Letohrad se vrátil z Náchoda naopak s prázdnou. O výsledku 1:0 z pohledu Náchoda rozhodla jediná chyba letohradských hráčů.

Dobrovice – Jiskra Ústí n. O. 0:1 (0:0)
Fotbalisté Jiskry vezou cenné vítězství ze hřiště velmi kvalitního soupeře, který má ve svém středu několik hráčů s ligovou minulostí (Zbončák, Gába, Cigánek). Trenér Jiskry postrádal zraněného gólmana Křivku i nemocné Roupce s Rejdou, navíc museli Ústečtí poprvé na přírodní trávu, na které letos ještě ani minutu netrénovali. V základu nastoupili poprvé gólman Krátký a záložník Grepl. Oba se svého úkolu zhostili na výbornou.
Domácí začali očekávaným náporem, který trval úvodní čtvrthodinu. Už v 5. minutě mohl skórovat hlavou vysoký Bým, míč však skončil těsně nad. Velkým nebezpečím pro obranu hostů byl zejména nejlepší domácí střelec Ansuma, kterého si však pozorně hleděli velmi dobře hrající stopeři Hudec s Felgrem. Ve 13. minutě poprvé zahřmělo před brankou Dobrovice, když po pěkné přihrávce Knápka pálil z úhlu Vaňous. Na druhé straně se vyznamenal Krátký po akci Ansumy a střele Cigánka. Ústecký gólman si parádně poradil i s jedovatou ránou Čecha a do třetice vyrazil přímý kop Cigánka, který jej zahrál velmi dobře po zemi kolem zdi.
Po půlhodině hry předvedli další pohlednou akci Knápek s Vaňousem, po které kapitán Jiskry ve velmi dobré pozici místo střely hledal obsazeného Grepla. V závěru úvodní části opět řádil Ansuma, ale jeho nebezpečnou hlavičku vyškrábl opět Krátký.
Nástup do druhého poločasu patřil hostům! Hned ve 46. minutě se elegantně prokličkoval do vápna Knápek, ale jeho střelu z úhlu vyrazil brankář Bartoš. Vzápětí byl na hranici šestnáctky faulován Grepl, následoval přímý kop Vaňouse, který s námahou dostal Bartoš na rohový kop.
Rozhodující moment utkání se odehrál v 59. minutě. Grepl vybojoval míč na polovině soupeře, předal ho Vaňousovi, jenž ideálně uvolnil za obranu Kuklu, kterého pak ve vápně srazil jeden z obránců. Nařízenou penaltu s jistotou proměnil Pászto – 0:1. O dvě minuty později dal Knápek další gól, ale radost mu pokazil rozhodčí, když místo výhody odpískal faul na Grepla.
Závěrečné minuty byly z domácí strany hodně hektické, a tak se do brejku řítil Kukla, ale po faulu na něj pokazil přímý kop Vaňous. Stejně se vedlo i Knápkovi po faulu na Rába. Naděje Dobrovice zhasla v poslední minutě utkání, když Krátký vychytal dorážku Ansumy z deseti metrů. Nečekané, ale zasloužené vítězství je dílem výtečně odvedené práce celého kolektivu.

FK Náchod – FK OEZ Letohrad 1:0
Ani ve třetím utkání Letohrad nezískal plný počet bodů. Na umělé trávě v Bělovsi se více bojovalo než hrál fotbal.Ve vyrovnaném zápase se nakonec radovali domácí, kteří využili nepozornosti v letohradské obraně a z rychlého brejku Malý rozhodl o vítězství Náchoda.
Nejistého brankáře Náchoda vyzkoušel již v 5. minutě Vaniš, ale trestný kop skončil na tyči. Domácí se dostali do první vážnější šance v 9. minutě po chybném rozehrání Volšíka. Náchodský Malý nabídnutou šanci ke vstřelení branky nevyužil. V 19. minutě Vaniš opět zahrával trestný kop, ale Strasmeier, Dvořák ani Konečný míč nezasáhli. O chvíli později připravil Štěpán střeleckou pozici pro Tichého, ten vyslal pouze slabou střelu vedle tyče. Další nebezpečná akce před brankou domácích vznikla po půlhodině hry po centru Černohorského. Jedlička ani Tichý míč hlavou netrefili.
Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté. Platonická převaha ale končila před Pavlišovou brankou. Dramatická situace nastala v 69. minutě. Do zakončení se pokoušel dostat Kabourek. Nejprve se ho snažil před vápnem nedovoleně zastavit obránce, když se mu to nepodařilo, tak ho v pokutovém území povalil. Hlavní rozhodčí vyhodnotil situaci, jako by se nic nestalo a hrálo se dál. Náchodští vycházeli z pozorné obrany, podnikali rychlé kontry a jeden využili. V 73. minutě zahrával Letohrad rohový kop, z následného protiútoku se do otevřené obrany vřítil Malý, který s přehledem svoje sólo proměnil. Hosté se snažili v posledních minutách zápasu o vyrovnání, ale Konečný a v závěru ani Linhart šance neproměnili. (js, mh)