TJ Svitavy – 1. FC Žamberk 2:3
Oldřich Palla, vedoucí mužstva TJ Svitavy: „Do utkání jsme vstoupili hodně nervózně a hned v první minutě nás zachraňoval Kavalír vydařeným zákrokem. Ani po přečkání této vyložené šance jsme se neuklidnili, kupili chyby a výsledkem byl stav 0:2 do dvacáté minuty. Potom jsme se konečně z tohoto šoku otřepali, začali hrát svoji kombinační hru a dokázali během několika okamžiků vyrovnat. Do konce prvního a ještě na začátku druhého poločasu jsme si udržovali mírnou převahu, dokázali jsme si vypracovat i několik šancí, které jsme neproměnili. Tím jsme umožnili soupeři se znovu chytit. Zápas se začal odehrávat ve středu pole a pomalu spěl do penaltového rozuzlení. Jenomže v posledních vteřinách jsme neuhlídali nejlepšího hráče hostí Čadu, který rozhodl o tom, že i druhé utkání jarní části na domácím hřišti jsme ztratili."
Milan Menzel, trenér 1. FC Žamberk: „Úvod zápasu nám vyšel přesně tak, jak jsme si představovali. Chtěli jsme být na míči, což se nám dařilo. Vypracovali jsme si několik šancí, proměnili dvě. Začátek tedy úplně perfektní. Bohužel jako mávnutím kouzelného proutku jsme v polovině první půle úplně odešli. Přestali jsme být aktivní, ztráceli jsme balóny a nedařila se nám rozehrávka. Soupeř tak do poločasu zaslouženě vyrovnal. Ve druhé půli už to byla fotbalová bitva. Minimum šancí, i když ty domácích byly nebezpečnější. Když už jsme se smiřovali s remízou, tak střídající hráči připravili akci, která rozhodla o tom, že body zůstanou u nás. Jsme rádi a já doufám, že si vezmeme ponaučení a nenecháme si příště vzít tak lacino dvougólové vedení."

Dolní Újezd – FK Letohrad B 4:0
Tomáš Abt, trenér Dolní Újezd: „Jednalo se o důležitý zápas se soupeřem ze spodku tabulky, který jsme chtěli zvládnout a jsem rád, že se nám to povedlo. Myslím si, že jsme měli po celé utkání herní převahu a hosty jsme do vyložených šancí nepouštěli. Sami jsme si jich vytvořili dostatek, hodně jsme jich neproměnili, čtyři z nich však naštěstí ano a zaslouženě jsme zvítězili. Velmi nám pomohl krásný vedoucí gól Částka, po kterém se hráči přece jen uklidnili. I přes nevyužité šance to byl docela dobrý výkon."
Zdeněk Vacek, trenér FK Letohrad B: „Výsledek hovoří jasně. Nejsem spokojený s nasazením hráčů a bráněním standardních situací, na což jsem hráče upozorňoval. Do desáté minuty jsme dostali dva góly a bylo po fotbale. Domácí pak měli další šance, po přestávce přidali další dvě branky. My jsme se jim nevyrovnali v bojovnosti, důrazu a Dolní Újezd vyhrál zaslouženě, protože měl daleko větší vůli zápas dotáhnout do vítězného konce."

TJ Lanškroun – Pardubičky 3:2
Pavel Hrabáček, trenér TJ Lanškroun: „Hráli jsme letos poprvé na přírodní trávě, což nám ze začátku dělalo trochu problémy než jsme si zvykli. Po chybě jsme v 27. minutě inkasovali. Naštěstí nás to nějak nepoznamenalo, tlačili jsme se více dopředu a hned krátce nato jsme vyrovnali. V této fázi jsme hru zrychlili, dostávali se do šancí a během krátké doby jsme otočil stav na tři jedna. Ve druhé půli se hosté snažili s výsledkem něco udělat. Nakopávali dlouhé balóny za obranu, což nám trochu dělalo problémy. Škoda, že jsme si z několika dalších šancí výsledek nepojistili, protože ke konci jsem měl obavy o výsledek, ale zvládli jsme to. Soupeř předvedl dobrý výkon. S třemi body jsme spokojeni, ale rodilo se to poměrně dost těžce."
Stanislav Procházka, asistent trenéra Pardubiček: „Do Lanškrouna jsme odjeli bez dvou hráčů základní sestavy. Chyběl v minulém utkání vyloučený Strnad a brankář Zahradník, kterému se narodila dcera, k čemuž mu gratulujeme. Přesto bylo naším cílem potvrdit kvalitní výkon z prvního kola. Nebojím se říct, že se nám to povedlo a třetí celek krajského přeboru jsme notně potrápili. Na začátku zápasu se domácí lépe po hřišti pohybovali, nicméně s přibývajícím časem jsme to byli my, kdo měl více ze hry. Ve 27. minutě jsme po úniku Jiráského otevřeli skóre. Bohužel kvůli naší nekoncentrovanosti a chybám jsme dovolili soupeři během osmi minut otočit stav na 3:1. Tím se prakticky rozhodlo o osudu utkání. Ve druhém poločase se nám už nepovedlo strhnout vítězství na naší stranu, přesto, že jsme byli lepším týmem. Přes řadu šancí se nám podařilo pouze prohru Krejčím zkorigovat. Výkon je pro nás povzbuzením. Dle mého názoru jsme Lanškroun pořádně zaskočili kvalitní hrou."

FK Agria Choceň – Hlinsko 3:0
Josef Matoušek, trenér FK Agria Choceň: „Hráli jsme prvně doma. Byla na tom znát určitá tíha zodpovědnosti získat tři body. Utkání pro nás mělo pozitivní průběh, kdy jsme se ujali vedení. Tím jsme se uklidnili, ale soupeři to dalo vítr do plachet a trochu převzal iniciativu. Ztratili jsme částečně koncentraci, ale hosté toho nevyužili. O přestávce jsme si řekli, že musíme hrát zodpovědně odzadu a využít příležitosti, které přijdou. Nakonec se tak stalo. Myšák dal druhý gól po pěkné akci. Prostřídali jsme, šanci dostali hráči z dorostu, a i když to bylo třeba jen na pár minut, tak si své odvedli. Jsem rád, že se nám podařilo doma vyhrát a doufám, že výkony zůstanou na úrovni, na které jsou, nebo se budou ještě zlepšovat. Věřím, že se nám budou už vyhýbat zranění, abychom mohli důstojně soutěž absolvovat."
Miroslav Bouška, trenér Hlinsko: „Bohužel jsme ani v druhém utkání na body nedosáhli, když nám v sestavě citelně scházeli Jůn a Vanžura. Soupeři jsme po dvaceti minutách opět nabídli fatální hrubkou pohodlně skórovat, jinak jsme mírnému tlaku domácích do přestávky odolali. Utkání se definitivně zlomilo v 59. minutě, kdy zůstal zraněný Tulach ležet u postranní čáry a naše obrana vystavovala Choceňské do ofsajdu, čehož domácí využili a pohodlně dopravili míč do sítě. Od tohoto okamžiku už Choceň hru plně ovládla."