Není to dlouho, co jsme rozebírali přestavbu letohradského týmu. Trenér JAROSLAV VESELÝ přivedl do týmu několik nových tváří, s dalšími hráči se rozloučil. Přišel stoper Vašata, který může hrát i na kraji obrany, tři záložníci Kříž, Nadrchal, Moník a útočník Kopecký. „Myslím si, že rozhodně nemáme slabší kádr než na podzim. Spokojený ale nemůžu být nikdy,“ říká trenér Letohradu, který stále ještě nevzdává myšlenky na postup.

Nechtělo by to přeci jen ještě alespoň krajního beka?
Určitě bychom rádi nějakého přivítali, ale na trhu zatím nejsou takoví, které bychom v týmu chtěli. Myslím. že si poradíme ale i z našich zdrojů.

Zkoušíte tam stopera Vašatu. A dál?
Zkoušíme tam i Kaila s Křížem. V úvahu přichází i při určitém rozestavení Strasmeier. Ale největšími kandidáty asi budou Kail s Křížem.

V podzimní části vás docela trápily obranné standardní situace a i v přípravě jste takto pár gólů dostali. Jak jste při bránění pokročili?
Je to naše bolest a táhne se to delší dobu. Věnujeme se tomu, snažíme se na tom pracovat, jenže vždycky přijde nějaká chyba jednotlivce. Není to jenom o jednom hráči, ale o odpovědnosti. Občas někdo zapomene za sebou hráče nebo se na něj vykašle.

Hráče s dobrými fyzickými dispozicemi na vzdušné souboje ale rozhodně máte, tak v čem je problém? Skutečně jde jenom o chyby z „nedbalosti“?
Není to o tom, jestli bráníme osobně nebo zónově, ale o té osobní zodpovědnosti. Skutečně se poměrně věnujeme tomu, kdo má koho bránit. Ale i třeba v generálce proti Ovčárům jsme dostali gól ze standardky a hráči tam potom také několikrát hlavičkovali volní. Máme s tím problémy a dál musíme tímto směrem pracovat.

Asi největší zkouškou pro váš tým směrem dozadu byl přátelský zápas s druholigovým Hradcem. Prohráli jste 0:5, co vám ukázal?

Bylo to atypické utkání. Nehráli jsme vůbec špatně, ale nastoupili jsme proti nesmírně vyspělému soupeři, který potrestal každou naši chybu. Stačilo špatně rozehrát ve středu pole a bylo zle. Špatnou partii jsme určitě neodehráli, ale přínosnější pro nás určitě bylo poměření s Ovčáry a Jabloncem B. To jsou soupeři, se kterými se můžeme poměřovat. Hradec je jiný level. To už je ligový tým.

O sestavě pro úvodní jarní kolo máte už jasno?

(usměje se) Musím říct, že úplně ještě ne. Mám v sestavě ještě tři otazníky.

Jeden byste mohl mít mezi útočníky a to hlavně vzhledem k tomu, že kanonýr Jan Brendl neabsolvoval celou přípravu. Jak je na tom teď, už je fit?
V Ovčárech sice nebyl, ale už trénuje naplno. Je to jeden z těch postů, kde ještě váháme. Rozhodovat bude jak forma, tak zdravotní stav. Michal Čada i Honza Brendl toho přes zimu moc nenatrénovali.

Přes zimu jste si do prvního týmu vytáhl mladého Petra Černohouse. Dáte mu šanci i v divizi?

Šanci mají všichni hráči, kteří jsou v kádru. Je to sice takové klišé, ale už jsem, myslím, několikrát ukázal, že u mě nerozhodují jména nebo věk. Když hráč maká na tréninku a má dobré výkony, nemám problém postavit třeba sedmnáctiletého hráče. Petr na sobě ještě ale musí pracovat. Zatím je to pro něj tady jako taková zkušená.

Sledujete po očku i soupeře, jak se posilují?
Nějaký přehled mám. Hradecké béčko jsem viděl, s Náchodem jsem se utkali. Ústí máme za rohem, takže také víme, jak na tom je. Soupeře určitě sledujeme.

Zajímavou posilu přivedly vedoucí Pardubice. Z Chrudimi je posílil Lukáš Rešetár. Co říkáte na to, že z Chrudimi přivedly špičkového českého futsalistu?

Co jsem slyšel, tak se ten přestup uskutečnil i kvůli nějaký osobním problémům. Ale to je jedno, určitě je to pro Pardubice dobrá posila a ukazuje jedno. Pardubice to s postupem myslí smrtelně vážně.

Jaroslav Veselý o prvním jarním soupeři
FC Hradec Králové B – „Bude záležet na tom, koho dostane Hradec z áčka. Dá se počítat, že dva, tři hráči asi přijdou. Když ale béčko hraje v takové té své omlazené sestavě, je to pro soupeře kolikrát horší, než když hraje s posilami. Je to dvousečné. Nic jednoduchého nás ale nečeká. Při posledním zápase měli sice problém, aby dali dohromady dostatečný počet hráčů. Ale zápas, který jsem viděl, vyhrál Hradec 7:0 a hrál velmi dobrý fotbal. Hlavním problémem pro nás bude umělá tráva, která už ani umělou trávou není. Je to ještě ten první koberec. Prohrát ale do Hradce rozhodně nejedeme.“

Vy byste fustalistu v týmu snesl?
To je otázka. V klubu to moc rádi nevidíme. Koneckonců jsme z futsalu měli i několik zranění. Stačí vzpomenout třeba Michala Čadu nebo dříve David Stejskal. Hráčům fustal příliš nepovolujeme.

Zakazujete přes zimu i něco jiného? Třeba lyže?

Ne, to ne. Nic jiného nezakazujeme. V omezené míře se dá tolerovat i ta sálovka. Aby ale někdo hrál stabilně nějakou ligu, tak to bychom rádi nebyli.

Pardubice mají na čele celkem luxusní náskok devíti bodů. Takže záludná otázka: Kdo bude druhý?

Doufám, že my (smích).

Takže veřejně vyhlašujete útok na druhé místo?
To zase ne, ale se současným umístěním po polovině soutěže spokojení rozhodně nejsme. Za určité konstelace hvězd je možné, že by mohlo být postupové i druhé místo. Chceme udělat co nejvíc proto, abychom se umístili co nejvýš. To je celé.