Třetí utkání během osmi dnů. Čtyři body z devíti možných. Není to moc, ale ani málo. Naopak. Fotbalisté Ústí nad Orlicí si v sobotu dopoledne hodně pomohli v boji o zachování třetiligové příslušnosti, když zvítězili v Písku 2:1. Oba dva góly vstřelili po přestávce, respektive se o to postaral Patrik Chleboun. Dvakrát udeřil po rohovém kopu.

Od začátku to ale byli Písečtí, kdo chtěl vstřelit rychlou branku. Podařilo se jim to v 27. minutě, kdy se M. Held šikovně a pohotově uvolnil a tvrdě vystřelil. Do konce poločasu se před oběma brankami mnoho neudálo.

Ke slovu se dostal po přestávce ústecký kapitán Vaňous, jenž notně protáhl gólmana Hajduška. Na jeho konto přibývaly další střelecké pokusy, ale gól dal hráč, jehož prací je zastavovat útočné manévry. Po hodině hry hosté kopali rohový kop a Patrik Chleboun uplatnil svou výšku. Vyrovnal na 1:1. Vzápětí si mohli vzít domácí náskok zpět, to by ovšem musel Řezáč střílet přesněji. Čtvrt hodiny před koncem tak Ústečtí znovu poslali do šestnáctky své hlavičkáře, míč si po rohovém kopu opět našel P. Chleboun a hodně přiblížil Ústí k výhře. V nervózní koncovce hosté obstáli, udrželi těsný náskok a odjeli se třemi body. „Přivezli jsme si tři nečekané, ale velmi důležité body.“