Hráči Ústí nad Orlicí výborně začali, tradičně se jim nepovedla druhá třetina, ale v závěru ukořistili velkou porci bodů, což jim zajistilo páté místo. Trenér VLADIMÍR CHUDÝ mohl být spokojen. Plán zimní přípravy si připravil už v říjnu, aby měl čas na svého syna. Nyní už jsou Ústečtí znovu v zápřahu. S trenérem jsme se ohlédli za vystoupením mužstva po polovině sezony.

Jak hodnotíte vystoupení týmu v podzimní části sezony?
 
Celkové podzimní vystoupení našeho týmu hodnotím kladně. Začátek sezony se nám už téměř tradičně povedl velice dobře. Z prvních pěti kol se nám podařilo získat jedenáct bodů, herně se nám také dařilo a v tabulce jsme se pohybovali těsně za vedoucí Olympií. Ve druhé třetině soutěže se nám, také již tradičně, přestalo dařit a získali jsme pouhé čtyři body. Předváděná hra ani výsledky neodpovídaly našemu očekávání a naše postavení v tabulce po desátém kole bylo alarmující. Závěr soutěže jsme ale zvládli výborně, z posledních pěti kol získali jedenáct bodů, z toho šest venku. Z tohoto pohledu je zisk šestadvaceti bodů a páté místo v tabulce Divize C po podzimní části pro nás velmi lichotivý a cenný výsledek. Z mého trenérského pohledu chybí našemu týmu větší vyrovnanost výkonů.

Už jste zmínil, že jste měli hodně tradiční výkyvy. Nejdříve výborný start, pak hrozný střed a znovu výborný konec. Máte proto nějaké vysvětlení, proč to tak je? Není to totiž poprvé…
 
Ano, stalo se nám to už potřetí za sebou. Sám si lámu hlavu nad tím, čím by to mohlo být, a mohu se jen domnívat. V loni to nejspíš byla kombinace uspokojení nad dobrými výsledky a rozsáhlá marodka po šestém kole. Letos nás žádná větší marodka ani zranění nepotkala, a i přesto jsme se krizi nevyhnuli. Na druhou stranu, soutěž je velmi vyrovnaná, zápasy kolikrát rozhodují maličkosti a k tomu všemu je potřeba mít i trochu toho štěstí. Nám se nepovedl jeden domácí zápas s MFK Trutnov a už jsme se vezli.

Nakousl jste i vyrovnanost výkonů. Je to tedy stěžejní pro udržení se ve špici?
 
Ano, stoprocentně, větší vyrovnanost výkonů a větší fotbalová kvalita je nezbytná pro to, abyste se udržel dlouhodobě na špičce soutěže.

Když to vezmeme odzadu, tak jste de facto věřil obranné čtveřici Heger, Strnad, Chleboun, Coufal. Splnila tedy vaše očekávání?
 
Splnila a někteří hráči z této nově sestavené obranné čtveřice příjemně překvapili. V letní přestávce jsme vinou zranění a pracovních povinností stabilních hráčů obrany museli nově poskládat celou obrannou čtveřici. Z původní čtyřky zůstal pouze Marek Coufal, zbylí hráči byli nově doplněni. Nebyl to náš záměr, ale situace se tak vyvinula a jsem rád, že si to sedlo a hráči to zvládli.

Obecně platí, že když to vzadu funguje, nemá se do toho sahat. Platí to i u vás?
 
Ano, je to tak, a obecně u mě platí, že do fungující obrany velice nerad sahám. Jak už při zápase nějakým střídáním, nebo točením obránců po zápasech.

Vy jste Josefa Strnada přivedl do týmu v průběhu podzimu, ale zapracoval se velmi rychle a ke konci byl v každém utkání hodně vidět a patřil k nejlepším hráčům. Tenhle tah si musíte velmi chválit?

O Josefa Strnada jsme usilovali už na začátku letní přípravy a de facto jsme s ním byli i domluvení, že k nám půjde na hostování. Věděli jsme, že je to velmi talentovaný fotbalista a výborný stoper. Bohužel, Pepa byl téměř do půlky září dlouhodobě nemocný a do utkání nemohl zasáhnout. Ve druhé polovině září se jeho zdravotní stav natolik zlepšil, že mohl začít trénovat a mohl se k nám připojit. Přiznám se, že u mě převládala určitá nejistota, jak se zvládne po tak dlouhé době zapracovat, ale příjemně překvapil a zvládl to skvěle.

Budete ho chtít udržet i pro jarní část? 
 
Ano, rádi bychom a věřím, že i on bude u nás chtít zůstat.

Nemohu se nezeptat na Zdeňka Vaňouse. To, že je výborný fotbalista, se ví. Je pro tým v současné době nepostradatelný? 

Na druhou otázku vám opět odpovím, ano, stoprocentně (usmívá se). Statistika hovoří za vše. Zdeněk Vaňous se podílel na více než polovině našich gólů. Šest gólů vstřelil sám a na osm gólů přihrál. Což dělá dohromady čtrnáct kanadských bodů a vstřelili jsme sedmadvacet branek. Takže v současné době je pro nás nepostradatelný.

Kdo vás ještě kromě zmiňovaných hráčů překvapil nebo zaujal?

Určitě je to Patrik Chleboun, který k nám přišel v létě na hostování ze Sokola České Heřmanice. V letní přípravě se nám zranili dva stopeři a byli jsme nuceni se poohlédnout v okolí po novém stoperovi. Patrik dlouhodobě a spolehlivě hrál v krajském přeboru za Choceň, a tak jsme to zkusili. Herně se zapracoval velmi rychle a i do hráčského kolektivu zapadl výborně. Rád bych tu zmínil i Vojtu Hegera, jenž k nám přišel na hostování z Hradce Králové, zapracoval se velmi dobře a herně to také zvládl.