Jedním z nich byl i útočník JAKUB ČERNÍK. První gólovku zazdil v první půli, druhou těsně před tím, než dal kýžený gól. „Už jsem si říkal, že ten gól snad nepřijde. Věřím, že mi to pomůže, že si zvednu sebevědomí a nějaké další góly ještě přidám," doufá forward.

Jak byste ohodnotil utkání s Jaroměří?
Konečně nám zápas vyšel podle našich představ, protože v tom prvním jsme hráli strašně. Měli jsme i dostatek šancí a těch gólů mohlo být určitě daleko více než jen čtyři. Jenom já jsem zazdil další dva tutové góly. Výsledek pak mohl být ještě veselejší.

K tomu se ještě dostaneme. Ale pojďme postupně. Ze začátku jste se rozkoukávali. Bylo to dané i tím, že jste hráli po dlouhé době poprvé na přírodním trávníku?
Čtyři měsíce jsme na něm nehráli. Bylo to zase úplně něco jiného, protože umělá a přírodní tráva je úplně něco jiného. Chvilku nám to trvalo. Celý týden před zápasem jsme na ní trénovali a nakonec jsme to zvládli dobře. Trenér se toho obával, ale jak říkám, zvládli jsme to.

Pomohl vám první gól, po kterém se mančaft uklidnil?
Určitě. Pomohl nám hodně. Poté jsme přidali druhý a je škoda, že jsme nevstřelili ještě další, protože tím už bylo jasno do poločasu. Nechali jsme to až na druhý poločas, kde pak třetí branka rozhodla o všem. Jaroměř už pak byla hodně odevzdaná.

Sám jste naznačil, že jste měl několik šancí. Tu první velkou ke konci poločasu?
Dostal se ke mně výborný balón od Tomáše Kabourka přes celé malé vápno a já jsem to zavíral na zadní tyči. Špatně jsem to trefil a brankáře, který se přesunoval, jsem trefil do ruky. Je to škoda, protože takové šance se musí proměňovat.

Gólu jste se dočkal, i když ještě krátce před tím jste měl jednu velkou gólovku. Do třetice to vyšlo…
Už jsem si říkal, že ten gól snad nepřijde (usmívá se). Jirka Štěpán mě našel před prázdnou bránou a na třetí pokus už jsem to tedy proměnil. Věřím, že mi to pomůže, že si zvednu sebevědomí a nějaké další góly ještě přidám.

Budou potřeba hned v příštím zápase ve Vysokém Mýtě, kde to nebude žádná procházka.
Vysoké Mýto je nepříjemný soupeř a co jsem slyšel, tak Letohrad s ním moc dobrou bilanci nemá. Bude to těžké, hrajeme venku. Nebylo by od věci si nějaký bod odvézt a potvrdit tři body ze sobotního utkání.

Vůbec ta bilance Letohradu ve venkovních zápasech není k jásání a je třeba s tím něco udělat.
My jsme vyhráli pouze dvakrát venku, jinak jsme všechno prohráli. Musíme body začít sbírat, protože tabulka je ohromně vyrovnaná a každý bod nám pomůže.