Hosté tomu svým výkonem šli naproti, po zásluze byli potrestáni. Především se o to staral útočník Michal Jiráský, který sám vstřelil pět branek. Tu první ve 12. minutě z přímého kopu. Od té doby Zámrsk velmi účelně překonával nepozornou obranu a dělal si, co chtěl. Poločasový výsledek 4:1 byl pro hosty ještě milosrdný. V nastoleném trendu Zámrsk pokračoval i po přestávce, brzy navýšil skóre na 6:1. Až poté se více dostali do hry Jablonští. Domácí polevili a dvakrát pykali, když se z přímého kopu trefil Chládek a po úniku Kuvik.
 Vysokého vítězství na svém hřišti dosáhla králická Jiskra. Oklepala se z debaklu z prvního kola a béčko Dolního Újezdu vyprovodila pěti brankami. Byť byl poločas pouze 1:0, po pauze se domácí střelecky chytili. Hrálo se na jednu branku.
 Mnohem lépe než nováček z Újezdu si vede druhý nováček v soutěži Tatenice. Má po dvou kolech šest bodů. Poradila si s Libchavami 3:0. Už ve třetí minutě diváci křičeli gól, ale ten byl pro ofsajd uznán. O chvíli později šli hosté sami na brankáře, jenže šancí pohrdli a vzápětí je potrestal Knápek. Se šancemi se následně natrhl pytel, ale gólmani odolávali až do 35. minuty, kdy znovu kapituloval libchavský Pinkava. Definitivně rozhodl druhý gól Knápka čtvrt hodiny před koncem.
 Do třetice se podíváme zblízka na dalšího novice v I.B třídě. Slovan Moravská Třebová B hostil Těchonín. Hosté ještě den před zápasem nevěděli v jaké sestavě odcestují, ale po zápase mohli být spokojeni. Odvezli si bod po porážce na pokutové kopy. Po devadesáti minutách skončil duel 2:2, když všechny branky padly v prvním poločase. Domácí se rychle ujali vedení, ale Těchonínu se podařilo vyrovnat díky Špačkovi. Situace se opakovala ještě jednou a Těchonín poslal Slovanu gól do šatny. Po pauze se hosté bránili, odolali a dovedli zápas do rozstřelu. V něm byli lepší střelci moravskotřebovské rezervy.
 Rovněž diváci v Lanš-krouně si počkali na pokutové kopy, protože v základní hrací době neviděli ani gól. Dominovaly obrany a také gólmani. Jejich souboj pokračoval i při „desítkách“, nakonec si druhý bod odvezla Řetová.
 Překvapení se zrodilo v Ústí, kde místní béčko nečekaně ztratilo body se Sloupnicí. A dokonce dva, protože nezvládlo rozstřel. Zápas byl zcela pod kontrolou domácího týmu, který bušil jako hluchý do vrat, jenže je ne a ne otevřít. Nakonec to mohlo být z pohledu rezervy ještě horší, neboť Sloupenští měli v poslední minutě tutovku, kterou zneškodnil Truhlář. Pokutové kopy dospěly do osmé série, v níž vychytal Mikulecký Pinkavu a vzápětí rozhodl Kučera.
 Bez bodového zisku jsou po dvou kolech Sruby. Pokaždé dostaly pět branek. V neděli od Horního Jelení. A byla to střelecká divočina z obou stran. První půle skončila výsledkem 3:3. Domácí třikrát dotahovali. Rozhodl závěr zápasu, kdy hosté dvěma góly získali zápas ve svůj prospěch.

Sruby – Horní Jelení 3:5 (3:3)
Branky: 14. Novotný, 33. a 45. Simon – 7. Michálek, 22., 35. a 90. Jedlička, 80. Cach. Rozhodčí: Svědiroh. ŽK: 4:4. ČK: 1:0 (85. Rychtařík). Diváci: 150. Sruby: J. Simon (46. Bělohlávek) – Kulhánek (85. Mrklas), Zavřel, L. Simon, Dušek, Rychtařík, Gerčák, Seidenglanz, Novotný, Fencl, Šeda.

Tatenice – Libchavy 3:0 (2:0)
Branky: 14. a 77. Knápek, 35. Bartoš. Rozhodčí: Papežík. ŽK: 2:5. Diváci: 250. Tatenice: Herzog – Glocar, P. Knápek (83. Květenský), R. Soukop, Werner, Karel (71. Prokop), Smrkal, M. Knápek, Bartoš (75. Jednoróg), Kristek, Tareš (43. F. Soukop). Libchavy: M. Pinkava – Rejent (38. Hodr), Musil, Urbanec, Žídek (67. Šalda), Ďuriš, Paukert (46. Martinák), Velínský (57. Jetmar), Boštík, Faltys, Pavlák.

Ústí nad Orlicí B – Sloupnice 0:0 penalty 5:6 (0:0)
Rozhodčí: Trocha. ŽK 1:1. Diváci: 60. Ústí nad Orlicí B: Truhlář – Pirkl (61. Krátký), Grunta, Bárta, Černý, Procházka, Chalupník, Svoboda, Krumer (59. Pinkava), Šebrle, Fikejz. Sloupnice: Mikulecký – T. Jelínek, V. Jelínek, Vera (88. Mahurský), Fikejz, Vodehnal (22. Dočkal, 85. Černý), Šplíchal, Štarman (86. Vít), Nguyen, Kučera, Kupka.

Zámrsk – Jablonné 6:3 (4:1)
Branky: 12., 29., 34., 56. a 61. Mich. Jiráský, 22. Hovorka – 33. Krejsa, 68. Chládek, 77. Kuvik. Rozhodčí: Ujec. ŽK 0:0. Diváci: 120. Zámrsk: Lorenc – Novák, Bálek, Brychta (71. Houžvička), R. Matoušek, Hovorka (60. Kajsrlík), R. Mudrich, P. Matoušek, Mich. Jiráský (88. Novotný), Forgáč, Csernyanszký (62. Jasanský). Jablonné: Bednář – Prokopec (53. R. Filip), Čada, Vaníček (66. Kuvik), M. Uher, Lička, Krejsa (82. J. Filip), Pecháček (78. Kashalupa), Chládek, Václavek, Štruml.

M. Třebová – Těchonín 2:2 penalty 4:2 (2:2)
Branky: 6. Bubela, 41. Kalus – 27. Špaček, 45. Kroczak. Rozhodčí: Depeš. ŽK: 3:2. ČK: 1:0 (90. Marek). Diváci: 150. Těchonín: Janata – Šponar, Hynek, Makar, Jironč, Strnad, Špaček, Roček, Fišer, Kroczak, Veselý.

Lanškroun B – Řetová 0:0 penalty 2:4 (0:0)
Rozhodčí: Pagáč. ŽK: 2:2. Diváci: 120. Lanškroun B: Tuček – Černý, Jaroš, Stasiowski, Veselý, Doležal (68. Vacek), Kopecký (46. Macháček), Kyral, Černušák (68. Farkaš), Lechnýř, Hostovský (31. Šišan). Řetová: Hůlka – Vašina, Sedláček, Provazník, Šimek (76. Turek), Berky (64. Hanuš), Holínka (57. Vencl), Pilgr, Vaňous, Bohunek, Voleský (53. Bače).

FC Jiskra 2008 – Dolní Újezd B 5:0 (1:0)
Branky: 33. Musil, 54. a 65. Pařízek, 61. Dušek, 85. Macek. Rozhodčí: Horníček. ŽK: 0:2. Diváci: 170. FC Jiskra: Kalianko – Jireš, Pařízek, Halanič, Maleček, Dušek, Koreň (74. Bula), Paulus (66. Dvorský), Vyšohlíd (80. Ježek), Musil (48. Šmolík), Matoulek (57. Macek).