Dvojice Přelouč – Dolní Újezd totiž nabrala na rivaly z Heřmanova Městce a Moravan pětibodové manko a to je věc řešitelná v posledních dvou zápasech jenom velmi složité, ne-li nemožně.

Zázraky se totiž někdy dějí, ale tento by byl mimořádný.

Zatímco „Heřmaňák" si poradil s notně oslabenou sestavou Moravské Třebové a Moravany se proti svitavskému soupeři vytasily se smrtící efektivitou, tak Přelouč utržila na trávníku vedoucích Slatiňan půltucet a Dolní Újezd nenašel recept na kvalitní hru Třemošnice.

Zdá se tedy být jasné, které trávníky budou skrápět sestupové slzy, ale potvrdí to až následující dva týdny.

Ani na opačném pólu pořadí nelze ještě prvenství Slatiňan, ačkoli o něm nikdo soudný ani na sekundu nepochybuje, vytroubit do světa jako definitivní a nevratitelné. Je tu totiž ještě jeden mančaft, který by mohl lídra teoretický předstihnout. Není to druhá Chrudim, nýbrž třetí Třemošnice, neboť má ještě k dobru odložené utkání proti Libišanům. To by však musela být ve všech třech případech stoprocentně bodově úspěšná, zatímco slatiňanský tým by nesměl ze zápasů v Chrudimi a proti Moravské Třebové vytěžit zhola nic, což, přiznejme si, je varianta, s jakou se vážně počítat nedá. I když na druhou stranu, fotbal nejednou dokázal, jak umí překvapit.

K tahákům kola náleželo prestižní klání hlineckých a chrudimských fotbalistů. Diváky nemohlo nadchnout už proto, že mu scházelo gólové koření, ty domácí potěšil fakt, že v Hlinsku zůstaly díky penaltám dva body.

Za mírné překvapení lze považovat výhru České Třebové nad Holicemi. Domácím se v poslední době moc nevedlo, tím větší však byla jejich snaha předvést se lépe. Naopak hosté se prezentovali profesorským výkonem, s nímž obstát nemohli.

V Libišanech stačilo domácím šest minut v závěru poločasu a tři trefy v tomto úseku, aby rozhodli souboj proti Žamberku.

Událost kola

Vedla o dva góly, o náskok přišla. Polička bojovala s Chocní a vše směřovalo k penaltám. V závěru se ale hlavou pěkně trefil mladík Pazdera a bylo to „kladivo".

Zklamání kola

Výkony svitavských fotbalistů jsou na jaře jako na sinusoidě. V Moravanech se ocitli na její nejspodnější části. Čtyřgólový příděl si za rámeček nedají.

Výrok kola

„První půle mohla klidně být z naší strany předzápasem finále Ligy mistrů. Po změně stran bychom měli problémy i v okresním přeboru."
(Josef Kaufman, trenér Libišan)