Vítězství v Přelouči bylo pro tým vůbec prvním venku v celé probíhající sezoně. Přišlo v pravou chvíli, teď nezbývá nic jiného než šanci chytit za „pačesy".

„Bylo to utkání, v němž šlo oběma soupeřům o hodně, což se odrazilo na hře. Fotbal to nebyl moc líbivý, spíše bojovný a upracovaný. Naděje žije, byť naše pozice je nadále složitá," uvědomuje si i přes cenný zisk trenér Dolního Újezdu Tomáš Abt. Jeho protějšek Václav Sůra to ve svém hodnocení shrnul v první větě. „V plné nahotě se ukázalo, že na jaře nemáme formu," uvedl.

Příliš se nedaří ani Moravanům. S přehnanými ambicemi na stadion vedoucích Slatiňan neodjížděly, ale když poločas skončil bez branek, jakási možnost se rýsovala. Jenže velmi rychle ji domácí zhatili. Stačilo osm minut druhé půle a bylo ze strany hostí po zápase. Popravil je Jiří Kopecký, jenž, jako už po několikáté v sezoně, nastřílel hattrick. „Opět jsme propadli po změně stran. Nekoncentrovanost a neplnění daných pokynů brzy ve druhé půlce rozhodly o tom, že si od lídra soutěže nic neodvezeme. Z únavy pramenily chyby, což bylo klíčové. Naši hráči nemají dostatečný fyzický fond na těžké zápasy. Takže je mohu pochválit za první poločas," okomentoval duel trenér poraženého celku Miroslav Kaluža.

Koho ztráta Moravan nemrzela, je Heřmanův Městec, jenž rovněž bude muset v posledních kolech zabrat. V derby v Hlinsku z toho také žádné body nebyly.

Že nemůžete dát soupeři, který má fazónu jako hrom, ani kousek prostoru, se přesvědčily Svitavy. Favorita z Třemošnice držely celkem dlouho na uzdě. Jenže přišel úvod druhé půle a rázem akcie Svitav klesly na nulu, neboť hosté během osmi minut dvakrát udeřili. S tím se nechtěl smířit Válek, snížil a v závěru si to „štrádoval" sám na bránu, ale pro něj a celé Svitavy jej nepochopitelně zastavil rozhodčí, když akci přerušil. Emoce plály. Zvrátit verdikt sudího se ale těžko někomu podaří.

Hlavnímu arbitrovi spílali také v Chocni. Hlavně při zákroku, po kterém odpískal v 45. minutě penaltu ve prospěch Libišan. Hostím rozhodně pomohla. Vyhráli 4:1 a posunuli se na čtvrté místo.

Na „férovku" rozdané karty měly celky Žamberka a Poličky do doby, kdy si hosté sami přivodili komplikace. Po půlhodině hry musel pod sprchy Pazdera a domácí měli vydlážděnou cestu ke třem bodům. Dlouho si s převahou nemohli poradit, až v závěrečných třinácti minutách rozhodli třemi góly. Věkově to měly týmy Chrudimi B a České Třebové stejně, takže musely nastoupit zkušenosti, kterých mají Chrudimští více než dost. I tak ovšem mohli Třebovští odjet se vztyčenou hlavou, byť s porážkou.

Událost kola

Zápas mezi Přeloučía Dolním Újezdem mohl hodně napovědět o možném sestupujícím, nebo tajenku nechat otevřenou. A stalo se.

Zklamání kola

Vinou červené karty už po půlhodině hry se fotbalisté Poličky zcela jistě připravili o výrazně lepší výsledek. Dali Žamberku klíč k tříbodovému vítězství.