Ústí nad Orlicí – Skvělý podzim, ještě lepší jaro? Odpověď na tuhle otázku dostaneme v polovině června, kdy divizní skupina C vyvrcholí. Fotbalisté Ústí nad Orlicí jdou do boje z první pozice. Poctivě v zimní přestávce makali, aby byli co nejlépe připraveni. V sobotu dopoledne zahájí v Kratonohách cestu za vítězstvím v soutěži. Trenér Vladimír Chudý bude mít k dispozici totožný kádr, který šlapal. Kabina už žije, naplno se těší na start. „Tak trochu jsme si na podzim na sebe ušili bič. Naše výsledky a postavení nás pasují do role spolufavoritů soutěže. Když už jsme tu soutěž takhle dobře rozjeli, tak ji pojďme i vyhrát," uvedl ústecký trenér. Diváci se tak mají na co těšit, protože Ústí nebude chtít jaro jen tak dohrát. A zaznělo i slovo postup.

Vladimír ChudýDo jarních bojů jdete z prvního místa tabulky. Každý bude zvědav, jestli navážete na vydařenou první polovinu soutěže?
Já sám jsem na to také zvědavý (usmívá se). Uděláme maximum, aby tomu tak i bylo.

Dlouhá zimní příprava obvykle hráče moc nebaví. Můžete říci, že jste s jejich přístupem k ní spokojen?
S přístupem hráčů můžu být spokojen, v Ústí je dobrá parta kluků a hráči chtějí trénovat.

Co vám ukázaly přípravné zápasy?
V přípravě jsme dali příležitost všem hráčům širšího kádru a vyzkoušeli jsme stávající opory týmu i na jiných postech. Některé změny se určitě projeví v jarní sezoně. Výsledky přípravných utkání nebyly ale prvořadé.

Už máte jasno o sestavě, kterou pošlete v sobotu dopoledne v Kratonohách na trávník?
Ano, o sestavě na první mistrovské utkání už mám jasno.

Těšíte se vy i kabina, že už to vypukne?
Za sebe mohu říct, že se určitě už těším, ale zároveň začínám vnímat velkou zodpovědnost, jelikož budeme ze začátku hodně sledovaní.

S čím budete na konci jara spokojen?
Kdyby se nám podařilo umístit se do třetího místa, byl by to určitě skvělý výsledek.

Jaké jsou oficiální cíle z úst Vladimíra Chudého?
Tak trochu jsme si na podzim na sebe ušili bič. Naše výsledky a postavení nás pasují do role spolufavoritů soutěže. Když už jsme tu soutěž takhle dobře rozjeli, tak ji pojďme i vyhrát (usmívá se). Ale uvědomuji si, že to bude nesmírně těžké a favority na vítězství v divizi C je potřeba hledat jinde.

Zaznělo v ústeckých útrobách v případě udržení první pozice slovo postup?
Ano, určitě toto slovo zaznělo.

Soupiska – brankáři: Jakub Krátký (1985), Jakub Truhlář (1996). Obránci: Josef Strnad (1995), Petr Felgr (1988), Marek Coufal (1986), Patrik Chleboun (1990), Adam Nágl (1992), Patrik Langer (1996). Záložníci: Zdeněk Vaňous (1986), Petr Falta (1990), Martin Opina (1995), Lukáš Smejkal (1988), Ondřej Skalický (1996). Útočníci: Jan Souček (1989), Vojtěch Heger (1995), Michal Kukla (1991).
Realizační tým – trenér: Vladimír Chudý. Asistent: Pavel Mansfeld. Vedoucí týmu: Pavel Mansfeld.
Změny v kádru – příchody: Nikdo. Odchody: Matouš Brabec (práce v zahraničí).
Ideální sestava podle Deníku: Krátký – Coufal, Strnad, Chleboun, Langer – Opina, Falta, Nágl, Vaňous, Smejkal – Souček.
Přípravné zápasy: – Česká Třebová 2:2, – Žamberk 0:3, – Ždírec n. D. 3:0, – Slavia Praha U19 0:3, – Uničov 1:1, – Mohelnice 2:3, – Chrudim 1:2.