Fotbalová středa v krajském přeboru? Většina trenérů by radši místo toho radši žvýkala dvě hodiny šťovík a ještě se u toho procházela s batohem plným cihel po rozžhaveném uhlí. Kvůli pracovním povinnostem totiž často nemohou použít nejsilnější možnou sestavu. Pro fanoušky je však fotbalová středa jistě zpestřením a dnes se rozhodně mají na co těšit.

Ústí n. O. (1. místo, 53 bodů) – Dobříkov (3. místo, 37 bodů). Udělá s Ústím něco porážka v Pardubicích? Dobříkov je bojovný tým a pokud Ústí spadl řemen, bude se mu nasazovat těžko. Určitě se dá čekat, že po nepřesvědčivém výkonu z neděle sáhne ústecký trenér do ustálené sestavy a pokusí se hru svého týmu oživit.

Letohrad B (12. místo, 23 bodů) – Č. Třebová (8. místo, 30 bodů). Česká Třebová zažívá povedené jaro. Hořkost porážky ještě nepoznala, ale dnes ji čeká těžký test. Letohrad pravděpodobně vytasí několik hráčů „áčka“, kteří si zpestří přípravu na důležitý víkendový duel proti rezervě Liberce.
Stolany (15. místo, 16 bodů) – Lanškroun (14. místo, 20 bodů). Výhra dodá Lanškrounu pocit klidu, naopak prohra znamená ohrožení. Pardubická Tesla sice v divizi vyhrála a vylízala se tak z nejhorších sestupových starostí, ale záchranu v kapse ještě rozhodně nemá. Na ní také záleží, kolik týmů z přeboru bude sestupovat. Lanškroun se v posledních zápasech potýká s proměňováním šancí a kdyby spálil dvě tutovky jako s Dobříkovem, mohlo by ho to ještě dlouho mrzet.

Choceň (5. místo, 34 bodů) – M. Třebová (4. místo, 35 bodů). Chocni v posledních zápasech začala perfektně fungovat defenziva a ve formě jsou i oba brankáři Trkal a Gerčák. Moravská Třebová ji však nejspíš hodně prověří, je to druhý nejlépe střílející tým soutěže.

Slovan Pardubice (10. místo, 27 bodů) – V. Mýto (9. místo, 29 bodů). Slovan má sílu a přesvědčil o tom Ústí, které o víkendu porazil 3:0. Mýto ale dokázalo ve Svitavách, že proti „fotbalovým“ týmům zahrát dovede. Šanci přivézt body z Pardubic rozhodně má.