Čekání skončilo. O tom, jaké je vyhrát zápas ve třetí lize, už mohou fotbalisté úctecké Jiskry povídat komukoliv, kdo si řekne. Ve středečním vloženém kole porazili Litoměřicko 3:0.

Kádr soupeře disponuje velmi mladými hráči. Převážně pak těmi, kteří prošli mládežnickými výběry ligových mužstev.

Domácí tomu až tak taktiku nepodřídili. Vsadili na osvědčenou hru, založenou na perfektní defenzivě. A hostím to dělalo problémy, příliš si s tím nevěděli rady. Ačkoli byli v úvodu lepší na míči, dobře kombinovali, tak většinou končily jejich akce před vápnem.

Největší příležitost si Litoměřicko vytvořilo ve 12. minutě. Po centru z levé strany zůstal na penaltě volný Trýzna, jehož střelu zázračně odvrátil na brankové čáře Langer. Domácí reagovali rohovým kopem a ránou Strnada do gólmana Plachého. Reprezentant České republiky do 18 let se vyznamenal také po hlavičce Součka.

„První poločas jsme byli málo aktivní, málo jsme běhali a soupeř nás přehrával. Bylo naše štěstí, že jsme neinkasovali branku. Sami jsme moc nebezpeční dopředu nebyli,“ okomentoval průběh první půle trenér Jiskry Vladimír Chudý.

Nabádal tedy hráče, aby zvýšili aktivitu a především pohyb.

Za to přišla brzká odměna. Míč po Langerově přímém kopu se snesl přesně na hlavu Nágla, jenž jej poslal do sítě. Ústečtí se uklidnili a zanedlouho si vysloužili potlesk od více než šesti stovek diváků znovu. Opět u toho byl Langer, když jeho dlouhý aut propadl k Vaňousovi, ten se neukvapil, zpětnou přihrávkou našel Součka, jenž nekompromisně zavěsil pod břevno.

Na tahu byli hosté, aby zkusili s výsledkem něco udělali.

Snažili se, ale naráželi na připravenou obranu.

Minutu před koncem se odpoutal střídající Nikodem od svého strážce, nahrál Opinovi a jeho centr do šestnáctky si srazil jeden z obránců rukou. Pokyn k pokutovému kopu dostal prověřený Kukla, který jej bezpečně proměnil.

„Druhý poločas byl z naší strany už lepší, začali jsme víc běhat, byli jsme aktivnější a podařilo se nám vstřelit první uklidňující gól, který nám ještě zvedl naše sebevědomí. Přidali jsme druhý gól a mohli jsme se soustředit na kvalitní obrannou hru a rychle protiútoky. Těsně před koncem utkání jsme přidali třetí zásah z penalty. Naše výhra se nerodila lehce, ale se ziskem třech bodů panuje velká spokojenost,“ hodnotil cestu za prvními třemi body Chudý.

Těžký týden zakončí Ústí nad Orlicí sobotním zápasem od 17 hodin proti týmu Brozan.

Ústí nad Orlicí - Litoměřicko 3:0

Fakta – branky: 56. Nágl, 59. Souček, 89. Kukla z pen. Rozhodčí: Musil – Hurych, Starý. ŽK: Grunert, Šimkovský. Diváci: 610. Poločas: 0:0.
Jiskra Ústí nad Orlicí: J. Krátký – Coufal, Strnad, Jeníček, Langer – Opina (90. M. Krátký), Mareš (60. Kukla), Nágl, Smejkal (70. Nikodem), Souček – Vaňous (83. Habrman).
FK Litoměřicko: Plachý – Šimkovský, Šustr (78. Zbudil), Dvořák, Štancl – Trýzna, Grunert, Kolmistr (62. Valenta), Šlehofer (46. Batryn), Hanuš – Surmaj (56. Kalaš).   (bed, js)