Nepřehlédnutelnou stopu v historii ústeckého fotbalu zanechal také hráč, který nikdy nevynikal vytříbenou technikou a ekvilibristickými finesami. Zato elánu, bojovnosti i herního zaujetí měl Vladimír Chudý (8. dubna 1977) na rozdávání.
Vladimír ChudýS fotbalem začínal v šesti letech jako člen vůbec první oddílové přípravky v roce 1983. Od prvních krůčků na zeleném trávníku se postavil do obrany a spolu se svými vrstevníky vytvořili tým, který začal sklízet zasloužené úspěchy. V roce 1991 vyhráli žákovský krajský přebor, v dorosteneckém věku byl V. Chudý členem mužstva (Dostál, Jakesch, Jar. David, D. Štěpán, Smola, Vašina, J. Saňák, Z. Šimek, Rozlílek, Zachař, Šafář, Šembera, Zahálka, Staněk, Rozlílek, Kodytek, Vencl), které postoupilo do dorostenecké 2. ligy, kde obsadilo skvělé šesté místo.
V roce 1995, v necelých 18 letech, byl Láďa přeřazen do A týmu mužů a zde zůstal neuvěřitelných 15 let až do roku 2010, kdy ze zdravotních důvodů musel aktivní fotbalovou kariéru ukončit. Vladimír Chudý byl členem mužstva, které po několikaletém úsilí postoupilo v roce 2002 do vysněné divize a odstartovalo kvalitativně novou etapu fotbalového oddílu TJ Jiskra Ústí n. O.
Nesmlouvavý, spolehlivý krajní obránce, později stoper, vstoupil do historie ústeckého fotbalu tím, že v nepřetržité sérii odkopal nejvíce zápasů za A mužstvo. Jeho rekord oddílové věrnosti vydrží v dnešní době asi ještě hodně dlouho. Své případné následovníky vychovává „Bohy" v roli trenéra, do které se pustil se stejným zaujetím jako před lety do fotbalu. Od mládežnických kategorií přes B mužstvo převzal v letošní sezoně jako hlavní trenér divizní tým, se kterým obsadil velmi pěkné šesté místo. Chudý žije fotbalem i mimo hřiště. Je členem výboru fotbalového oddílu TJ Jiskra, úspěšně absolvoval studium trenérské licence UEFA – A.
S Vladimírem Chudým se potkáme na stadionu TJ Jiskra při oslavách 100. výročí ústeckého fotbalu v sobotu 28. června 2014. Jako hráč se představí v týmu legend L. Svobody a v roli kouče povede A mužstvo Jiskry proti týmu hvězd Jiřího Saňáka v hlavním sobotním utkání od 17 hodin. ⋌(js)