I když si na místní fotbalový stadion našlo mimo víkend cestu méně lidí, než bývá zvykem, nuda je v žádném případě nečekala. Proti fotbalistům Jiskry nastoupil tabulkově zatím nejkvalitnější soupeř, do té doby neporažené Vysoké Mýto.

Ústí n. O. – V. Mýto 5:0
Obavy hostujícího trenéra Jiřího Podroužka, že za stávající situace mohou jeho svěřenci nadupanému Ústí jen těžko konkurovat, se potvrdily do puntíku. Domácí kouč Ivan Kopecký nechal první poločas odpočívat záložníka Dušana Janderu, do základní sestavy naopak naskočil uzdravený stoper Faltys.
Jiskra se do toho od úvodu obula a o nositeli tří mistrovských bodů bylo jasno už okolo 20. minuty. Přitom úvod utkání nebyl nepodobný tomu poslednímu s Teslou, už ve 3. min. po přihrávce Matějky srazila Borkovu střelu vysokomýtská obrana, pokus hlavou stejného hráče o tři minuty později také k ničemu nevedl. Po další spálené šanci Kalába přinesla uklidnění 14. minuta, dlouhý výkop brankáře krátkého propadl mezi hostujícími obránci, na svou příležitost chytře počkal kanonýr Dostál a Matoušek, brankář Vysokého Mýta, lovil poprvé míč ze sítě – 1:0. V 17. min. se u postranní čáry uvolnil Borek, našel neomylně Dostála a výsledek byl jasný – 2:0.

Smršť posledních dvaceti minut

Prvních pětačtyřicet minut už poté příliš fotbalové krásy nenabídlo, také po pauze domácí spíše jistili důležité tři body. Šance na vylepšení skóre se chopili ve chvíli, kdy byl po druhé žluté vyloučen Jílek. Trenér Kopecký ještě více posílil ofenzivu příchodem Martináka a Falty a zakrátko si fandové v ochozech mohli opět zakřičet gól. Přesilovku jako první využil Matějka, tomu přiťukl míč Dostál. Mladý záložník se elegantně uvolnil od obránce a přízemní střelou nedal Matouškovi šanci – 3:0. Za dalších pět minut poslal neúnavný Jaroslav David jeden ze svých mnoha centrů do šestnáctky, brankář hostí jen tak tak vyboxoval před dotírajícím Faltou a Dostál efektně vrátil míč lobem zpátky do brány a zkompletoval hattrick – 4:0. Pohledných dvacet minut závěru uzavřeli Ústečtí v minutě 85., po pravé straně zavezl míč Jandera, přihrál Borkovi a ten po zemi uzavřel účet zápasu na 5:0.
Ivan Kopecký, trenér Ústí: „Naše vítězství se nerodilo lehce. I když jsme vyhráli 5:0, do spokojenosti, co se týče naší hry, ještě něco chybí, mám výhrady. Oproti minulému utkání s Teslou Pardubice, kdy jsme hráli dobře, ale neproměňovali šance, teď to bylo naopak. Bylo dost zkažených míčů, vzadu jsme si situaci sami komplikovali. Přesto jsme předvedli některé dobré pasáže hry.“

Jiří Podroužek, trenér V. Mýta: „Není moc co hodnotit, ve 25. minutě bylo za stavu 2:0 po zápase. Domácí mužstvo si šlo důrazně pro tři body a uspělo. My jsme chtěli hrát důrazně a zodpovědně dozadu, nastoupil pouze jeden klasický útočník a pět záložníků. Bohužel rozdílové branky jsme domácím nabídli sami. Od 70. minuty jsme navíc hráli oslabeni a naše hra se od tohoto okamžiku úplně rozpadla, Ústí si s chutí vylepšilo skóre. Zřejmě jsme se celý mančaft, včetně mě, až příliš soustředili na další sobotní mistrovský zápas a naše hra tomu odpovídala. Nicméně jednou jsme prohrát museli a na horké půdě v Ústí to bude mít těžké každý soupeř.

Před námi je sobotní zápas s Českou Třebovou, který se pokusíme zvládnout o dost lépe a bodovat naplno.“