Fotbalisté třetiligového Letohradu prohráli o gól v Sezimově Ústí. Navíc mu byla vyloučena brankářská opora PAVEL KYKAL, jenž se podivoval nad tím, odkud a především jak soupeř rozehrává trestný kop. Na tom by nebylo nic divného, jenže bohužel použil na konci monologu na fotbale často používané slovo ku…, jež si sudí utkání vyložil osobně a brankáře nekompromisně vyloučil.

Můžete popsat, proč jste se tak rozčílil?
Reagoval jsem na herní situaci, kdy byl proti nám odpískaný na středovém kruhu faul. Míč byl stále v pohybu, přiběhl k němu útočník, rukou balon téměř zastavil, ale ne úplně. A následně přišla střela na moji bránu. Balón jsem chytil a řekl jsem, co jsem řekl.

Litujete toho, co jste řekl?
Bylo to v zápalu boje a podobných výroků proběhne za celý zápas spousta.

Proč si myslíte, že jste za to byl potrestán zrovna vy?
Nevím, to poslední sprosté slovo nebylo ani označení pana sudího. Spíše šlo o citoslovce úlevy. Jestli mé vyloučení ale bylo cílené, nebo ne, to nedokážu nijak odhadnout.

Když si celou situaci přehrajete zpětně, bylo to na vyloučení?
Myslím si, že oprávněné vyloučení to rozhodně nebylo. To by se zápasy potom dohrávaly ve čtyřech lidech.

Jak moc vaše vyloučení zápas ovlivnilo? Věříte, že v plném počtu byste nemuseli prohrát?
Sezimovo Ústí mě zklamalo. Na to, že jsou třetí, tak až na pár šancí z úvodu druhé půle, které pochytal Jarda Jaroš, nás pod stálý tlak nedostali. Spíše se ještě ke konci báli o výsledek. Byla by ale spekulace říkat, jestli bychom v jedenácti neprohráli. Určitě bychom měli v plném počtu větší šanci. Kluci předvedli výborný týmový výkon.

Do brány místo vás nastoupil ke své premiéře Jaroš, jak byste ho ohodnotil?
Viděl jsem posledních dvacet minut zápasu, ale myslím, že rozhodně nezklamal.

Mluvil s vámi trenér Havlíček o inkriminovaném momentu?
Ještě ne. Včera jsme měli z důvodu derby volno (rozhovor byl pořízen v úterý – pozn. aut.). Trénink máme až dnes odpoledne, takže čekám na ortel (úsměv).

Tušíte, jaký byste mohl vyfasovat trest od disciplinární komise?
Nějaké signály už mám, ale určitě bych chtěl jet na komisi osobně a vše jim tam vysvětlit. Myslím si totiž, že to nebyl až zas tak velký přestupek, za který bych měl dostat vícezápasový trest.

Ale klidně se může stát, že dostanete, dva nebo tři zápasy…
Ano, možné to klidně je. Ale doufám, že ne. Rozhodně se nejednalo o cílenou urážku rozhodčího.

Připouštíte si, že se může stát, že můžete klidně přijít i o jisté místo v bráně? Dostanete tvrdší trest, chytne se Jaroš…
Nikdo nemá u nás v týmu své místo jisté. Samozřejmě se to může stát. Pokud by k tomu došlo, tak ho ale budu určitě v bráně podporovat, ať mu to jde co nejlépe.

Jak vidíte současnou pozici Letohradu v hodně vyrovnané tabulce?
Myslím si, že pohybovat se kolem osmého místa odpovídá síle našeho kádru. Máme ale spoustu remíz. Kdybychom alespoň dvě proměnili ve vítězství, máme o čtyři body víc a bylo by to pro nás o něco klidnější.