Okresní přebor II. třídy bude vrcholit možná v následujícím kole, kdy může být jasno o vítězi. Nejblíže je tomu stále Tatenice, která si hýčká náskok čtyř bodů. Na domácím stadionu hostila Němčice, vyhrála 3:0 a čekala, jak zareaguje Žamberk B, který prohání lídra na druhém místě. Ani ten nezaváhal, když porazil Dolní Čermnou 4:0. Tři branky dal Durna. Rezerva dohrávala v deseti, protože byl „opět" vyloučen její kapitán Pavel Huška. Slovo „opět" je trefné, neboť obdržel už třetí červenou kartu v probíhající sezoně.

Na dalších místech k výraznému pohybu nedošlo. Výše zmíněné Němčice vyšly naprázdno. Bez bodu se vrátila i Dolní Dobrouč z Rybníku, který už má jistotu, že bude hrát nejvyšší okresní soutěž i na podzim. Výhrou nad béčkem Jiskry si výrazně pomohla Sopotnice. Hosté přijeli v okleštěné sestavě, ale vzdorovali dlouho. Domácí se nedokázali prosadit, až v poslední fázi utkání se podařilo zlomit odpor gólem Mašanského a Jirouška.

Šance na záchranu zvýšily Rudoltice. A to už v pátek, když v dohrávce 19. kola porazily gólem Kocandy Rybník 1:0. Na sestupových příčkách jsou stále Mistrovice. Se svým osudem se nechtějí smířit, bojují. V sobotu se vzepjaly k obratu, protože po osmi minutách prohrávaly 0:2. Ještě do poločasu skóre otočily a po pauze zničily Klášterec dalšími góly. Čtyři branky nastřílel Michal Jansa. Na samé dno tabulky se propadly České Heřmanice. Jeden bod doma proti Žichlínku je zoufale málo. O výhru přišly tři minuty před koncem. Heřmaničtí mají s dohrávkou tři zápasy k tomu, aby se vzchopili. Leccos naznačí další kolo. Mistrovice hrají se Žamberkem, Heřmanice v Brandýse a Rudoltice v Dolní Dobrouči.

Okresní přebor II. třídy - 24. kolo

Mistrovice – Klášterec n. O. 7:2

Branky: 19. a 75. Mil. Matějka, 29., 30., 76. a 79. Jansa, 53. Růžička – 7. a 8. M. Fišer. Rozhodčí: Pinkava. ŽK: 0:2. Diváci: 120. Poločas: 3:2. Mistrovice: Lukes – Peřina, Stejskal (65. Vaníček), Kovář (81. Maixner), Vrbický, Mil. Matějka, Novotný, Moravec, Mar. Matějka, Růžička, Jansa. Klášterec nad Orlicí: Dostál – Bartoš, Nekoranec, Bílek, P. Fišer, M. Fišer, Sabota, Brůna (65. Králík), Bříza (46. Šroler), Bednařík, Rous (87. Faltus).

Tatenice – Němčice 3:0

Branky: 10. R. Soukop, 20. Glocar, 72. Tareš. Rozhodčí: Lukes. ŽK: 1:2. ČK: 0:1 (60. Petr). Diváci: 150. Poločas: 2:0. Tatenice: Herzog – Werner, Knápek (75. P. Soukop), R. Soukop, Květenský, Glocar (57. Prokop), Bartoš (46. Karel), Smrkal, Polička, Kristek, Tareš. Němčice: Hotmar – Petr, Šafář, Kulhavý, Vobořil, Hurt, Roušar, Macko, Horák (75. Provazník), J. Pavliš (65. Stejskal), L. Pavliš.

Rybník – Dolní Dobrouč 3:1

Branky: 37. a 85. Vrána, 80. Petran – 87. z pen. Kubíček. Rozhodčí: Fiedler. ŽK: 1:3. Diváci: 80. Poločas: 1:0. Rybník: Suk – Viščák, Repa, Vrána, Kareš (85. Imrich), Beránek (72. Horák), Petružálek, Petran (80. Palík), Tölg, Gregar, Rybka. Dolní Dobrouč: P. Skalický – Řehák, Vašátko, Brabec, Vágner, Kubíček, Vacek, Zastoupil, J. Skalický, Hynek, Junek (73. Novák).

České Heřmanice – Žichlínek 1:1, penalty 3:5

Branky: 70. Ostřížek – 87. Doležal. Rozhodčí: Diblík. ŽK: 3:2. Diváci: 50. Poločas: 0:0. České Heřmanice: Kuta – J. Chroust, Jílek, Vomáčka (88. Kučera), Vaňous, R. Chroust (48. Machek), J. Šplíchal, M. Šplíchal, Ostřížek, Řehák, Šrut. Žichlínek: R. Šilar – Jelínek, Moravec, Doležal, Antes, Fibikar, Šenkýř, Stasiowski, M. Šilar (64. Pecháček), Krejčířík, Miko (74. Skála).

Žamberk B – Dolní Čermná 4:0

Branky: 17., 44. a 73. Durna, 30. Trejtnar. Rozhodčí: Resler. ŽK: 5:3. ČK: 1:0 (70. P. Huška). Diváci: 50. Poločas: 3:0. Žamberk B: Vanický – Molnár, Kašpar, Chládek (87. Lesák), Trejtnar (64. Třináctý), Pecháček (75. Mach), P. Huška, Jon. Ulrych (46. Pirkl), Kotyza (64. Jak. Ulrych), J. Huška, Durna. Dolní Čermná: Juda – Jelínek, Dušek, Krudenc, Mich. Bednář, Růžička (46. Machotka), R. Pecháček (60. T. Pecháček), Fišar, Mar. Bednář, Novák, Marek.

Sopotnice – FC Jiskra 2008 B 2:0

Branky: 73. Mašanský, 84. Jiroušek. Rozhodčí: Dvořák. ŽK: 1:0. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Sopotnice: Martinec – Zeman, Lehký, Pánik, Jiroušek (87. Švec), Beneš, Vávra, Kubišta (88. Novák), Voleský, Mašanský, Macek (83. Stárek). FC Jiskra B: Pasker – Stašák, Fňouk, Skoták, Vágner, Bednář, Málek, Kolbe, Kopecký, Kos, Hnátnický.

Dohrávka 19. kola: Rudoltice – Rybník 1:0

Branky: 63. Kocanda. Rozhodčí: Lukes. ŽK: 2:1. Diváci: 120. Poločas: 0:0. Rudoltice: Lukáš – Macháček, Kocanda, Pražák, Nastoupil, Kubásek, Vejvoda, Vlček, Foff, Prekop (83. Beneš), Lochman (46. Rufer). Rybník: Suk – Viščák, Repa, Vrána, Kareš, Beránek, Petružálek, Petran, Tölg, Horák, Novotný (37. Palík).

Událost kola

Na samé dno tabulky se po 24. kole propadly České Heřmanice. Na vině je porážka na pokutové kopy doma se Žichlínkem. Pokud Heřmaničtí nezvládnou dohrávku s Rybníkem, jsou v kritické situaci.

Zklamání kola

Kapitán žamberského béčka Pavel Huška má rád zřejmě červenou barvu. Od rozhodčího Reslera dostal červenou kartu. Stane se, ovšem v jeho podání už je to třetí „redka" v sezoně 2016/17.

Tým kola

Mistrovice: Stále bojují o záchranu. Zápas s Kláštercem nerozehrálo mužstvo vůbec dobře, když po osmi minutách prohrávalo o dva góly. Avšak ani to jej na cestě za výhrou nezastavilo.