Poprvé se fotbalisté z krajského přeboru poměří pouze z celky okolních okresů, premiérově v tomto ročníku nebude žádné derby.


Letohrad B – Hlinsko
Letohrad si zatím nemůže moc vyskakovat. Ze třech zápasů sebral pouze dva body za dvě remízy a nyní ho čeká Hlinsko, které zdobí především kvalitní obrana. „Máme k Hlinsku respekt, nicméně ho chceme porazit. Když hrálo na Tesle, tak se snažilo především nedostat branku a trpělivě čekat na šanci,“ naznačil trenér Letohradu Jiří Valta, že soupeř rozhodně nepřijede s „hurá taktikou“. Jeho celek bude muset být především trpělivý. „Když budeme, tak věřím, že nějaký gól dáme a doma konečně vyhrajeme,“ věří Valta. Letohradská rezerva bude moci poprvé použít některé fotbalisty z třetiligového áčka a Valta doufá, že hru jeho týmu zvednou: „S některými hráči jsem po minulém zápase nespokojen, takže změny v sestavě určitě budou.“ Letohrad trápí v sezoně obranné standardní situace. „Vyříkali jsme si to a diskutovali jsme na toto téma i s trenérem brankářů. Standardním situacím jsme se věnovali a budeme věnovat i nadále,“ je si vědom slabiny svého celku Valta.

Lanškroun – Svitavy
Nejlepší formu na začátku sezony ukázaly s Ústím nad Orlicí Svitavy. Trenér Lanškrouna Smejkal doufá, že přišel na to, jak Svitavám vystavit první bodovou stopku: „Čeká nás zkušený a technicky vybavený celek. Budeme tak čekat, s čím soupeř přijde. Se Svitavami se nedá hra otevřít už od první minuty. Hosté si k nám rozhodně přijedou pro tři body a my jim to chceme znepříjemnit.“ Lanškroun bude spoléhat na to, že čím déle udrží bezbrankový stav, tím stoupají jeho bodové šance v utkání. Trenér Smejkal už také může pomalu škrtat hráče na marodce, protože oproti minulému zápasu bude mít o dva zdravé fotbalisty více. „Svitavy mají kvalitní zálohu, ale i drobná okénka v obraně,“ naznačuje Smejkal, že by rád vyvětral.

Ústí n. O. – Tesla Pce B
První mužstvo tabulky Ústí přivítá zatím nejtěžšího soupeře – rezervu divizní Tesly Pardubice. „Jejich mužstvo je doplněné kvalitně z áčka a navíc ho posílili mladíci z dorostu, takže se potkáme s týmem, který má dostatek fotbalových návyků. Chceme ale udělat všechno proto, abychom se udrželi na špici,“ nemá ze zápasu strach ústecký trenér Ivan Kopecký. Ten se neobává ani tradiční vlastnosti rezervních týmů, fyzické nadupanosti a dravosti: „Myslím, že kondičně na tom také nejsme špatně.“
V minulém ročníku Ústí často trápila zranění, nyní se zdá, že kromě Chudého, který byl mimo už od začátku sezony, je vše bez problémů. Kopeckého celek však nějaké šrámy má, ale trenér konkrétní problémy vyzradit nechce: „Uvidíme, jak to bude dnes vypadat. Nějaké problémy máme, ale blíže nic specifikovat nechci.“

Choceň – Polička
Nahodit zpátky spadlý řemen, to bude hlavní cíl Chocně. „Doufám, že se výsledkově chytneme. Čekají nás dva zápasy doma a musíme zabrat,“ tvrdí choceňský trenér Lubomír Myšák. Vidí, že mužstvo ale není v takové pohodě jako před sezonou: „Hráči jsou po dvou porážkách trochu rozhození. Přijdou změny v sestavě, protože u některých hráčů není tréninkové ani zápasové nasazení stoprocentní.“ Myšáka trápí pouze jedno zranění. Mimo je důrazný útočník Dostál. Baborák se Šabatou by už měli být v pořádku.

Srch – Dobříkov
Kdyby se podařilo Dobříkovu prodloužit v Srchu vítěznou vlnu ze dvou zápasů na tři, asi by se nikdo nezlobil. Sice se utká s nováčkem, ale Dobříkov si jeho sílu vyzkoušel už v přípravě. Zápas skončil remízou 3:3. Srch zatím stále čeká na premiérovou výhru v soutěži.

Stolany – V. Mýto
Hlavním problémem vysokomýtského trenéra Podroužka bude dát dohromady jedenáctku zdravých fotbalistů. V případě, že se mu to povede, neměl by jeho celek ve Stolanech mít velké problémy zvítězit. Domácí celek nemá na svém kontě zatím žádný bod. Takové soupeře by si Mýto mělo dávat k večeři.

Č. Třebová – M. Třebová
Jeden z favoritů soutěže, Moravská Třebová, neměla moc povedený vstup do sezony. Ze tří utkání dokázala pouze jednou vyhrát, což je na tým, který by se měl prát o postup, málo. V České Třebové doufají, že by horšího vstupu svého konkurenta do sezony mohli využít: „Přes nepovedený začátek Moravské Třebové ji řadím k tomu lepšímu, co naše soutěž nabízí. Nečeká nás určitě nic jednoduchého. Když si ale vezmu v potaz náš minulý zápas, který jsme na jaře vyhráli 1:0, ale v našich silách bylo zvítězit daleko vyšší rozdílem, protože jsme hodně šancí promarnili, tak si myslím, že diváci se rozhodně budou mít na co těšit,“ soudí trenér České Třebové Michal Šindelář.
„Respekt k soupeři máme, ale nikdy se neprohlašujeme za outsidera. Chceme vyhrát,“ směle prohlašuje Šindelář. Jeho svěřenci minulý týden těsně prohráli ve Svitavách 1:2, takže trenér se sestavou nejspíš příliš hýbat nebude: „Velké změny nechystám. Uvažuji maximálně o dvou postech. Stávající kádr má moji důvěru.“