„Beru to jako odměnu," říká Zdeněk Vaňous.

Byl jste vyhlášen druhou hvězdou kola. Berete to jako odměnu?
Ano, beru, určitě. Ten zápas se mi docela povedl, takže jsem rád, že se naskytlo i nějaké ocenění.

Nominoval vás trenér Jan Navrátil. Vašeho výkonu si velmi vážil.
Teď to bylo vlastně jen na nás hráčích. Měli jsme sérii tří porážek. Museli jsme utkání zvládnout.

Když jste neproměnil penaltu s Lhotou pod Libčany, tak se tým, dalo by se říci, sesypal. V zápase s Holicemi se k pokutovému kopu postavil Pászto, který ho proměnil. Ulevilo se vám?
Určitě. Kdybych penaltu proměnil v tom utkání s Lhotou, tak i ten zápas by se možná vyvíjel podobně nebo stejně. Lhotu jsme přehrávali, ale bohužel klíčovým momentem je většinou proměnit první šanci utkání, a to se podepsalo na psychice mužstva.

Pászto proměnil a pak jste na hřišti dominovali.
Hodně nám to přidalo na sebevědomí, protože jsme věděli, že Holice přijedou bránit. A čím déle by bránily výsledek nula nula, tím horší by to pro nás bylo. Už v páté minutě vést jedna nula byl hodně důležitý moment.

Dalo by se říct, že když se daří vám, tak se daří i týmu.
Tak to nevím (směje se), to si nemyslím. Samozřejmě se vždy snažím hrát na sto procent a mančaft strhnout. Čas od času se to ale nepodaří.

Společně s Faltou si ve středu pole dobře rozumíte.
Určitě. Co se nám zranil Lukáš Roušar, tak to není nic lehkého jej nahradit, protože je vysoký, dobrý v hlavičkových soubojích a v osobních soubojích nepostradatelný. Umí podržet balón. Petr Falta ho zastoupil dobře. Já jsem taky trochu změnil místo. Posunul jsem se na podhrotového hráče, což mi celkem vyhovuje.

Postavení týmu v tabulce zatím není ideální, i když jste teď vyhráli. Co chybí k tomu, aby to bylo lepší.
Jediné, co k tomu chybí, jsou góly, protože opravdu jsme schopní porazit kohokoliv v soutěži a je to opravdu o těch gólech. Dostávali jsme hodně laciných branek po individuálních chybách. Musíme se z toho poučit. Já si myslím, že je to jen otázka času, kdy zase začneme vyhrávat.

O víkendu zajíždíte na půdu Náchoda. Může vám pomoci výkon proti Holicím?
Myslím si že ano. Do Náchoda se těšíme. Mají tam krásnou trávu a věřím, že by to mohl být pěkný fotbal. A jak říkám, my si věříme na kohokoliv.

Když se podaří urvat body, bude panovat spokojenost.
My jezdíme i ven pro tři body. Takže se nespokojíme s remízou, my tam pojedeme prostě vyhrát.