První kolo vyšlo výtečně ústeckým hráčům, kteří porazili Živanice 2:0. Letohrad doplatil v utkání na příliš mnoho chyb a prohrál 2:3. První bod si do tabulky zapsali ve Vysokém Mýtě po remíze 2:2.

Ústí nad Orlicí – Živanice 2:0
Živanice se v úvodu zápasu ničeho nezalekly a držely míč na svých kopačkách. Jenže to nejzkušenější, co má trenér ústeckého týmu v sestavě, je obranná čtveřice, která hosty k ničemu nepouštěla.
Nápor sebevědomých hostujících hráčů trval prakticky celý poločas, ale do prvního náznaku šance se dostali Ústečtí, když Vaňous hledal v pokutovém území lépe postaveného Rába, ale obrana soupeře byla pozorná. Na druhé straně nebezpečně pálil Krob. Krátce před půlhodinou hry se za obranu dostal Ráb, dokázal obejít gólmana, ale z ostrého úhlu míč do branky nedostal. Největší rušno přinesla 32. minuta. Felcman zahrával rohový kop a hlavička Davida byla z kategorie nebezpečných, nikoliv však přesných. Hned nato následoval protiútok, který založil Vízek a živanický val se rychle blížil na branku Lukáše Nováka. Ten vyběhl až na hranici pokutového území, kde se srazil s Felgrem a Klátil tak měl doslova vydlážděnou cestičku k vedoucímu gólu. Sám ví, že to mělo skončit brankou.
Nástup do druhé půle přinesl ve hře obrat. Ústí začalo náporem, získalo několik rohových kopů. V 51. minutě se výtečně uvolnil Ráb, vystřelil, gólman jeho pokus kryl. O minutu později si Felcman vyměnil míč s Vaňousem, ostrým centrem našel Grepla a jeho teč znamenala úvodní gól utkání – 1:0. Živaničtí byli jako opaření a na jejich kopačky se snesla značná nervozita. Výsledkem toho bylo hned sedm žlutých karet a jedno vyloučení. Nejblíže vyrovnání byli hosté v 71. minutě a paradoxně jim k tomu pomohl stoper Felgr, který v tísni zahrál hlavou malou domů a Novák musel vytáhnout fantastický zákrok. Ústečtí museli kvitovat i to, že do osudu zápasu výrazně zasáhli střídající hráči. Velké chvíle prožil především mladší z bratrů Faltů Marek.
Hned po svém příchodu na hřiště se řítil na branku, zbavil se Kabeláče, kterému nezbývalo nic jiného, než zatáhnout za záchranou brzdu. Druhá jeho akce předznamenala pojistku vítězství. Ve vápně si zpracoval míč, byl znovu faulován a kopala se penalta. Hudec se nemýlil a zasloužené vítězství bylo na světě. Už dlouho Ústečtí nepamatovali takový aplaus, který si však za kolektivní výkon náležitě vychutnali.

Fakta – branky: 52. Grepl, 88. Hudec z pen. Rozhodčí: Vít. ŽK: 2:7. ČK: 0:1 (85. Kabeláč). Diváci: 300. Poločas: 0:0. Jiskra Ústí nad Orlicí: Novák – Hudec, David, Felgr, Tomášek – Felcman (83. M. Falta), Nágl, Vaňous, P. Falta, Grepl (68. Šebrle) – Ráb (70. Brabec). Živanice: Vízek – Kabeláč, Buriánek, Vrážel (66. Hofmann), Mocanu (61. Gorol) – Krob, Novotný, Janč, Hanč (78. Baudyš) – Klátil, Krejčík.

Letohrad – Dvůr Králové 2:3
Letohrad po vzoru z jarních galapředstavení tentokrát nerozhodl o výsledku do poločasu utkání a díky chybám zkušených hráčů nebodoval. Soupeři byly doslova nabídnuty tři branky, a i když herně měli domácí navrch, na první body si musí počkat. Zápas se nepovedl trojici rozhodčích, která svými výroky přinášela nervozitu do hlediště i na hřiště.
V páté minutě se ukázal Konečný, utekl svému strážci a na hraně vápna byl stažen. Zákrok snad i na červenou kartu byl potrestán alespoň přímým kopem, z něhož Vaniš ani jeho spoluhráči z dorážek míč do sítě nedotlačili. Ve 14. minutě byly k vidění vzrušující momenty na obou stranách. Nejprve byl po pohledném naražení odpískán nesmyslný ofsajd T. Jedličkovi, aby na opačné polovině uhasil Černíkovu tutovku výtečný Volšík. Vzápětí zabojoval v malém čtverci Černohorský, ke skórování chybělo pouze trochu přesnosti.
Po přestávce byli opět aktivnější domácí. V 51. minutě Konečný přesprintoval protivníky, předloženou tutovku ale zazdil Jandera. Následně hasil kiks spoluhráčů Volšík faulem, po střetu s Marksem se kopala přísná penalta. Zkušený Kilevník si poradil a poslal svůj tým do vedení. V 62. minutě Konečný obelstil Podolníka, v koncovce však neuspěl. Vyrovnání přišlo v minutě 65. Vanišův roh nejlépe přečetl Macek a prostřelil míč do sítě. Zdálo se, že domácí urvou vítězství, opak byl ale pravdou a k lacinému gólu se dostal Černík – 1:2. Další kiks na sebe nenechal dlouho čekat, tentokrát Řežábek trefil pouze tyč. V 81. minutě Vaniš z přímého kopu precizně trefil k tyči a vyrovnal. O dvě minuty později, rovněž z přímého kopu nařízeného hodně blízko šestnáctky, nasměroval míč do sítě Fejk. Poslední možnost měl Kabourek, ale jeho pokus vytlačil brankář mimo tři tyče.

Fakta – branky: 65. Macek, 81. Vaniš – 57. Kilevník z pen., 74. Černík, 83. Fejk. Rozhodčí: Poživil. ŽK: 4:2. Diváci: 200. Poločas: 0:0. FK OEZ Letohrad: Volšík – J. Štěpán (76. Kabourek), Strasmeier, Vaniš, Krystl – Černohorský, Macek, Jandera (73. Pokorný), Kail – Konečný, T. Jedlička. TJ Dvůr Králové: Ulrych – Picha, Kruliš, Podolník, Blažek (42. Volf) – Kilevník, Daněk, Fejk, Řežábek – J. Černík, Marks (85. Privara).

Jablonec n. J. – V. Mýto 2:2
K prvnímu diviznímu utkání zajížděli vysokomýtští fotbalisté k dalšímu nováčkovi této soutěže do dalekého Jablonce nad Jizerou. Utkání začalo pěkně zostra a už v 5. minutě bylo v Jablonci veselo. Dlouhý balón za obranu brankář Černík vyhlavičkoval pouze na nohu domácího hráče, pro kterého již nebyl problém vrátit mu míč do odkryté branky – 1:0. A bylo ještě hůře. Ve třinácté minutě absolutně selhala komunikace mezi Černíkem a Živným, míč neodklidil ani jeden z nich – 2:0. V tu chvíli byli Mýtští na ručník a na jejich zvrat v utkání by nikdo nevsadil ani pětník. Opak byl pravdou. Ve 35. minutě vykřesal naději Sklenář z dorážky a vyrovnání přišlo čtvrt hodiny před koncem zápasu z kopačky Krpaty. Mýto tak slavilo první divizní bod.

Fakta – branky: 5. a 13. Povr – 35. Sklenář, 74. Krpata. Rozhodčí: Kazda. ŽK: 1:1. Diváci: 320. Poločas: 2:1. SK Vysoké Mýto: Černík – Pecháček, Žák, Kráčmer, Živný – Krpata (85. Ráliš), Krýda, Kopřiva, Konečný – Krátký (69. L. Benda), Sklenář.