Trenér Jiskry Jan Navrátil musel oželet účast omluvených opor Vaňouse a Tomáška, v průběhu prvního poločasu odešel pro zranění kapitán David.

Jiskra Ústí nad Orlicí – Vrchovina Nové Město na Moravě 1:2 (1:1)

Vrchovina začala velmi aktivně, na levém křídle hodně zlobil rychlý Kolařík, který už ve 2. minutě těsně nedosáhl na centr Sodomky. V 6. minutě odpověděl únikem domácí rychlík Kukla, získal však jen roh. V 11. minutě se do střelecké pozice prosadil opět Kolařík, jehož ránu z vápna Krátký kryl. Ve 22. minutě stejný hráč znovu zkoušel štěstí z hranice šestnáctky, tvrdá střela skončila těsně vedle. Ve 30. minutě získal před vápnem míč P. Falta, z dobrých 25 metrů napřáhl k umístěné střele, která skončila u pravé tyče překvapeného brankáře Vítka – 1:0. Domácí radost trvala jen krátce. Ve 36. minutě sklepl před vápnem dlouhou přihrávku z hloubi pole M. Skalník do běhu na K. Skalníka a bratrská spolupráce skončila vyrovnávacím gólem – 1:1. Ve 40. minutě byl po odvážném průniku ve vápně sražen Kukla, z čehož plynula penalta. Jiskra se však do vedení nedostala! Směr střely Knápka totiž skvěle vystihl gólman Vítek, jenž bravurním zákrokem rozjásal své spoluhráče.

Také úvod druhého poločasu patřil hostům, před brankou ale moc nebezpeční nebyli. V 50. minutě byl před vápnem faulován Roupec, přímý kop Smejkala však napnul jen ochrannou síť za brankou. V 70. minutě využili hosté situaci, kdy byl P. Falta ve středu hřiště otřesen po zásahu míčem, bleskově pronikli středem a po tečované střele dopravil zblízka míč do sítě Burian – 1:2. V 70. minutě mohl zvýšit M. Skalník, kterého v samostatném úniku skvěle vychytal Neoral. Snahu Jiskry o vyrovnání mohl po brejkové situaci v 89. minutě vytrestat Sodomka, také on však skončil na připraveném Neoralovi. V posledním domácím přípravném utkání tak domácí borci neuspěli. Závěr herního zimního přípravného období absolvují hráči Jiskry Ústí nad Orlicí ve Žďáru nad Sázavou, který stejně jako Vrchovina hraje divizní skupinu D. Zápas se hraje v sobotu od 13 hodin.

Jan Navrátil, trenér Ústí nad Orlicí: „Ve druhém zápase v jednom týdnu jsme se nemohli dostat do tempa. Paradoxně jsme šli do vedení po vydařeném zakončení Falty ze střední vzdálenosti. Soupeř ovšem srovnal po rychlém protiútoku, který jsme měli vyřešit jednoduše s pomocí komunikace. Náš neproměněný pokutový kop před koncem prvního poločasu určil nerozhodné skóre 1:1 po prvním dějství.  O poločase jsme museli reagovat  na zranění Davida a přehodnotit původní plány. Zápas v náš neprospěch rozhodlo neobsazení hráčů v pokutovém území po přihrávce ze strany. Bylo znát, že jsme hráli druhý zápas v týdnu. Tento týden nás čeká poslední příprava na umělé trávě ve Žďáru nad Sázavou.“

Sestava Ústí nad Orlicí: Krátký (46. Neoral) – Roupec, Felgr, David (43. Grepl), Chasák – Felcman, P. Falta, Roušar (46. Smejkal), Pászto, Kukla (65. Rejda) – Knápek

Branky: P. Falta – K. Skalník, Burian.