Sedíte v zánovní Škodě Favorit a na semaforech vedle vás zabublá Ferrari Enzo. Chcete ho na rovince předjet. Plyn máte sešlápnutý až na podlahu a stejně vám to není nic platné. Váš rudý soupeř jenom lehce polechtá koně pod kapotou a zmizí v dálce. Tak nějak vypadal pohárový souboj Ústí se Spartou. Domácí borci se snažili, jezdili na krev. Jenže Sparta byla na úplně jiné úrovni a hlavně v první půli se nebála svoji sílu ukázat. Letenští si nemohli přát lepší úvod. První útok a hned gól. Z pravé strany přiletěl do vápna centr, který si našel vysoký Martin Jirouš a míč z jeho hlavy skončil v síti – 0:1.

V 9. min. to bylo již o dva góly. Kalouda si vyměnil míč s Kunclem, ten poslal přízemní míč do vápna a Kamil Vacek zamířil přesně k tyči. A to ještě nebylo vše, exbrněnskou spolupráci Střeštík – Kalouda zakončil druhý jmenovaný ve 29. min. přesně – 0:3.

Nejnadějnější akci první půle mělo domácí Ústí ve 24. min. Dostál prošel středem sparťanské obrany, jenže jeho zpětný centr zkrotil Kozáčik.

V prvních dvaceti minutách druhé půle tempo trochu opadlo, ale potom oba týmy začaly diváky znovu bavit. Blízko úspěchu bylo v 65. domácí Ústí. Dostál si to uháněl, se stopery za zády, od půlky sám na branku, jenže Kozáčik jeho střelu skvěle vyrazil. Na druhé straně už ale Bony Wilfried mířil přesně. V 80. min. se opřel z voleje do centru Kaloudy a zpečetil skóre na 4:0 pro Spartu.

V utkání si zařádili i fans Sparty. Pořadatelé se báli, aby jim světlice neponičily tartan. Jejich obavy byly zbytečné. Rachejtle na začátku zápasu vlétla rovnou na hřiště a potom přišla na řadu i menší „kočkovaná“ s pořadatelskou službou.

Fakta – branky: 1. Jirouš, 10. Vacek, 29. Kalouda. 80. Wilfried Rozhodčí: Drábek (Staré Hradiště). ŽK: 0:1. Diváci: 3 500. Poločas: 3:0.

Jiskra Ústí nad Orlicí:
Křivka – Chudý, Šrut (46. Felgr), Jar. David, Stejskal – Kříž (76. Borek), Vaňous, Roušar, Matějka (59. Falta) – Tomášek, Z. Dostál.

AC Sparta Praha:
Kozáčik – Kuncl, Hušek, Hejda, Hoheneder – Kalouda, Vacek (77. Folprecht), Kucka, Střeštík – Kadlec (64. Wilfried), Jirouš (82. Jeslínek).