i když je pravda, že v hlavě to zkrátka je, že hrajete proti poslednímu týmu tabulky,“ uzavřel hodnocení zápasu Borek.

Letohrad B – Č. Třebová 4:0
Původně se mělo hrát na umělé trávě, ale nakonec se hrálo na přírodním a větším hřišti. Hosté nepředvedli téměř nic a Letohrad suverénně svého soupeře převálcoval.

Než se hosté stačili rozkoukat, už jim Kočí věnoval ve čtvrté minutě první branku na přivítanou. Když se z přímého kopu trefil krásně přes zeď Vaniš, bylo to 2:0. V posledních sekundách prvního poločasu vstřelil Letohrad třetí branku, když hlavičkoval Gloziga. Druhá půle byla ve znamení stálého tlaku domácích. Ten korunoval čtvrtou brankou Havrda. Letohrad mohl jít do vyššího vedení v poslední desetiminutovce, ale brankář hostí Křivka se vyznamenal proti Jirouškovi a střely Kvapila a Havrdy skončily na tyči.

Hlinsko – Lanškroun 4:0
Na náhradním hřišti v Hlinsku se hrál fotbal slabší úrovně. Domácí se rychle ujali vedení brankou Boháče a několik dalších šancí v prvním poločase se jim kromě trefy Nováka nepovedlo proměnit. Hosté se nedostávali do výraznějších brankových příležitostí. Druhý poločas pokračoval v podobném duchu. Hosté se pokoušeli alespoň o čestný úspěch, ale jejich snaha končila většinou již před vápnem Hlinska.