Verměřovice jsou jasným důkazem, že předem se vzdávat je holý nesmysl. Na startu jara ztrácely velký počet bodů na poslední příčce tabulky, ale po sobotním vítězství 4:2 nad Horním Újezdem ji opustily. Co k jejich vzestupu vede? Podle informací, které se Deníku podařilo zjistit, se hráči přestali „hrabat" v marnosti a fotbal si užívají. Neměli co ztratit, šli do toho naplno a rázem se zapojili do hry o záchranu. Dvěma góly se na výhře podílel J. Sklenář.

Jejich nejbližší soused, co se týče zobrazení na mapě, Jablonné se nadále výsledkově trápí. Ani derby v Těchoníně nepřineslo obrat. Tým, který nasbíral na podzim čtyřiadvacet bodů, se na této hranici zastavil a nemůže se pohnout dál. Těchonín je na tom přesně naopak. Jde od vítězství k vítězství, posunul se do horní poloviny tabulky.

Na derby se pochopitelně přišla podívat velmi slušná návštěva. Domácí šli hned v sedmé minutě do vedení, když trestný kop Hynka hlavičkoval Kovanda a dorážel Špaček. Nicméně ve hře měli více navrch hosté. Po rychlé akci se ocitl za obranou Filip, jehož domácí faulovali a penaltu proměnil Štruml. I nadále to domácím ve hře skřípalo, ale mohou se spolehnout na standardní situace. Míč si znovu postavil Hynek a trefil přesně. Nutno dodat, že gólman Šlahora neměl zcela čisté svědomí. Těsně před poločasem navíc Jablonští propadli v obraně a Moudrý, byť z ostrého úhlu, gólmana prostřelil.

Druhá půle už byla v režii hostí, avšak ze svých gólových šancí nic nevytěžili, což se ukázalo jako stěžejní. Těchonínu se vydařila akce v závěru, po níž P. Dostálek uzavřel na konečných 4:1.

Zlepšenými výkony se prezentuje Sloupnice a doma jí to střílí. Přesvědčil se o tom také Lanškroun B. Po první půli byl stav bezbrankový, hned po zahájení druhého poločasu za to domácí vzali. Nejprve se prosadil veterán Štarman a chvíli nato Rozlívka. Zbylé dva góly si Sloupenští nechali na posledních patnáct minut. Zvítězili 4:0.

Lídr skupiny B hostil králickou Jiskru. Podobně jako před čtrnácti dny proti Jablonnému, i tentokrát z toho bylo těsné vítězství 2:1. Všechny tři branky padly během tří minut. Nejprve Zeman v 29. minutě poslal domácí do vedení a náskok jim vylepšil vlastní gól Pařízka. Prakticky z protiakce se Jiskře podařilo skóre snížit Matoulkem. Ten byl hodně při chuti, po přestávce „větral" domácí, ti mohli poděkovat gólmanovi Hutirovi, že vytáhl ze šibenice právě přímý kop Matoulka. Kunčina neprohrála už pětadvacet zápasů v řadě.

Teprve v osmém jarním duelu se dočkali cerekvičtí fotbalisté vítězství. Sice je to v době, kdy je jejich pozice na chvostu skupiny A úplně beznadějná, nicméně trochu výsledkové radosti si za zlepšené výkony v poslední době zasloužili.

Slavoji proti Zámrsku vyšel skvěle nástup, během čtvrt hodiny dal dva góly a trefil břevno. Potom přišla slabší pasáž, Zámrsk snížil střelou Hovorky z dálky a ve druhém poločase se tlačil toužebně za vyrovnáním, ale domácí všechny kritické situace ustáli a poprvé na jaře zazněl jejich vítězný pozápasový pokřik.

Cerekvice – Zámrsk 2:1. Branky: 2. Lněnička, 7. Uher – 20. Hovorka. Rozhodčí: Ujec. ŽK: 2:2. Diváci: 150. Poločas: 2:1. Zámrsk: Lorenc – R. Mudrich, Novotný (78. D. Houžvička), P. Matoušek, R. Matoušek, Bálek, Brychta (16. Jiráský), Hovorka, Forgáč, Csernyanszký, T. Houžvička.

Těchonín – Jablonné 4:1. Branky: 7. Špaček, 32. Hynek, 44. Moudrý, 82. P. Dostálek – 19. z pen. Štruml. Rozhodčí: Poláček. ŽK: 3:1. Diváci: 200. Poločas: 3:1. Těchonín: Riesner – Peřina, J. Dostálek, Makar, Jandejsek – Krejčí (46. Jironč), Špaček, Kovanda (88. Roček), Hynek (74. Kmošek) – P. Dostálek (90. Šponar), Moudrý (80. Kroczak). Jablonné: Šlahora – Prokopec (57. M. Uher), Bednář, Kyllar, J. Uher – Krejsa, Lička, Štruml (85. Kuvik), Václavek – Vaníček (74. Křivohlávek), Filip (79. Faltus).

Sloupnice – Lanškroun B 4:0. Branky: 48. Štarman, 52. Rozlívka, 77. Motyčka, 81. Vondra. Rozhodčí: Mach. ŽK: 0:0. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Sloupnice: Voleský – V. Jelínek, T. Jelínek, Fikejz, Kupka, Karlík (46. Vondra), Štarman, Motyčka, Rozlívka, Dočkal, R. Šplíchal (70. Černý). Lanškroun B: Stasiowski – Kopecký, Černý (26. Kučera), Šišan, Vacek, Doležal, Mizerák, Farkaš, Černušák, Hostovský, Fait.

Kunčina – FC Jiskra 2008 2:1. Branky: 29. Zeman, 31. vlastní (Pařízek) – 32. Matoulek. Rozhodčí: Bednář. ŽK: 1:4. Diváci: 100. Poločas: 2:1. FC Jiskra 2008: Kalianko – Loufek, Pohanka, Pařízek, Halanič, J. Ježek, Koreň, Dušek, Vyšohlíd, Matoulek, Musil.

Verměřovice – Horní Újezd 4:2. Branky: 26. a 51. J. Sklenář, 37. Černaj, 74. z pen. Chládek – 17. Pechanec, 77. Kladiva. Rozhodčí: Kovář. ŽK: 3:2. Diváci: 70. Poločas: 2:1. Verměřovice: Hudec – Štěpánek, Tlapák (80. Formánek), Černaj, Smejkal, Krulikovský, Faltus, J. Sklenář (70. Pražák), Kmeť, Chládek, T. Sklenář.   (bed, rh)