Jeho svěřenci vyhráli s ohromujícím náskokem více než dvaceti bodů krajský fotbalový přebor před druhými Svitavami, posbírali hned osmdesát bodů a hořkost porážky poznali ve třiceti utkáních pouze dvakrát. Z toho plyne jednoduchý závěr – po dvou letech se do Ústí nad Orlicí vrací divizní soutěž. A ta je nejen pro hráče, ale také pro jejich kouče, jenž odehrál více než čtyřicet prvoligových utkání v dresu Drnovic, velkou výzvou. Ivan Kopecký důkladně připravil pro čtenáře Deníku vysvědčení všech svých oveček, v němž ze své přísnosti neslevil. Jedničku, ovšem o to zaslouženější, dostali z celého ústeckého výběru čtyři hráči.


BRANKÁŘI


Lukáš Novák
Známka: 2
Lukáš je mladý brankář s perspektivou fotbalově růst a zlepšovat se. Postupně se dostal do základní sestavy a Kubu Krátkého do ní už moc nepustil. Oba brankaři to měli těžší v tom, že střel na nás moc nešlo. Přesto musím říct, že v několika utkáních nás podržel. Očekávám jeho zlepšení v přístupu k tréninkům a fotbalu celkově.
Jakub Krátký
Známka: 3
Kuba je poctivý v trénincích, ale chybí mu větší sebedůvěra. Musí na sobě zapracovat zejména po stránce psychiky, s tím souvisely výkyvy v jeho výkonech. I on měl ale dobré okamžiky třeba v Hlinsku, kde nás podržel.


OBRÁNCI


Roman Flídr
Známka: 3
Přišel k nám jako zkušený hráč, kterého limitují hlavně zranění. Když ale nastoupí, svoji zkušenost a hlavně přednost, hru hlavou, v každém utkání dokazuje. Nepříliš rychlostních schopností nahrazuje dobrou poziční hrou.
Ladislav Chudý
Známka: 2
Láďa je poctivý hráč a srdcař, který by za Ústí položil doslova život, zodpovědný v utkání a poctivý na tréninku. Mladí kluci by si z něj měli vzít příklad. Zaskakoval ve středu i na kraji obrany a jsem rád, že ty pozice zvládal celkem solidně. Mohl by při hře více organizovat mužstvo.
Jaroslav David (kapitán)
Známka: 1
Jarda je pro nás klíčový hráč, opora týmu. Odehrál velmi vydařenou sezonu. Jsem rád, že u nás zůstal, i když měl možnost odejít do vyšší soutěže. V krajském přeboru neměl konkurenci, je zkušený, rychlý, má přehled. Jako kapitán je důležitý na hřišti i v kabině, doufám, že tady zůstane a povede mužstvo do divize.
Jan David
Známka: 3-
Zkušený fotbalista, ale nemohl kvůli problémům s třísly odevzdat lepší výkony. Problém je trochu také v něm. Neudělal zimní přípravu, což se na něm podepsalo. Pokud ale nastoupil, utkání odehrál dobře. Nicméně jsem od něho očekával víc, třeba i větší zapojení v kabině.
Josef Kaláb
Známka: 3
Těžko hodnotit půlsezonu. V průběhu podzimu nastupoval stabilně, i když se mu nedařilo, snažil se plnit úkoly. Je pracovně vytížen, jako profesionální hasič neudělal zimní přípravu, tím pádem na jaře nenaskočil do žádného utkání. Je to škoda, ale věřím, že se do toho dostane. Divizi už hrál, měl by být plnohodnotným hráčem, záleží na něm.
Jiří Faltys
Známka: 3
To je těžké, na podzim odehrál třináct utkání z patnácti. Jirka u nás byl po zranění, dali jsme mu šanci a výkony neměl špatné. Na druhou stranu, mám rád sebevědomé hráče, ale nesmí to přerůstat v suverenitu, která jemu a týmu škodí. Zklamal mě tím, že odešel a oslabil nás.
Václav Stejskal
Známka: 2
Nastupoval v záloze i na kraji obrany, jeho forma šla na začátku jara nahoru. Byl nepříjemný pro soupeře i v útočné fázi, jeho předností je pohyblivost a poctivost v tréninku. Závěr už tak dobrý neměl, al Vašek má chuť na sobě pracovat. A to je důležité, počítám s ním.
Jan Dostál
Známka: 3
Honza je univerzální hráč, kterého brzdilo pracovní vytížení. Moc toho nenatrénoval a nenahrál, pokud ale nastoupil, dokázal podat solidní výkon.
Petr Lžíčař
Známka: 3-
Mladý a rychlý hráč, šanci dostal až teď vzhledem ke zdravotním problémům. Nelámu nad ním hůl, je důležité, aby byl trpělivý a ne tak zbrklý. Musí zlepšit přístup k fotbalu, jeho výkonnost může jít nahoru.
Petr Felgr
Známka: 3
Od Petra jsem čekal, že bude hráčům ze základní sestavy víc šlapat na paty. Neudělal přípravu, to se na něm podepsalo. Potřeboval by shodit nějaké to kilo. V závěru sezony nastoupil a odehrál solidní zápasy.


ZÁLOŽNÍCI

Filip Matějka
Známka: 2
Filip je hráčem s dobrou kopací technikou a citem pro hru, které dával myšlenku. Nedal moc gólů, ale hodně jich připravil. Přesto od něj očekávám ještě větší zapojení do hry, ještě větší zápal. V tréninku mě příjemně překvapil, ovšem neudělal kompletně zimní i letní přípravu, což bylo vidět na jeho kondici ve hře.
Michal Richtr
Známka: 2
Přišel jako střelec Lanškrouna, zapracování takového hráče není jednoduché. Patřil mezi nejlepší v zimní přípravě, na jaře tři góly dal a u dalších byl. Michal je rychlý fotbalista s tahem na bránu, díky svému důrazu také hodně schytá. Poslední utkání mu velmi vyšlo, což jsme si všichni přáli.
Zdeněk Vaňous
Známka: 1
Jeden z klíčových a cenných hráčů, patřil do osy týmu a má předpoklad hrát vyšší soutěže. Je ho plné hřiště, líbí se mi i v přístupu k tréninku. Chce se zlepšovat, dobře kope standardní situace. Tipuju, že jednou dá gól z třiceti metrů, na který budeme všichni vzpomínat. Patří do party Třebováků, kteří k nám velmi dobře zapadli.
Lukáš Roušar
Známka: 1
Opět jeden z opravdu cenných hráčů, kterému vyšla sezona. Lukáš umí dobře vykrýt prostor, je schopen dát důležitou branku. Je výborný ve hře hlavou, zlepšil se i ve hře nohama. Čistě odebírá míče, v defenzivní činnosti je přínosem. Na tréninků je také stoprocentní.
Pavel Tomášek
Známka: 3-
Mladý kluk, který si už divizi zkusil. Odjel ovšem do Anglie, a to se na něm hodně podepsalo. Očekávám od něj, že se vzpamatuje při hře a zjednoduší ji. Na tréninku je poctivý a jeho předností je rychlost. Pomohl nám v utkání s Lanškrounem, který naštípl dvěma góly.
Petr Falta
Známka: 3
Talent ústecké kopané, který to má kvůli konkurenci v záloze hodně těžké. Přibrzdilo ho, že neudělal poctivě obě dvě přípravy, přesto na hřišti svůj talent ukazuje, především v soubojích jeden na jednoho využívá svoji kopací techniku. Kvůli maturitě teď nemohl trénovat, to se na něm podepsalo, ale to se dá pochopit. Do divize je nadějí, musí trénovat a šanci dostane.
Filip Vacek
Známka: 4
Moc se na hřiště nedostal. Měl záblesky v přípravných utkáních, ale musí na sobě hodně pracovat. Potřeboval by pravidelně hrát, na základní sestavu u nás neměl, na hostování v Letohradu se do sestavy dostával častěji.
Dušan Jandera
Známka: 3
Dušan je dobrý fotbalista, rychlý a drzý hráč. Má ale osobní problémy, v hlavě je těžká povaha. Měl by se v sobě srovnat, v životě na to myslím doplácí. Za nás odehrál na podzim čtyři zápasy.


ÚTOČNÍCI


Rostislav Borek
Známka: 2
Náš druhý nejúspěšnější střelec. Ať se mu daří nebo ne, pracuje pro tým. Umí jít do kombinace a s Dostálem si rozumí. Po velmi dobrém utkání s Chocní se zranil, teď začal zase hrát. Už jen svým přístupem na tréninku je takový hráč pro Ústí cenný.
Zdeněk Dostál
Známka: 1
Potvrdil, že byl opravdovou posilou a střelcem, sezona mu vyšla náramně, vždyť vstřelil 33 branek. Doufám, že neustrne, budu po něm chtít ještě víc. A doufám, že se mu bude v divizi dařit stejně jako v krajském přeboru.
Jakub Martinák
Známka: 3
Měl na podzim těžkou situaci z pohledu konkurence. Dal nějaké góly, pak chtěl odejít, nechtěl se porvat o sestavu. Řekl jsem mu, aby ještě vydržel, ale šel do Třebové, kde neodehrál na jaře skoro nic.
Pavel Motl
Nehodnocen
Skončil kvůli zdravotním potížím, v současnosti nám vypomáhá jako masér.
Dušan Lněnička
Nehodnocen
Byl s námi podzim, ale jen na lavičce. Na jaře hrál v obraně za Českou Třebovou.

JAN POKORNÝ