Za fotbalem ze zavřela pro tento rok brána. Poslední kolo krajského přeboru vyšlo Ústí, které na svém hřišti porazilo Svitavy a přezimuje na prvním místě s náskokem čtyř bodů. Ve Skutči uspěl i Dobříkov, byť těsně, ale i díky tomu je korunním princem našeho okresu v soutěži. Choceň v derby s Českou Třebovou musela být ještě ráda za bod, který ukořistila v předposlední minutě zápasu.

Ústí n. O. – Svitavy 2:0
Šlágr kola se hrál za téměř jarního počasí, které přispělo k tomu, že do Ústí zavítala rekordní podzimní návštěva – 500 diváků.
Jak se dalo čekat, bylo utkání především taktickou bitvou, ale kvalitu nepostrádalo. Nejprve sice střílel domácí Borek, ale žádný divoký nástup domácích se nekonal. Územní převahu měli v úvodu hosté. Před ústeckou branku se však dostávali pouze po standardních situacích, které výborně zahrával David Jukl, ale zkušená domácí obrana, kterou vyztužil ještě Jan David, žádný velký závar nepřipustila.

Zhruba po dvaceti minutách se karty obrátily a na pilu více začalo tlačit Ústí. Do slušné šance se dostával domácí Stejskal, který šel zboku sám na branku, ale přestřelil. Zápas se rozhodl v závěru první půle. Ve 42. min. míč z hloubi pole prodloužil Matějka na Borka, ten z první dal na Vaňouse a domácí záložník podél brankáře vstřelil první gól zápasu. Druhý na sebe nenechal dlouho čekat. Flídrovu hlavičku svitavský brankář Lampárek vyrazil před Borka, jeho dorážku brankář znovu vyrazil a když se domácí útočník dostával k míči znovu, byl trochu postrčen, upadl a kopala se penalta. Z ní dal Dostál na 2:0.

Do druhé půlky vstoupili hosté s úmyslem něco s výsledkem udělat. Jejich silnou stránkou je však především pozorná obrana, takže nebezpečí hrozilo pouze od zkušeného útočníka Vacka, který prošel i Letohradem. Jeho si však domácí obrana dobře předávala. Největší šanci měl Vacek v 64. min, ale z šestnáctky pálil vedle. Stejně se ale dařilo i na druhé straně Stejskalovi. který z malého vápna střílel těsně vedle. V závěru měly Svitavy krátkou přesilovku, když byl za potyčku s Vackem vyloučen Chudý, ale na výsledku 2:0 se již nic nezměnilo.

Choceň – Č. Třebová 1:1
Vše podstatné, co se v prvním poločase událo, se odehrálo na jeho začátku a konci. V první čtvrthodince domácí nastřelili břevno a Třebová si zahrála ve vlastním pokutovém území házenou, avšak ruka ve vápně rozhodčímu unikla. V poslední pětiminutovce bylo rušno před oběma brankami. Nejprve zazdilo svoji šanci domácí duo Baborák, Stavreski. Bálek skvěle nacentroval, nikým nehlídaný Baborák však hlavičkoval směrem od brány, zavěsit tak mohl Stavreski, jenže hlavou míč netrefil ideálně. Na druhé straně domácí obrana zapomněla při autu na Šimka, který si to z úhlu uháněl sám na choceňského brankáře Trkala, který však včas vyběhl a třebovskému útočníkovi vystavil červenou. Úvodní trefě potom byl ještě blízko choceňský Šulc, jenže z voleje střílel vedle.

Do vedení se dostali hosté v 51. min. Třebová kopala roh a od lavičky Chocně se ozvalo: „Kdo má osmičku?“ Teoreticky ji měl Kaplan, prakticky však nikdo. Štěpán domácího stopera zmátl pohybem a sám z malého vápna hlavičkoval přesně – 0:1. Domácí možná trochu zbrkle otevřeli hru a moc nechybělo, aby Třebová vedení pojistila. Vzadu totiž zůstával osamocený Kaplan, zatímco druhý stoper Lesák létal bůhví kde. Do úniku se tak dostal rychlý Šimek, kterého nechytil ani vracející se Šulc, ani zmíněný Kaplan. Ztroskotal až na Trkalovi. Další rychlý brejk Macka stačil těsně před Trkalem uhasit Kaplan. Vyrovnat mohl v 66. min. Stavreski, jenže ten se spíše než jako obávaný útočník prezentoval jako milovník míče. Pomazlit se s ním, přidat několik zbytečných doteků, to ano, ale důrazně zakončit domácí útočník nedokázal. Špatně řešil svoji šanci ještě jednou po skvělé přihrávce Ungera, kdy znovu místo střelby volil kličkovanou. Jak na věc mu ukázal minutu před koncem důsledný Bálek, který zařídil dělbu bodů. Třebová si tedy po minulém týdnu, kdy ztratila v závěru vítězství nad AS Pardubice, dala dost nešťastné repete.

Zajímavé utkání kalila místy trochu přehnaná tvrdost. Některé zákroky doslova zaváněly místností s aparátem Conrada Roentgena.

Skuteč – Dobříkov 1:2
Hrálo se za velkého větru, který v první půli vydatně pomohl hostům k dvoubrankovému vedení. V poli navíc byli sice techničtější, ale na vyložené šance měli Skutečští navrch. Horáček šel dvakrát na branku, výsledkem byla pouze jedna nastřelená tyč. Po změně stran si Dobříkovští hlídali dvoubrankové vedení, což se jim dařilo až do 89. minuty, kdy po pěkné akci přes Horáčka došel míč k Pavlíkovi, jenž kličkou oklamal brankáře a vstřelil čestný úspěch domácích.