Mezi třemi tyčemi už nebyl k vidění loňská jednička Neoral, jemuž nebylo prodlouženo hostování. „Dominik nastoupil na zkoušku do Kroměříže, a tak musíme řešit otázku gólmana," vysvětlil šéftrenér Jiskry, který tentokrát do brány nominoval Jakuba Krátkého. V základní jedenáctce kromě něho nechyběl ani Českotřebovák Filip Grepl, jehož další angažmá v Ústí je však podle vedení klubu nejisté.
Ústí  – Hradec U23  3:1 (2:0)
Úvodní minuty patřily domácím, hlavně úniky a centry Smejkala z levé strany byly hodně nebezpečné. Ve 12. min. se po chybě hradecké obrany dostal ke střele z vápna Falta, hostující gólman byl na místě. Za další čtyři minuty se domácím povedla perfektní akce po pravé straně, kde byl po bleskové výměně míče s Greplem faulován Roupec. Po přímém kopu Vaňouse byl ve vápně stažen opět Roupec a kopala se penalta, kterou Knápek bezpečně proměnil – 1:0. Poté hosté několikrát nebezpečně zaútočili, ale pozorná obrana i gólman Krátký většinou byli pány situace. Krásný moment  přinesla 43. min. V ní se prokličkoval na zadní lajnu Knápek, následoval centr do vápna, kde se nádhernou „anglickou" hlavičkou prosadil Grepl – 2:0. V závěrečné minutě úvodní části se vyznamenal domácí Krátký, když včasným vyběhnutím před vápno zmařil vyloženou šanci Hradce. „Prvních pětačtyřicet minut jsme odehráli slušnou partii, některé kombinační situace jsme vyřešili velice dobře," pochvaloval si ústecký kouč Jan Navrátil.
Druhá půle v podání domácích už tak přesvědčivá nebyla. Kondičně dobře připravení hosté měli ze hry víc, ústecká obrana ale pracovala dobře. V 71. min. musel na druhé straně hostující gólman čelit střelám Macka a hlavně překrásné bombě Vaňouse z ostrého úhlu. Osm minut před koncem však pohlednou individuální akci spoluhráče zakončil přesným volejem z deseti metrů Ptáček – 2:1. Snaha hostů o vyrovnání byla enormní, ale bezvýsledná. V předposlední minutě získal míč na hranici vlastního vápna Smejkal a ideálně vysunul do běhu Kuklu, ten utekl všem a pod tělem brankáře zkušeně stanovil konečný výsledek 3:1.
„Po změně stran bylo znát, že   Hradečtí mají za sebou o nějaký ten trénink víc než my, ale celkově předvedli kluci docela dobrý výkon," zhodnotil devadesát minut Jan Navrátil a jeho slova potvrdil také nejzkušenější hráč v ústeckém dresu Jaroslav David: „Bylo vidět, že jsme trochu odešli fyzicky, měli jsme přes tři týdny volno, tělo nebylo připraveno na takovou zátěž. Měli jsme kliku, že jsme výsledek udrželi."
Příštím domácím soupeřem Jiskry bude tuto neděli od deseti hodin. extraligový dorost Slávie Praha, který je v Ústí, podobně jako Hradečtí,  na letním přípravném kempu. (jp, ska)