Trenér divizních fotbalistů, kteří přezimovali na pátém místě,  JAN NAVRÁTIL (na snímku), je se zimní přípravou spokojený. Úsměv na tváři mu dělá i drobné posílení kádru.

Jaký si dáváte cíl pro jarní část  sezony?

Cílem jara je uhrát padesát bodů. Můj osobní cíl potom je uhrát padesát gólů. Bez gólů se vyhrávat nedá. Podle mého názoru je meta padesáti gólů dosažitelná. Pokud se podíváme na šance, které jsme si vytvořili na podzim, tak to je velmi reálné splnit. Co se týká hry, tak zlepšit určitě proměňování šancí, komunikaci, se kterou máme neustále problémy, dále pak dohrávat v útoku, držet míč a dohrávat ve finální části.

Jste spokojen se zimní přípravou?

Řekl bych, že můžeme být spokojeni tak na pětasedmdesát procent. Trenér má často velmi vysoké představy a realita je potom jiná. Víme o tom, že v Ústí nad Orlicí je zima krutá. Takže příprava byla hodně krutá. Určitě vše bylo ovlivněno i počasím, když umělá tráva byla v mínus dvaceti stupních zamrzlá. Co se ale týká kádru, tak bylo špatné, že se nám někteří kluci zranili. Šanci ale potom dostali mladí hráči, kteří by si těžko zahráli. Všechno zlé je tak pro něco dobré a já jsem spokojený.

Odehráli jste jedenáct přípravných zápasů a jen třikrát jste vyhráli. Není to pro vás trochu zklamání?

Výsledkově si myslím, že to nebylo až tak špatné, nezvládli jsme jen jeden zápas s Pardubicemi. Jinak ty zápasy, kdy jsme prohráli se Sigmou B 0:2, s Chrudimí pak 2:3… Není to ani dobré, ani špatné. Pochopitelně je výher málo, ale na to, v jakém jsme hráli složení, byly zápasy dobré. Když jsme ale odehráli doma zápas se Zábřehem, který jsme sice prohráli, tak jsem byl spokojený, protože jsme si vytvořili daleko více šancí než soupeř. Všechno ale rozhodnou až jarní zápasy, kdy se bude hrát o body.

Lehce jste posílili kádr, přišel Filip Grepl a Lukáš Smejkal. Ze zahraničí se pak vrátil Jakub Krátký. Jste s posílením spokojený?

Spokojený jsem určitě hodně, protože cílem bylo udržet hráče pohromadě. Pokud se podívám na letní obměny, tak tam to bylo více citelné. Kádr prochází ale neustále určitým dobudováváním, které by mělo vydržet minimálně tři, čtyři roky. Přišli Lukáš Smejkal a Filip Grepl z krajských přeborů. Oba jsou ale velmi šikovní a chtějí trénovat a zdokonalovat se. Jak říkám, jsem opravdu spokojený. Hlavně je dobré, že jsme udrželi kádr pohromadě. Velká obměna je jen na pozici gólmana, kdy se vrátil Kuba Krátký a udržel se Dominik Neoral. V současné době máme v kádru sedmnáct lidí, kteří chtějí hrát a to je pro mne podstatné.

Budete kádr ještě v průběhu sezony doplňovat nebo je tato sestava konečná?

S výborem jsme se shodili, že jsme s kádrem spokojení. Sedmnáct lidí, kteří v týmu jsou, by mělo herně bez problémů jaro zabezpečit.

V přípravném utkání s Vrchovinou se zranil kapitán týmu Jaroslav David. Je jeho zranění vážné, nebo v prvním utkání jara nastoupí?

Jarda byl na vyšetření, dlouhodobě má nějaké problémy s kolenem. Měl jsem trochu strach, aby to nedopadlo hodně špatně. Lékaři mu ale řekli, že má jen pohmožděný úpon na čtyřhlavém stehenním svalu, což není až taková tragédie. Měl by mít klid, ale užíval speciální přípravky, aby se stihl dát do kupy. V úterý už trénoval, takže uvidíme. Dám na jeho pocit, ale nemělo by to být asi nic dlouhodobého.